AMH - valoare foarte mica

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Fetelor a facut cineva AMH la Synevo de 2 ori si a avut valori diferite?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Azi am dat sange pt AMH la Synevo, voi avea un cadou urat de 8 mart Mi-a cerut 175ron si eu stiam ca e 250ron, s-a ieftinit sau nu mai stiu eu bine?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rikidone spune:

Citat:
citat din mesajul lui sper

Azi am dat sange pt AMH la Synevo, voi avea un cadou urat de 8 mart Mi-a cerut 175ron si eu stiam ca e 250ron, s-a ieftinit sau nu mai stiu eu bine?





Acum 2 saptamani eu am platit 250 Ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Acum e 175ron, pe site tot atat este pretul. Cand mi-a spus cat tb sa platesc am intrebat unde fac analiza, mi-a spus ca in Germania . Am crezut ca o fac ei si nu mai trimit sangele in Germania.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Mi-a venit rezultatul 0.1, a cazut cerul pe mine. Analiza a fost facuta in Bucuresti nu in Germania , de aceea costa mai putin.
Pe buletin la comentarii scrie ca pacienta a declarat zi 3 de menstruatie iar eu nu eram in zi 3 era in zi 21

A facut cineva fiv cu 0.1?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulicagar spune:

stiu pe cineva cu amh 0,2 care e insarcinata cu gemeni.a facut la polisano sibiu.bafta multa.trebuie sa te grabesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Multumesc, stiu si eu o fata cu gemeni cu amh 0.2 tot la Sibiu, o alta cu 0.1 apoi a repetat anal la alt laborator unde i-a iesit 0.2 si e insarcinata cu FIV in Ungaria.



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

BUNA FETELOR SUNT" NOUA"AM FOST SI EU DIAGNOSTICATA CU MENOPAUZA PRECOCE AM 37 DE ANI ACUM FAC TRATAMENT CU DHEA-25 2PE ZI ANALIZELE MELE ARATA CAM ASA:LH 39.34 mIU/ml FSH 62.9 AMH 1.03 pmol/L TSH 15.24 E2 -10.78 prl-21.38 LOCUIESC IN ATENA SI MERG LA CLINICA NEOGENESIS DR LEONIDA MAMAS CE PARERE AVETI DESPRE ANALIZELE MELE VAD CA SUNTETI CA O ENCICLOPEDIE MEDICALA


amalia marzelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Amalia analizele tale nu sunt deloc bune, poate au alte unitati de masura decat la noi dar la FSH mai mare de 15-18 sansele sunt reduse. AMH tau e maricel dar am vazut apoi ca este exprimat in alta unitate de masura iar dc il transformi nici acesta nu e stralucit.
Despre reusite la Greci intra la subiectul Biogenesis, acolo mai intra fete care au facut fiv in Athena, poate te indruma ele catre un medic bun. (Catalina, Eliza70) http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=170615&whichpage=10
Multa bafta!



Speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

As vrea sa stiu ce ati patit cu Synevo.Mie mi-au luat analizele la Medicover si m-au trimis cu eprubeta la Synevo. Mi s-a parut stupida situatia si cred ca este si vina mea pentru ca am acceptat.Rezultatul este mai mic decat 0,1.Mi se pare incredibil. Ati patit asa ceva? Cred ca este cazul sa o repet.

Mergi la inceput