Puiuti de Randunici 2008 ! (429)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Ma bucur Naty ca vrei si tu sa ne vedem. Stiu ce rau e sa ai copilul bolnavior si sa-l vezi asa moale, fara chef de joaca, fara energie, fara sa inteleaga de ce nu se simte bine. Cand era bolnava, Clari nu manca mai nimic, nici lapticul, mi-era asa mila de ea. Dar cu rabdare si tratamentul potrivit, o scoateti voi la capat in cateva zile. Si dup-aia sa ai tu destul aenergie sa tii pasul cu ea. Tine-ne la curent cu evolutia ei! Uite un pupic de la Clarinda!

LALY, cea mai fericita mamica din lume cu MARIA CLARINDA (18 martie 2008) si 27+


Poze Clarinda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Laly, deie Domnul! si de la noi
Asa, din ciclul cati medici atatea opinii, sa va zic si sfatul pediatrului care ne-a vazut azi-anume ca antitermicele se dau la 8 ore, fie Paracetamol fie Nurofen dar numai unul dintre ele si alternarea lor la 4 ore trebuie sa se faca doar in mod absolut exceptional, cand febra nu scade deloc prin metode "fizice" (babesti) si nu ca o regula. Iar algocalminul doar cand e jale mare. Toate astea sunt cu atat mai nocive si toxice cu cat copilul mananca mai putin.

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

fete dragi!

Sanatate Iulia, Naty Doamne-ajuta sa treaca repede sa poti pleca in concediu! Sanatate si taticului tau.

Olga, ma bucur ca sunteti acasa, sa dea Dumnezeu sa nu mai mergeti nicicand in spital! Sof Referitor la politia la usa, vine daca o sesizeaza cei de la servici de la tine, stiu ca si al meu a avut concediu medical si asa ne-a zis doctorita si asa zic si la serviciu.

Ioana, imi pare rau de experienta voastra, sanatate si

Ramo, te-ai intors acasa

Mimo, sa aiba Teo sedere placuta si tie sa-ti treaca mai repede dorul de ea! La ora 6 tu mananci bomboane cu rom, asa sa-ti tot incepi ziua! Faine poze, apoi de protagonisti cei mai cei

Kya, Luny, Valen bravo pentru iesirea la film Cred ca mi-ar placea sa-l vad si eu!

Tuchi, imi pare rau pentru bona, las-o in plata Domnului. Iti doresc sa fie ultimul 'rau' care ti se intampla, de acum doar soare si frumos

Simo, bine ai revenit, ce face Micul, cum a fost la greci...minunata tara...o ador, am avut posibilitatea sa raman acolo la studii, sau la nemti, si am venit in tara

Alice, te, ma bucur ca e bine acolo, ca de frumos, pozele sunt graitoare si randurile tale si mai si...sa mai scriiImi pare rau de crizele printesei, o sa se obisnuiasca, sunt sigura!

Zoze, ma bucur ca mai apari, te si te ca esti minunata. Ai grija de 'regina si de rege' imi place mult cum le-a zis Bunelul scump, si Mihai parca ii, ma gandesc la regina bruneta

Ariel, mie mi se pare ca acolo e alt aer si daca aveti posibilitatea de ce sa nu-l respirati

Gherman_in sa mai scrii despre voi!

Stela si

Adriuta, m-am bucurat sa te 'vad'

Raluca, bine ca ati scapat de boli, refacere usoara am vazut o famile de

Laly asa este, aici pe crenguta se traieste intens si aerul respirat e occidental adica, relaxant

Bitza sunteti bine? Ocupata doar, asa-i?

Mihutza si unul si pentru frumoasa Domnisoara

Am vazut o frumoasa familie din Cluj Cristina sunteti tare frumosi, nici nu stiu care-i mai frumos Cum am timp, te caut sa ne vedem

Blanka, am savurat pozele, sunteti minunati si tu o frumoasa

Gudinde, bine ca ai scapat de stres Si eu as mai avea de vorbit una/alta, dar e riscant, zic ce se poate

------------------------------------------------------

Despre noi, nu am mers nicaieri ca e admitere si io sunt in comisie, si nu a binevoit nimeni sa-mi spuna ca sunt in comisii master+facultate, o luna de admitereasta este, noi sa fim sanatosi!

Nu am vazut-o pe Clau de mult si am ratat filmuletul cu Stef, Bubu nu te induri de mine?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Naty,vezi te rog unde mi-a intrat mesajul,cred ca la pagina anterioara,l-am scris acum cateva minute,vreau sa vorbesc cu voi.AJUTOOOOOR,m-am pierdut de stol.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Tatiana nu te-ai pierdut, esti aici Vorbeste si vei primi sfaturi, imbratisari si multe caldura



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Tatiana postarea a ramas in capitolul trecut:

Citat:
citat din mesajul lui Gherman_in

Salut,am venit cu detaliile.Daria e foarte bine dupa operatia suferita pe cord,dar are un sistem imunitar foarte scazut,face foarte repede rosu in gat si puroi.Chiar acum suntem plecate la tara si are puroi in gat,face Penicilina de 2 zile si nu se cunoaste nimic.Ea nu are voie sa faca nimic la gat,pt.ca ii pune in pericol cordul.Si Iarina 1 an si 3 luni a facut febra acum 4 zile,a avut 41,dar i-am dat supozitoare,nurofen,apa cu otet,si un antibiotic,fara medic.doua zile a facut febra asta,apoi a cedat,acum e bine.Sper sa se rezolve si cu Daria,ca de nu,vedem iarasi Clujul.Acum suntem in Moldova.Vreau si eu sfaturi pt.intarirea sistemului imunitar,ca nu stiu ce sa mai fac,ca sunt tot prin spitale cu ea.V-am pupacit.

tatiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:



Azi am facut curatenie in toata casa, am gatit (pentru cine nu stiu, ca pot hrani o armata... ) acum am o prajitura la cuptor, am spalat, am calcat, am facut cumparaturi, am dormit de-am rupt! Si gata, m-am saturat sa fiu singura acasa ... Mi-e dor de Sanziana mea mica si scumpa!!!

Naty imi pare rau pentru Iulia si pentru concediul vostru. Sanatate mult si insanatosire grabnica! Poate totusi mai salvati ceva din vacanta.

Laly eu una ma bucur ca vrei sa stai mai mult la noi Mai multe randunici gravi si-au petrecut odiseea tot aici

Tatiana nu te-ai pierdut mami de nici un stol. Scrie din nou si vorbesti cu noi.

Raluca n-am putut sa vad pozele voastre - link-ul ala imi cere sa ma loghez pe FB si n-am cont.



Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Va rog cititi ce a scris Gudinde,sunt cu un picior incaltata,ma duc sa-i faca injectia Dariei.Cand ma intorc mai vorbim.Tineti pumnii Dariei,ca Penicilina doare ca ..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

tatiana imi pare rau ca nu e bine fetita ta, sanatate multa
laly nu mai stiu daca ti-am zis 'bine ai revenit si sarcina usoara in continuare'
kya harnicuta!! hai ca vine fata acusica, sa te alerge de-ti sar ochii
eu va dau un www.bucataras.ro/retete/9098/guacamole.html#com82434" target="_blank">guacamole, ca merge cu bere, si ma duc sa trag cu ochiul la meci

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

guacamole!

V-as da si eu niste humus facut de mine, dar se bat turcii la gura mea si nu mai apuc sa-l pozez. E prima data cand fac si a iesit incredibil de bun...


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput