Hai Sorina! Bravo Cris2010! iul-aug 2010 (160)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010


HAI SORINA
HAI BOGDANEL


Iti urez din suflet sa ai o inducere mai putin dureroasa si nastere usoara!!! Asta daca nu-ti face delfinasul vreo surpriza pana maine.


Cris 39+ cu


multumesc mult, poate imi face o surpriza in noaptea asta si maine nastem fara inducere. nu ca sunt pesimista dar tot am crezut asta atat timp si acum sunt cam resemnata ca maine ajungem la inducere. ma rog macar sa nu ajungem la cezariana.

40 sapt si 5 zile Bogdan-Andrei
AMR: MAXIM 24 H

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Salutare, delfinariu!

Prezent la apel.

Sheri, Belu bine ati venit acasa! Sa va traiasca delfinasii si acomodare rapida.

Belu, frumos fecior ai. Dupa atata chin, sper ca nu le-ai dat nici un banut!


Cris 39+ cu


Din pacate am apucat sa dau 50 lei, cand m-a controlat si mi-a zis ca-s aproape de dil.8...si taaaaare rau imi mai pare ptr.ca nu merita...altiii nu am mai dat..la nimeni...

Multumesc si celorlalte de complimente...si ai vostrii sunt frumusei foc...i-am vazut .

***************************************************
Elena, 39+ cu Yanis Stefan
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: 2 zile......sau ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

neata si de la noi1

suntem tot 2 in 1, am vb cu medicul si ma asteapta azil acontrol la 3 ma duc ma medicover!

eu ma senzatia ca am ceva scurgeri de lichid ...


sa vedem ce zice...

sambata am dormit toata ziua si azi noapte la fel m-qm trezit doar o data la oisi!


am mai primit ceva hainute dragalase si noi pt bb-lina de la cumnata mea si sunt la uscat de acum!

in rest la orizontala si o astept sambata pe mama sa vina si pe vlad ca imi e tare dor de mutita lui si credca si lui toat ziua intreaba de burtica!

Anca +35s ANA-MARIA AMR 3S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Uah,ce am dormit.Nu ma mai satur de somn.Fetele care aveti probleme cu somnul,va dau eu de la mine,am destul pt toata lumea

Eladea ce bolfos vazusi ,e o dulceata de baietel.De Eric nu mai zic,mi-a furat inima din prima

Sorina sper ca nu esti superstitioasa nu?
Placenta mea e de mult gradul III,insa nu cred ca are ceva.Si al meu misca insa nu mai da suturi ca inainte ci asa mai...suav

Cris pai tu nu stii ca esentele tari se ascund in sticlute mici?Ca tot zici ca ai burtica mica.Lasa,e bine ca e sanatoasa printesa ta

Pe mine ma trage sotul de sfarcuri seara ,exercitiu invatat la puericultura pt a-i forma de alaptat si curge apa din ei.Asta e colostru cumva?


Am mai vrut sa zic ceva insa am uitat.Ma duc sa fac oua umplute si salata beuf




39+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 2 ZILE pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

sorina poate patesti ca mine..miercuri am vb cu moasa care vroiam sa ma asiste si hotarasem sa merg sa-mi induca joi seara dupa ora 19 ca si asa lichidul era cam putin si la limita..cand intra de tura..dar bebe cum a simtit...miercuri a dat semne ca vrea sa iasa...seara la 19 cand am fost la control...ca asa ramasese dupa ce dimineata am fost la eco mi-a zis ca am dil. catre 3..iar noaptea m-au luat durerile...dar am si muncit alea trei zile de mi-au sarit capacele..noroc ca am apucat sa mutam tot ce-a fost greu ca maruntisurile le-a terminat al meu sotz.Siii... joi a venit de buna voie si nesilit de nimeni ...nici macar un calciu nu mi-a facut...asa ca...curaj ca poate se sperie si vine naturell.

***************************************************
Elena, 39+ cu Yanis Stefan
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: 2 zile......sau ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Belu doamne cand ma gandesc prin ce ai trecut,saraca de tine.
Nu imi vine sa cred ca se poarta asa,sa te lase sa te rupi in ultimul hal.Bine ca nu s-a intamplat nimic mai rau si ca bebe Yanis e sanatos si tu la fel.Asta conteaza la final.

