Bravo Cris2010, Sorina! iul-aug 2010 (161)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza78 spune:

Georgia, imi permit si eu sa-mi dau cu parerea , uneori poate e mai bine sa stea soacra la ea acasa,la mine dupa ce am facut curat singura, ce-i drept s-a oferit sa vorbeasca cu cineva sa vina sa ma ajute,dar pe banii mei, a venit cu ideea ca nu stiu ce mobila ar trebui mutata ca nu sta bine acolo, dar o las sa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Ana f frumoasa camera si burtica si mamica

Racusor deja sa obisnuit in brate in pacate, stie ca daca plange tot va fi luat in brate.nu stiu ce sa iti spun decat multa rabdare

Georgia off de asta ma plang si eu sotului, ca o sa ma apuce depresia ca va fi o schimbare prea brusca si neavand cine sa ma ajute credca voi plange intr-una

Btz_ovipoate vine delfinasuuu

Crispo de la tine ast cat mai repede mesajul ca esti la spital uii am emotii.

Bianca 36 + Andra Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La capitolul soacre, a mea e de cealalata parte, exagerat de atenta, mi-a facut ea multe socrisme si injectii, dar una peste alta cred ca daca as delega-o cu multe sarcini le-ar onora cum ar putea mai bine. Nu am solocitat-o deloc pt ca am una bucata sot sa-mi traiasca, plus ca are si ea tot felul de afectiuni cronice si noi am cocolosito f mult. Dar va spun, asa cum ma vede ea cate-odata ca pe o rivala, daca ar putea sa ma ajute in vreun fel, ar face tot posibilul si imposibilul sa ma ajute!
Bravo ei, respectul ei de mama, eu chiar nu pot intelege mamele indiferente.
Am o prietena la Bucuresti a carei soacra e la Tulcea, care e mai bolnavioara si isi plange in pumni ca nu isi poate ajuta nora pe cat si-ar dori, pe cand mama-sa, jale! Vine in vizita mai rar decat mergem noi sa-i vedem de la Bacau, si-i scoate ochii pt fiecare minut petrecut cu nepoata-sa, dar vezi draga ii cumpara fetei haine si nu stiu ce jucarii, de parca un copil stie ca e imbracat de la taraba sau de la nu stiu ce casa de moda (la 1 an). Ce sa mai, oameni si oameni.

Alina 37+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Ana, , f frumos

Alina 37+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

heellppp!!! nu mai stiu ce sa ma fac cu fiu-miu asta care nu mai vrea in patut sa doarma, numa in brate la maica-sa

cum il pun jos cum plange...e satul, e uscat...

bine, are momente si momente...dar acum e un mic tiran

mami de brotacel Andrei Ioan


solutia?? ia-ti un sling... eu tocmai mi-am comandat si astept sa soseasca...

si nu te lua dupa gurile care zic ca pe urma tot in brat eva vrea...nu e asa..crede-ma...doar acu cat e mititel vrea sa te simta aproape, langa el..si cu un astfel de sling poti face si tu cate ceva...inclusiv sa gatesti, sa faci curat, etc...e super meserias...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Ha ha subiectul meu preferat :soacrele.
A mea inca nu stie de viitorul proces,as da orice sa ii vad mutra cand primeste citatia.
Nesimtita a avut tupeul sa ii spuna sotului ca ii inapoiaza lucrurile LUI pe care El plateste rate doar daca ii da 45 de mil.E nebuna de legat.
Pe mine si pe bebe ne-a blestemat de nici nu va mai zic cum...
Iar acum dupa ce a fost de acord sa ii dea hainele ca saracu nici chiloti nu mai are,si-a schimbat nr de tel si e de negasit.
Aaa sa nu va mai zic ca ultimele ei cuvinte de iubire intr-o discutie cu el au fost asa "sa dea DD sa mori calcat de tramvai"
Nice nu?



39+cu
AMR O ZI pana la intalnirea cu motánelul Paul Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza78 spune:

Fetelor sa ma treceti si pe mine pe listuta - DPN 28.07.2010, eu tot scriu, dar nu stiu cand apar mesajele mele.

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

eu ma duc la somnul de frumusete cica imi pica ochii in gura de ce somn am sper sa adorm ca de cate ori incerc ma trezesc sa ma duc la baie ...e ceva incredibil.mai nou de aseara de cand am avut intepaturile alea am senzatia continua ca trebuie sa fac shushu chiar si dupa ce am terminat de facut

Bianca 36 + Andra Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Andreea, de unde ti-ai comandat?

dar nu ti-e frica sa faci diverse chestii cu el in brate..la cat sunt eu de zapacita cred ca as sta cu un stres...

am vazut ca dupa ce il adorm, daca il pun in patut sta..mai caraie, mai maraie, dar il las acolo...e si foarte cald si cred ca nu ii place

dar s-a obisnuit sa adoarma la maica-sa in brate mai ales la san...dar cand nu mai are ce papa sau nu mai are forta sa pape si ii dau completare apoi trebuie musai sa il tin in brate pana adoarme

si asta functioneaza numai cu mine...la tati in brate nu sta la fel de cuminte

dar am reusit sa ma epilez sa vedem cu calcatul cum rezolvam

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

v-am mai intrebat zilele trecute...mamicilor care ati mai facut cezariana la cat timp v-ati epilat inghinal?

tara arde si baba se piaptana

epilator nu bag, ca m-as urca pe pereti...ceara momentan nu m-as baga..dar macar o cremuta de epilat ceva, sa mai aerisim putin zona

credeti ca are ceva daca pun crema pe operatie? sau sa ocolesc zona mai bine? o sa arate punky rau

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput