Bravo Cris2010, Sorina! iul-aug 2010 (161)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

mai fetelor nu toate soacrele sunt asa

parintii nostri ne ajuta foarte mult si sunt la 350 km departare..au venit sa ne ajute la mutat, la curatenie, la aranjat..fiecare cum au putut, dar si ai mei si ai lui...

acuma na, noi suntem de baza, ca sunt departe...la 300-350 km departare, nu putem apela la ei oricand...au si ei serviciu...

dar chiar nu stiu ce ne-am fi facut fara ajutorul lor!

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

anca asa adoarme, pe burtica mea
vad ca acum sta si in patut...

l-am lasat sa planga si deja se invinetise de plans...

e o mica nazbatie

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ana, stai linistita ca nu simti mare lucru cd face epidurala aia..dar o sa vezi tu cum rezisti pana la dilatare 3-4 :):)

andreea, poti rade linistita, nici eu nu am putut sa ma supar :)

cris, ti-am trimis numerele de tel. ce sa zic..te invidiez :):)

e un pic mai grea intr-adevar perioada asta de inceput cu bebelusi..dc nu ai cu cine ii lasa in viitor, tot asa te mai apuca din cd in cd cate o depresie ca nu mai poti face unele lucruri..na..ce sa facem..ne adaptam.

si mie mi-e greu ca de 3 ani iaca imediat... rare au mai fost ocaziile in care am fost in casa mai tarziu de ora 9..acum depinde f mult si de stilul fiecaruia. eu nu am putut sa le cer eu stiu..la fini, la nasi, vecini..sa stea cu copilul meu..asa ca..asta este.distractiile se muta in concediu, si ziua, in ce masura poti :)


Paula cu Mihai si Stefan (30 oct. 2007)

Hai bebita, sa ne cunoastem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ana, norocoaso! E bine ca ai avut sarcina usoara si mai poti face una, alta. Nici eu nu ma plang de mari greutati, in afara de o leneeeee. Ai ceva semne de nastere, de inceput de travaliu? Ca DPN-ul vad ca e duminica... Mai un pic...

Cristina 39+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Lalala, sa fii sanatoasa, fericita, norocoasa! Asteptam vesti de la tine!

Ana.a, ce camera mare si luminoasa. Cui nu i-ar place? Chiar ca atat mai lipsesc locatarii.
Racusor, ai un material mai lung? poti face un wrap sa-l tii la piept ca sa poti deretica prin casa. Sau un sling merge ca tot asa ai mainile libere.

Hai Sorina! E bine ca deja era dilatata 3 cm. Inceputul e promitator.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 36+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Astept un mesaj de la Sorina,am inteles ca dupa 12 ii va verifica medicul dilatatia si sa vada daca ii face epidurala,desi acel medic nu e prea de acord cu ea.Sa speram ca are noroc si ca va naste usor



39+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 2 ZILE pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

pai cam din ora in ora se verifica dilatarea.
cristina, vezi ca mi-am facut programare vineri dimineata :)

Paula cu Mihai si Stefan (30 oct. 2007)

Hai bebita, sa ne cunoastem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Era vesela,optimista si puternica.O sa fie totul bine pentru ei 2.

Fetelor eu am dureri de spate,in zona rinichilor mai ales,la intervale neregulate si de scurta durata,cca 30 SEC.Simt cum se lasa ceva si intepenesc pe moment.Azi la cosmetica am paralizat pe masa aia.
Oare sa fie ce cred eu?Pana acum nu am avut probleme deloc,sciatica nu m-a deranjat deloc in sarcina



39+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 2 ZILE pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana. spune:

Nici un semn, desi m-am cam epuizat zilele astea.
Ii place lui bebe in burtica, caldurica mancarica, sau poate vrea sa fie neaparat zodia leu.
Eu de vreo doua zile incoace cand ma gandesc ca nasc parca ma apuca dorul de burtica(stiu ca suna ciudat), dar m-am obisnuit cu ea si mi-e drag ca toata lumea e mai atenta cu mine.
Nu mai stau la cozi, capat lucruri pe gratis
Voi traiti acelasi sentiment?

39+ cu
DPN 18 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Nu mai stiu cine imi raspunsese la intrebarea privind testul de coagulare al sangelui.
L-am facut si eu azi dimineata,a costat doar 6 lei iar rezultatele sunt mai mult decat fantastice.



39+cu
AMR O ZI pana la intalnirea cu motánelul Paul Christian

Mergi la inceput