Dovlecei frumosi de sept-oct 2009 *164*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Sabyna si pe tine si pe mogalnete.
Mai ce liniste e ep aici! Se cunoaste ca e we si toata lumea petrece in familie!

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
Noi trei...un inceput de viata!


pai petrece lumea in familie...si noi tot petrecem,tati a adormit langa Lisa,eu ascult Pro Fm love si suspin dupa ziua de azi...care a fost superba,de la cap coada.Fetele au fost plecate si noi doi...hmmm...sa intru in detalii?




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Iulik,cand s-a nascut Lisa,Erika avea 1an si 10 luni.A fost si inca este foarte greu!Dar asta s-a intamplat si la mine,oricat as fi citit despre mamici doi 2 coplasi de varsta apropiata,nu mi-am putut imagina cum este.
E greu,sunt clipe cand simt ca nu se poate mai mult de atat.Ajuta mult rabdare,rabdare,rabdare.Cele mai grele clipe au fost cand Erika avea cate o criza de plans,cu tavalit pe jos si dat din picioare,tocmai cand Lisa era la ora de alaptat si chiar nu puteam sa ma impart,au fost clipe cand ma asezam langa Erika si pufneam si eu in plans langa ea,cand o rugam sa ma inteleaga si sa ma astepte putin ca se joaca mami cu ea imediat.
Dar...astea sunt clipele grele,cand simti ca nu mai poti.Insa cand vezi ca ai doi ingerasi,prinzi aripi la propriu si ai energie pentru a le face pe toate!E cel mai minunat si de pret cadou pe care ti-l poate darui D-zeu.
Ai incredere in tine si o sa fie bine.




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

am gasit ceva pentru doritoare:

Combinatia dintre banane si fulgi de ovaz este una dintre cele mai hranitoare si mai accesibile pentru bebelus inca de cand ii introduci mancarea solida. Fulgii de ovaz contin fibre, calciu, proteine si vitamina B. Asadar, cum ii pregatesti lui bebe aceasta gustare?
Ai nevoie de:
- un sfert de cana de fulgi de ovaz
- jumatate de cana de lapte de san sau de formula sau de suc
- o treime de banana, taiata in felii
- inca un sfert de cana de lapte de san sau de formula sau de suc

Amesteci fulgii de ovaz cu jumatate de cana de formula sau de lapte intr-un vas micut. Pui compozitia la foc mediu si asteapta sa fiarba. Cand incepe sa fiarba, lasa focul si mai mic si mai lasa-o 5 minute, amestecand.
Zdrobeste banana cu o furculita, amestecand cu inca un sfert de cana de lapte sau de formula.


pt idee. Si cum am fulgi de ovaz in casa o sa-l servesc de indata.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe

Am reusit sa pun pozicile ....
Multumesc Lali..



E alta viata cu picassa. Si mi-am ars si fulgii de ovaz in timp ce vedeam pozele. Oricum vad ca nu se da in vant dupa combinatie, poate am pus prea multi fulgi.
E un scumpel Alex iar tu o tinerica. Am vazut ca roade si pe castravete. Ala era ring de box sau de ceva lupte? Ma gandesc ca tati are legatura dupa cum arata.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Va rog sa luati pixurile in mana si sa incercuiti in calendar ca azi am facut si tort si curat. Am rupt mopul dar nu se pune, bine ca e curat si miroase frumos.
Tortul nu l-am gustat inca, e la frigi.
Voi ce faceti ?

Lali, somezi ?

Techila instalare placuta si o saptamana minunata sa ai !!!!
Sa pozezi baietii la plaja ....ca sigur iese soarele si sa faci castele de nisip cu cutu.
Sabina te pup si pe tine si pe fetele frumoase. Dar eu nu am inteles ce ai facut cu ele? s-au jucat frumos in gradina cat voi ati facut curatenie?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'na seara!
Nu Luto ,nu somez,doar ca stii,nu prea e placut sa vb singur ,iar in we cam asa se intampla,raman cate una-doua care dialogheaza .
Felicitari pentru performanta.Si noua o felie de tort nu ne dai?

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Sunt sigura ca in momentul in care veti vedea poza din postarea mea de pe blog ma veti invidia profund! Nu, nu m-am intalnit cu Brad Pitt, ci cu....

http://alexcreste.blogspot.com/2010/07/intalnire-la-cluj.html



Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Buna seara!

Andraiulia la multi ani!!!
Sa fii fericita alaturi de cei dragi!

Alex e atat de scumpa Zeina cum se joaca cu papica, delicioasa fata ai.

Techila have fun & sun!

Claucia ce frumos povestesti despre vacanta voastra. Imi face placere sa te citesc pentru ca simt atata optimism si voie buna in mesajele tale, incat e imposibil sa nu-mi transmiti si mie macar putin din ele.

Sabina ma bucur ca ne-ai scris. Pupam mogaldetele cu ochi migdalati.

Luto felicitari, mami! S-a notat. Ce tort ai facut?

Am iesit la teresa si din nou ne-a prins ploaia , mai aveam putin si incingeam un mini party in statia de autobuz, atat am asteptat sa treaca ploicica.

Fug la culcare, baietii mei dragi dorm deja.

O noapte frumoasa va doresc!

Va pup pe toate, ca tare-mi sunteti dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Sunt sigura ca in momentul in care veti vedea poza din postarea mea de pe blog ma veti invidia profund! Nu, nu m-am intalnit cu Brad Pitt, ci cu....

http://alexcreste.blogspot.com/2010/07/intalnire-la-cluj.html



Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)



ce frumosssssss,



Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Raluk super! Bravo! Minunat ca v-ati intalnit!

Am zis ca merg la culcare, dar nu rezistam pana maine sa vad pozele.

Mergi la inceput