Gravidute prin FIV(62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Am venit cu noutati:
- pe 9 august va fi marea intalnire cu ratoii mei iubiti la 38 SA, nu-mi vine sa cred ca am ajuns pana aici fara cerclaj, tratamente internari si alte nebunii.
- Felix s-a intors, e cu capu la tata mamii, cantareste 2200kg, cam micut da asta e.

- Sebi a ramas in aceeasi pozitie de la 20SA, e cu capul la iesire, cantareste 2730kg, cam mare diferenta dintre ei, medicii vad ca nu-si fac griji atat timp cat Felix pune constant cam 300g la 2 saptamani.
Cam atat va tin la curent.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 36+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 14 zile de stat la caldurica, Doamne ajuta.




Doamne ajuta. Nu stiu de ce dar asa de luunga mi s-a parut sarcina ta, in schimb sarcina lui Sheri mi s-a parut ca a trecut repede. La fel si eu am fost atat de multumita ca n-am avut practic nici un eveniment neplacut pe toata perioada sarcinii, am fost asa de speriata si-mi pare rau ca n-am savurat sarcina asa cum ar fi fost normal. Diferenta intre bebei nu tre sa te sperie ca ai vazut si la Sheri, o fetita a fost de 3250 g (cat Luca al meu) si cealalta de 2400 g. Sanatosi sa fie ca-i faci tu mari - pe ratoi - dragii de ei ce de hainute le-ai luat, noi avem sifonier separat.
Nastere usoara iti doresc.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

amzulica ai dreptate, pe flacau nu l am trecut la semnatura
am uitat il trec si pe el imediat

+14 cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Dragaica, ce putin mai aveti pana la marea intalnire....
inca o zi si ii nasteai de ziua mea
Iti doresc nastere usoara, recuperare rapida si muuuuuuult lapitic iar ratoii sa fie sanatosi, norocosi si mancaciosi iar de colici nici macar sa nu auziti

Mirela cred ca zvarluga e fetita, asa cred eu...Oricum sa ai sarcina usoara in continuare si sa te bucuri de aceste momente ca trec tare repede...

Catalina, cand ai tu timp, te rog sa adaugi un E la numele puiului meu (pe prima pagina)
Multumesc anticipat!
Tu ce mai faci? Esti bine?

Noi suntem bine sanatosi, azi am implinit 6 luni , avem 9 kg, 71 cm si 2 dintisori
Castelana, Iana, Sheritra, Claudia, Miruna ... ce mai faceti mamici? Ati plecat toate in concediu

Huski mami de Radu Theodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Huski ce maricel s-a facut Raducu sa va traiasca..
Noi avem 5 luni si 4 zile.de 4 zile am inceput diversificarea cu suc de mere deocamdata, am crescut avem 6850g si 68cm , dintisori n-au aparut inca, insa avem o problema cu suptu degetului mare de 2 zile ii pun manusitele ca sa il dezobisnuiesc.

Bun venit noilor garvidute sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi.

Dragaica iata ca in curand iti vei tine bebelusi in brate mai ieri anuntai ca ai reusit.bafta multa o sa facem galerie pe 9 ....
si pe 10....

pup toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Va multumesc de incurajari , cererea pentru cezariana a fost aprobata pentru data de 10 august pe 9 nu mai aveau locuri.
Azi am fost la control, bebeii sunt bine, le-au facut doar Doppler si testu de stres fetal, nu i-a masurat. Miercurea viitoare este ultimul control atunci o sa-i masoare, se pare ca nu masoara saptamanal ci doar la 2 saptamani.
Nu-mi vine sa cred ca sunt aproape de sfarsitul sarcinii



http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 36+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 13 zile de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Huski - rezolvat. Sunt ok, multumesc. Pup

Dragaica - hihihi, zi tare aglomerata pe 10.Tinem pumnii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Dragaica uite ca esti la un pas de marea intalnire si ma bucur ca ai avut o sazcina fara probleme!Cred ca estiu foarte entuziasmata si nerabdatoare!!!Sa-ti ajute DD sa fie 10 august cea mai frumoasa zi din viata ta!!!Or sa fie lei ca mine piticii tai!!!

