Bobocei de sept-oct 2008, la soare (299)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Nikolici super pozele.Cred ca ati fost in acelasi loc ca si Cristina!
De curioasa cat v-a costat sejuru.Ca intr-adevar pare tare fain acolo.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

N-am tinut cine stie ce regim. Am fost la nutritionist si mi-a facut regim hipocaloric. Daca vrea cineva, i-l trimit cu drag.Intre timp am invatat singura cum sa combin alimentele si nu mai stau cu lista pe masa. Si am facut sport-cam 30 min bicicleta/zi si electrostimulare de 2 ori pe sapt. Si a durat cam 1 an. Deci nimic extraordinar.
Inainte am mai incercat disociat, superdieta, etc. Nimic nu m-a dat pe spate. Cred ca solutia e sa inveti sa mananci corect nu doar pana slabesti, ci si dupa aceea. Am citit mult pe tema asta si am ajuns la concluzia ca singura cale pt mine e regimul hipocaloric. Eu sunt pofticioasa si n-as putea sa renunt la nimic. Asa gust din toate si e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Despre protectia solara uitati si un alt articol interesant plin de referinte.

La mare, dimineata, eu am simtit intotdeauna nevoia sa ma ung cu crema la fiecare 15 minute pentru ca simteam efectiv cum ma arde soarele. Eu am pielea foarte alba, e drept, dar la fel pateau si fratii mei cand am fost cu ei si nu toti suntem asa albi . Deci cred ca si boboceii ar simti soarele arzandu-i si ar trebui repetata operatiunea macar la jumatate de ora, indiferent ca intra in apa sau nu.

Eu nu am rezistat la plaja la mare mai tarziu de 11 nici cu slujbe, seara in schimb stateam de la 5 pana la 7-8, chiar daca batea briza. Anul asta insa nu cred ca ajung la mare dar never say never.

Ceva de dat dupa plaja - Claudinna cred ca o lotiune cu aloe vera de la Forever e ideala, hidrateaza foarte bine si calmeaza arsurile nevoie mare, plus ca racoreste.

Untul de shea are FPS 6 iar untul de cocos are si el factor de protectie dar tot destul de mic. Deci substantele naturale la mare cred ca merg dimineata, pana incepe soarele sa parleasca, un 8-9 asa.

Noi voiam la strand dar nu ne-am trezit (normal) plua ca la noi e nor. O sa mergem la zoo, nu stim ce animale mai au pe-aici si mor de mil lor, dar macar e un loc de joaca prin apropiere. Si strandul :)) deci ne luam costumele de baie dupa noi si poate tragem o baie asa de control.

pe fetita as baga-o doar in apa sarata asa, s-o usture putin fundul. De apa dulce mi-e frica de mor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

lala, vreau si eu lista, pls!

nikolici, da-ne si detalii in bani!
vad ca ati avut un apartament, suuper!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Morning,

Din ce-am citi az-noapte mi-aduc aminte ca Mimihoo ma intreba desea. Am luat de aici lorisbeauty.wordpress.com/ lla 30 de lei /100g plus 5 transportul. A ajuns in 2 zile la noi, termenul e de 3-4 zile. Il trimite in plic dar c nu se desface cutiea:)

Claundinna ma innebuneste Razvan, e un dulceeee! Asa-m are rau ca nu am reusit sa ajung la timp sa va vad. Poate totusi ajung la Sibiu la Lavinia saptamana viitoare.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...
blogul boboceilorr


sar'mana! salvasem ambele link-uri si acesta si cel cu greenbaby. O sa iau si eu cand primesc indemnizatia
sar'mana!

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

300 si mie imi pare tare rau ca nu ne-am sincronizat! voiam sa pup si eu o Zuzulina
mergi la Sibiu? noi vom fi acolo pe 24-25...apoi iau la C, daca mai stai la Vl...
despre crema de dupa plaja, asta am luat, de la Forever, sper sa ne ajunga
si sper sa reusim la mare sa ne trezim devreme sa mergem la aerosoli. am inteles ca se formeaza cand e mai rece si in zonele in care se izbesc valurile, gen stanci, stavilopozi...eh, abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Citat:
citat din mesajul lui lala77

N-am tinut cine stie ce regim. Am fost la nutritionist si mi-a facut regim hipocaloric. Daca vrea cineva, i-l trimit cu drag.Intre timp am invatat singura cum sa combin alimentele si nu mai stau cu lista pe masa. Si am facut sport-cam 30 min bicicleta/zi si electrostimulare de 2 ori pe sapt. Si a durat cam 1 an. Deci nimic extraordinar.
Inainte am mai incercat disociat, superdieta, etc. Nimic nu m-a dat pe spate. Cred ca solutia e sa inveti sa mananci corect nu doar pana slabesti, ci si dupa aceea. Am citit mult pe tema asta si am ajuns la concluzia ca singura cale pt mine e regimul hipocaloric. Eu sunt pofticioasa si n-as putea sa renunt la nimic. Asa gust din toate si e ok.

http://community.webshots.com/album/568109497amcroS
anna-rebecca-02.10.2008
alice-mihaela - 21.01.2007


eu vreau! io io io! :* sunt la fel, mi-e pofta de toate!
trimit mailu' pe pm


Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Lala si eu vreau!!!
Mimihoo multumesc.Tie ti-a fost rau de la pastilele de slabit??Cat ekg vrei tu sa slabesti??
Claudinna si eu vreau sa ne trezim devreme sper sa vrea si Deiu ca el inainte de 9 nu prea se trezeste acolo voi incerca sa il culc mai devreme ca sa se trezeasca la 7.De unde iei produse Forever??

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

R se trezi la 11.30....
produse Forever iau de la tipa...vara-mea, de fapt le ia de la cineva...intreaba si tu cunostintele, sau intra pe site, tr sa fie cineva pe acolo
sunt f bune, cel putin gelul asta pt arsuri, i-am dat lui R la fundulet cand s-a mai oparit si la urmatorul scutec nu mai avea nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Cine vrea sa dea un PM cu adresa de mail si dupa ce culc copiii va pun ce am prin calculator.

Mergi la inceput