Gata mi-am adus aminte,vroiam sa intreb de rupturi.
In timpul travaliului o femeie simte cand se rupe?E dureros?Mie imi este tare frica sa nu ma rup pana la fund cum s-a rupt mama mea .La urma urmei oare ma gandeam sa cer din prima sa ma taie ei in cazul rupturii.Se face asa nu?Ca eu habar nu am.



39+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 2 ZILE pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Anca, multa bafta la control. Te asteptam cu vesti bune.


Cris 39+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Belu doamne cand ma gandesc prin ce ai trecut,saraca de tine.
Nu imi vine sa cred ca se poarta asa,sa te lase sa te rupi in ultimul hal.Bine ca nu s-a intamplat nimic mai rau si ca bebe Yanis e sanatos si tu la fel.Asta conteaza la final.

Gata mi-am adus aminte,vroiam sa intreb de rupturi.
In timpul travaliului o femeie simte cand se rupe?E dureros?Mie imi este tare frica sa nu ma rup pana la fund cum s-a rupt mama mea .La urma urmei oare ma gandeam sa cer din prima sa ma taie ei in cazul rupturii.Se face asa nu?Ca eu habar nu am.



39+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 2 ZILE pana la



In mod norma...zic, in mod normal..ei vad daca dai sa te rupi si ar trebui sa te taie...aia este mai nimic, in comparatie cu impinsul din momentele alea,daca nu te taie si te rupi...zic la mine cum a fost... am simtit in timp ce impingeam o maaare usturime, iar caputul nu iesea usor..moasa doar zicea.."hai impinge, hai impinge" si pe mine ma ustura si chiar am zis in mintea mea..sa vezi ca scarba asta m-a klasat sa ma rup...si apoi a chemat mdicul si ii zice cu usurinta.."avem o ruuptura de col si un pic la exterior"...crede-ma a imi venea sa-i sparg capul cu ceva in momentele alea...bine macar ca nu am simtit prea mult la cusut, ca mi-au facut 2 anestezii..cand a vazut ca simt acul ala tare...ce sa mai...bine ca s-a terminat cu bine si suntem sanatosi amandoi...si nu te speria ca nu peste tot este la fel...sunt doar cazuri rare...hai curaj ca mai ai putin

***************************************************
Elena, 39+ cu Yanis Stefan
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: 2 zile......sau ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Belu offf e bine ca sunteti acasa sanatosi.ti-am vazut si familia si printisorul

Sorina

Eladea ce mare e Filip fata de ceilalti bebelusi, chiar ma uitam ca deja e perfect landoul pentru el credca nu ii va fi de folos prea mult timpsa creasca mare,sanatos si cuminte sa fie mami mandru de el.



Bianca 36 + Andra Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Buna fetele!!!
Belu bine ai venit acasa, sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos si tu sa te refaci repede.
Eu cand eram pe scaunul de tortura strigam la doctor din toti plamanii sa ma taie o data ca simteam ca nu mai pot sa respir de durere si mi-a facut o ditai taietura, dar surprinzator m-a cusut frumos.
Pacat ca in Romania tre sa dam spaga ca medicii sa se poarte cat de cat omeneste cu tine. Eu am mituit la sfarsit pe toata lumea ca sa vad care cum cat merita.
Am vazut pozele cu bb Yanis e tare dragalas, la fel si fetitele.
Shery felicitarii pt bebeline, sa-ti traiasca si tu sa te refaci repede. Asteptam pozici cu printesele
Btz_ovi nu te speria, de ce nu-ti cauti alt medic, e criza acum si pt bani medicii fac orice, sigur o sa gasesti altul mai bun.
Si daca chiar vrei sa nasti fa ca mine: mergi la piata umpl 2 pungi cu legume si fructe, cara la ele pana acasa, apoi apuca-te sa gatesti si gata...noaptea vei naste. eu asa am patit.
Racusor de ce nu incerci cu suzeta?? eu asa il pacalesc noaptea cand are chef de molfaiala. Era obijnuit sa stea cate o ora juma/doua la tzitzi, acum il tin juma de ora si apoi ii bag suzeta si molfaie la ea pana il ia somnul.
Crispro astetam vesti, poate esti urmatoarea
pup fetelor

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei
http://happyrooms.blogspot.com/

Mergi la inceput