pupici

------------------------------------
Cea mai fericita 19+

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

da, da tinem pumnii pe 10 august
Buburuza o culoare de carucior nu ne pui si noua?
Dragi burtici va uram sarcina usoara.



mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

am fost azi la dr sa luam rez de la DT, totul e ok
si ne a facut si o eco, bebei stateau fata n fata se jucau

asa s haiosi am primit o poza in care pare ca unul il mangaie pe celalalt pe fata

pupi fetelor


si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Dragi mamici si burtici, am intrat sa va spun o poveste trista, a unui puiut de 5 luni.
Simo27, colega noastra de la "Puiuti de Randunici" e o mamica inimoasa… asa mama, sotie, prietena mai greu de gasit. Are 3 copii, David din 2002, Sam (puiut de randunica) din 2008 si Siluan, un pufulete din 08.02.2010.

Din pacate puiutul mic, are grave probleme de sanatate, acum se afla in Salzburg, urmand sa plece intr-o clinica din Innsbruck in speranta ca se poate face transplant. Este bolnav de ciroza si atrezie a cailor biliare datorate infectiei hepatice cu CMV.

Simo si-a facut analizele in sarcina si i s-a spus ca are imunitate la CMV deci problemele astea au cazut ca din cer.
Pe scurt, dupa nastere nu i-a trecut icterul. I s-a spus sa astepte ca o sa treaca, au urmat analize, s-a vazut ca sunt valori mari la bilubirina, i s-a dat medicatie, nu au fost imbunatatiri. Intre timp a mai avut un hop… operatie de hernie, cu probleme si spaima mare nu-mi amintesc exact motivul, parca din cauza reactiei copilului micut la anestezieie.

Dupa mai multe internari la Brasov, au plecat la Bucuresti, la Fundeni, unde dupa un alt set de analize si alt set de medicamente au plecat acasa, urmand sa revina dupa aprox o luna la control.

Saptamana trecuta s-au intors la control la Fundeni, iar vineri, in 23 iulie, li s-a spus ca singura sansa este transplantul de ficat… DAR sa mai astepte pana in toamna
S-au mobilizat, ne-am mobilizat cu totii, iar luni au plecat in Germania, de acolo in Austria. Marti a fost internat, i s-au facut analize, miercuri i s-a facut punctie, azi primeste rezultatul biopsiei. Din rezultatele de pana acum: ficatul este negru, nu are nicio sansa pe un tratament, nu se stie DACA se poate face transplantul. Totusi, cu sprijinul unor medici MINUNATI, s-a luat legatura cu o clinica din Innsbruck, care poate face astfel de interventii, probabil si din cauza varstei asa de mici. A vorbit seful clinicii din Salzburg. Vor fi primiti saptamana urmatoare in Inn. pentru analize pentru luarea deciziei… SE POATE FACE CEVA PENTRU SILUAN?
Parintii sunt terminati! Un mic frumos, vesel, comunicativ… of… ne rupe sufletul ca inca nu stim daca se poate face ceva.

Dar speram, ne rugam la Dumnezeu, si facem ce putem pentru a-i sprijini; ei sa se poata concentra doar pe micut.

Fiti alaturi de noi! Fiti alaturi de puiut!!
Are nevoie de rugaciunile noastre… si bineinteles de niste resurse financiare. Cazul o sa fie preluat de rubrica „Umanitare” a forumului. Fiecare cum poate, cat poate...si doar un gand bun, o rugaciune pentru el!
La inceputul fiecarui capitol, la "Puiuti de Randunici", sunt pasii care i-am facut impreuna pana acum, precum si conturile lui George, in care se pot dona niste banuti, care sa-i ajute sa acopere macar cheltuielile cu spitalizarea si analizele. O singura zi de spitalizare, fara nicio analiza, ii costa 700 euro.
Imediat ce avem actele medicale, le vom pune pe siteul si blogul lor la care muncim acum si vom initia campanii mai ample, in presa, TV, forum si alte cai.
Avem deja sprijinul Asociatiei MAME si speram sa ne auda strigatul de ajutor cat mai multi oameni.

Impreuna putem muta muntii!!!

Siluan trebuie sa traiasca!!




Mamica lui Mihai si cu Maria Sa la purtator!

Mergi la inceput