Gravidute prin FIV(62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Dragaica succes !Sa fiti sanatosi impreuna cu ratoii!
Mirela sarcina usoara in continuare.
Castelana este in vacanta in Romania si nu are net .Mi se pare ca la sf lui august se intoarce.
Catalina
Huski
Claudia felicitari pt bebelina.
Many ce mai faci?ce face Vladut talpitza?
Sarcini usoare tuturor fetelor.bebici sanatosi

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ella

si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik
Many ce mai faci?ce face Vladut talpitza?
Mamica de George-Theodor

Vlad nu prea mai este talpitza, incet, incet este talpoaca, poarte deja nr. 20.
Multumesc de intrebare, suntem bine, nu suntem in Buc., avem deja o luna de cand suntem plecati, suntem la parintii mei, la curte si este tare bine. Sapt. viitoare plecam in Buc. sa ne pregatim de vacanta. In rest suntm ok, experimentam gusturi noi, retete noi de bebelusi, nu avem decat 2 dinti iar restul ne chinuie, iar Vlad acum experimenteaza ridicatul, dar cei mai grav ca se si desprinde si dupa cateva secunde pica si plange
Am vazut poze cu bebe Geo, este asa de schimbat, nici nu mai are mutritza de bebelus acum este un copilas tare dulce si dupa parerea mea o combinatie intre mami si tati.
Voi cu ce va mai umpleti vremea?
Va pupez si urez toate cele bune

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

la toata gasca si multumim de sustinere si urari !
Noi suntem f bine, facem aproape o luna de-acum, suntem mari!
Sunt f emotionata acum cand va scriu, am scris toata sarcina aici si acum poftim sunt mamica, nu va mai spun de eco ci de copilasi.
Fetele sunt mari, iau f bine in greutate, mananca intr-una, titi la greu. Sunt doua scumpe, nici nu simt greul, cand termin cu una la 2 noaptea si cu ochii aproape inchisi de oboseala o pun in patut, invariabil se scola cealalta, ma uit la ea, alt chip alta persoana, se incarca alcalinele instantaneu, fiecare merita alt timp din partea mea, alta grija, si trece noaptea, trece si ziua urmatoare, nici nu stiu cand!
Iar ziua apare in schema si cea mare, Alesia, vrea si ea grija si atentie, tipa, urla, un adevarat recital.
E totul f frumos, mai ales ca sunt cu toatele sanatoase, si gust fiecare moment, chiar cu oboseala de rigoare, avand in vedere ca e ultima sarcina, ultimiele amintiri cu titi, bibi, sculat noaptea, etc! Ma ia cu melancolie chiar!
Depresie post natala n-am facut fericire mare pe capul meu, iar dupa ceza mam recuperat f bine, mult mai bine ca la prima sarcina, cu kilele mai avem de lucrat, dar e timp pt toate.
Va pup cu mult drag si sarcini usoare in continuare!

Cateva poze

http://community.webshots.com/user/Alecutu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

shery frumoase pisicute ai sa ti traiasca

si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Shery sa va traiasca cele 3 comori sunt adorabile, iar tu a descris asa frumos ceea ce traiesti acum.

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Sheritra sa va traiasca si sa va bucurati de ele, sunteti foarte frumoase toate patru .


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Anticorpii antispermatici, Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

sheri, nebuna esti cu pozele alea in desuuri si cu burta. taci ca fac si io una de-asta, numai ca io-s mai grasuta, o sa fie poza moartea pasiunii!

doamne, ce strumfe, sa nu fie de deochi! sa te bucuri de ele sanatoase toate 4, plus husband.

dragilor, am fct si io cerclajul. deocamdata mai zac la pat pana la next meeting cu dr.

pupici la toate si o

Adi +21 cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona2 spune:


Sheritra, m-am topit cand am vazut pozele cu strumfele tale...imi amintesc asa de mult de gazutza mea in primele zile...Sanatate multa si...sper din suflet ca ai ajutor cu puiutele...

Eu intru f rar pt ca am un program total dat peste cap din cauza faptului ca ma mulg non stop (o sa ziceti ca nu sunt zdravana, dar m-am hotarat sa ii dau lapte de la san cel putin pana la 1 an...de pe la 3 luni a refuzat sanul si ma mulg zilnic cam la 4 ore), am inceput sa merg cate putin pe la birou inca de cand avea Andreea 3 luni...plus ca sunt tare rea de somn si, in timpul zilei, cum prind putin timp liber sau doarme fata...ma culc neaparat..

Va pup pe toate cele cu care mi-am tinut curajul pe tot parcursul sarcinii si va doresc in continuare sanatate si momente minunate cu puiutii vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

buna fetelor!plecaciunii in fata voastra pt ca am mii de scuze ca nu am mai intrat aicii dar vam citit din cand in cand pe o mare viteza!am o intrebare la voi...stie cineva ce sa intamplat cu dr.Herghelegiu?au anulat toate programarile dansului din iulie si septembrie...e vreo problema daca fac morfofetala exact cand voi avea 24 saptamanii?? atunci am reusit sa ma programez la un medic bun de pe la noi...pt ca mi sa anulat programarea de la Herghe...in rest suntem bine...misca,ma simt super bn in afara de faptul ca mi se umfla picioarele si ma dor dar nici nu stau linistita ziua...pe toate pe burticii...+23

Mergi la inceput