BV Oana, BELU, Andreea84! iul-aug 2010 (159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Anca da atata costa, cat scrie acolo.eu te ajut dar oare nu poti sa faci comanda de acolo de unde l-ai aratat si pe celalalt si sa til aduca acasa ca poate te-ar costa mai putin.

Cristina gata shopingul,nu am gasit mare lucru dar macar am luat sa fac niste ardei umpluti azi ca la capitolul haine si restul cu greu mai gasesc acum sa imi placa



Bianca 35 + Andra Maria





as incerca dar ma inteleg greu cu germana!

daca ma ajuti tu eu iti dau datele de contact!

dar e important sa fie electric pt ca eu am un ghimpe impotriva microundelor!

Anca +35s ANA-MARIA AMR 3S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

doamne, mamicilor, nu ma mai satur de privit pozele cu bebicii vostri. deja incep sa-mi inchipui cum va arata matulica mea. poate, poate se mai ingrasa si ea...ca sa nu atarne toalele pe ea.

maine facem 38 de sapt si probabil ca in cursul saptamanii viitoare vom stabili cezariana. sper sa reziste placenta macar pana joi-vineri, ca nea-m apropia de 39 sapt...dar sa fie cu folos, sa mai puna eva ceva pe ea. daca doctorul zice ca aratam rau, o scoatem si mai repede, ce sa facem.

voiam si eu sa intru in saptamana a 40-a, sa stabilesc operatia in 19 iulie, in aceeasi zi cu ramo si cu sabinuta ei, dar cred ca nu mai tine de vointa mea.

Ela 37+ cu Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

am vrut sa-i raspund SabineiLia la intrebarea cu schimbarea pozitiei lui bebe, dar se pare ca-s uituca rau.

uite cazul meu: la 28 sapt s-a pozitionat cu capul in jos, funduletul in stanga si piciorusele in dreapta, la 36 si ceva, s-a intors invers si chiar putin transversal(pozitie inconfortabila pt amandoua), dar doctorul meu a zis ca la cat e de zglobie mai poate face vreo tumba pana la 39.

ia ghici: la 37 sapt jumate s-a intors in pozitia in care a stat cumintica 2 luni, cu capul in jos si piciorusele in ficatii mei.

iaca, se poate...si fara stat in pozitii ciudate. ea a facut toata munca...voluntara.

si ma mai minunez ca-i slabuta!

Ela 37+ cu Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Hello.Si noi pe aici,cu treburi,curatenie,papica
Sorina daaa,dr ta a fost cea care a dat startul la nasteri la Arcadia,am auzit ca e o super doctorita,ca se implica foarte mult si e amabila.Si despre Scurtu (tiz-ul meu de donsoara ) am auzit pareri foarte bune.
Asa ca ...acum stau geana pe tel si astept sms de la tine
Hai Bogdan,vino pe lume ca mami te asteapta
Cristina_Serban mersi ca ai lamurit-o tu pe Eladea in locul meu
la toate fetele!!!



39+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 3 ZILE pana la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

luana, am inteles acum..deci e f posibil sa faci si acum ceza si atunci sa faci mai devreme..
eu am vb cu drita si i-am zis ca nu vreau sa fol. metode precum vacuum sau forceps (din asta mi-a zis ca nici nu au la clinica)- dc bb nu vrea si nu vrea, mai bine cezariana.
dar eu zic ca nu va fi cazul, cata vreme pe Stefan l-am nascut natural. dar na, mie teama de chestii de genu..ca nu mai are lichid, ca intra in suferinta fetala, minuni din astea..
sorinaaaaaaaaaaaa..nu ne mai zici nimic??????????au trecut durerile, sunt mai nasoale? ce faci? du-te vino la spital?:)

Paula cu Mihai 39+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 4 zile de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

hai mai fetelor nu mai naste nimeni?

fiu'miu a facut o luna si asteptam si noi sa ne mutam la clubul scutecelor, sa vorbim mai pe'ndelete..ca aici cu travalii, dureri, eu nu stiu cum e in luna a noua

acum am mai aranjat prin casa, am dormit o ora si acum am nervi de otel pentru fiu'miu...m-a pacalit zilele astea cu biberonul, ca vezi Doamne nu se satura...ei, si iar ii e lene sa suga...azi am stat o ora jumate cand la san cand in patut si tot nu am golit sanii...asa ca il las sa caraie. daca ii e foame trage de sanul ala de numa numa, nu ca acuma, cand molfaie o tzara si gata se culca...eii...ne-a zis noua pediatra ca e lenevia intruchipata, ca sufera de "bratita cronica" ca il ia maica-sa intr-una in brate sa il iubeasca si sa il pupe...dar mai schimbam foaia, ca asta e nazdravan rau...

azi noaptea am dormit singurel...mami a dormit in reprize cu tati mai putin dimineata cand au inceput figurile..caraia, maraia..asa ca iar am dormit pe burtica lu mami...

acum se agita prin patut, ma duc sa ii vorbesc putin...mai face si un kkita mic...mai baga o manuta in gurita,ca de, nu e satul, daca nu a venit para malaiata in gura lu natafleata..dar macar ziua sa stau pe pozitii, cat sunt odihnita, ca noaptea nu am rabdare sa stau cu orele cu el...

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Ehheehhee liniste mare in delfinariu, ca doar e weekend.Nici macar delfinasii n-au chef de iesit la soare.
Mycya e super carutul, sa-l stapaniti sanatosi.
Nimic nou de raportat decat ca azi am schimbat semnatura, am trecut cu brio de primul prag, urmeaza al-2-lea la 37 sapt.
Va si weekend fain in continuare sa aveti.

34 + cu o de
AMR -5 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

larisa, cum e petrecerea?

sa iti traiasca printesica! maine e ziua ei, nu? tu cum stai cu contractiile?

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

mamicilor pentru care alaptatul e o placere, va invidiez...la noi e un adevarat razboi al nervilor...adica cat rezista mama fara sa imi dea biberon, ca eu sunt lenes si mai mult dorm decat sa mananc...de 2 ore jumate asta facem, ba mancam, ba dormim, mai stam putin treaz...in ritmul asta chiar nu poti face nimic si o iei si cu capul...ca nici nu doarme si el legat 2 ore sa stii ca faci ceva in timpul ala sau ca il scoti in parc...

e asa mare tentatia biberon

ma duc, a inceput sa planga...il mai las putin sa caraie sa ne asiguram ca papa de data asta pana se satura si doarme si el putin



mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabrinaLia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_mm

am vrut sa-i raspund SabineiLia la intrebarea cu schimbarea pozitiei lui bebe, dar se pare ca-s uituca rau.

uite cazul meu: la 28 sapt s-a pozitionat cu capul in jos, funduletul in stanga si piciorusele in dreapta, la 36 si ceva, s-a intors invers si chiar putin transversal(pozitie inconfortabila pt amandoua), dar doctorul meu a zis ca la cat e de zglobie mai poate face vreo tumba pana la 39.

ia ghici: la 37 sapt jumate s-a intors in pozitia in care a stat cumintica 2 luni, cu capul in jos si piciorusele in ficatii mei.

iaca, se poate...si fara stat in pozitii ciudate. ea a facut toata munca...voluntara.

si ma mai minunez ca-i slabuta!

Ela 37+ cu Eva Maria

Si eu sper sa se intoarca ,m-ar scapa de o taietura pe burta.
Eu la epiziotomie nu am avut cine stie ce probleme ,plus ca m-am refacut repede dupa nastere.Acum daca fac cezariana nu pot sa ridic greutati ,sa alaptez imediat etc.
36+

Mergi la inceput