Dovlecei frumosi de sept-oct 2009 *164*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:


LA MULTI ANI pentru cea mai tare actrita si pentru cea mai sexoasa mamica din gasca noastra !!!!!


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carinablanca

Ioanna, tin minte inceputul odiseii. Desi nu scriam am mai intrat si citeam simptome la alte fete. Imi era atat de frica sa scriu ca nu cumva sa se intample ceva rau apoi.

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com


si eu la fel ! de fapt am anuntat familia ca sunt insarcinata cand samburelul avea 5 luni. bine, m-a ajutat si faptul ca pana la 6 luni jumate nu s-a vazut ca sunt gravi!



Ioana mama lui Carol Ioan , fotografii Trazbātii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

ola madamleor,

LA MUUULTI ANI, ANDRA!!!!!
sa traiesti 1000 de ani fericiti!!!si sa faci 1000 de filme!!!

noi am ajuns la mare, ne-am instalat...am venit pe ploaie, era mult mai aglomerat drumul dinspre mare, cred ca toti si-au bagat cracii si au plecat, macar sa ii ploo acasa.
criss....si eu pe mail intru destul de rar...acum o sa va vad si eu ca omul...

hai va pup


Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia
nasterea a doua putze

Noi suntem doi frati, īn casa * * * * * * *Mama noastra ne vorbeste
Si nu ne certam deloc,
* * * * * * * * * * Si ne mangaie duios,
Si suntem tacuti la masa,
* * * * * * * * * Iara seara ne citeste
Si cuminti īn orice loc.
* * * * * * * * * * Ori ne spune-un basm frumos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Helou fete dragi,

ce ziceti voi de asta,am intrat sa va salut...adica n-am cazut lata si n-am adormit cum mi se intampla zilnic

Am citit nitel si ma tot minunez ce mari au crescut ai nostri copilasi...e absolut minunat.
Citesc despre pui de Carina,am vazut cateva poze...
Am ramas setata undeva in trecut!

Si n-am citit bine??Iuliko mami,o noua burtica?Serios?


Noi,suntem bine.Fetele mele mandre,gazele mele migdalate,storc untul din mine.Lisa e absolut adorabila,poate imi fac timp si pun cateva video si poze.Nu merge inca,nici nu o grabesc,dar face sute de alte minunatii,nu stiu cand le invata,Erika parca n-a fost asa precoce.II place sa se joace cu cartea "Inai Inai Baaa"(cucu-bau) si spune singura "Baaaaa",e sorb din priviri.Ne stgiga prin casa,"Maaaamaaa","taaaataaa",in deosebi pe taica-su.Face "bye-bye" din manuta si spune si ea "day-day" cu gura pana la urechi.Se catara peste tot,iar eu mor de frica,se urca pe canapea,se da jos de pe canapea,asa si in pat,care e inalt,nu stiu de unde atata curaj.Urca lejer un etaj de scari,cand venim de afara o mai las sa le urce(treptele).Azi era un sertar intre-deschis si vroia ceva de pe raft,s-a bagat in sertar,gata gata sa se catere mai departe.A luat-o taica-su,sa nu cada,a inchis sertarul si a lasat-o iar libera.N-a uitat,s-a dus,a tras de sertar,la deschis si a repetat figura.Fuge dupa Erika prin toata casa,are o viteza la mers in patru labe,ceva de speriat.De merg biped...inca se tine de mobila,de ce apuca,dar n-are curaj.Acum cateva saptamani,si-a dat drumul in spatiu deschis si a cazut,nu s-a sustinut pe picioare,cred ca i s-a facut frica si de aceea nu are acum curaj.Erika la ce zapacita a fost,cand credeam ca o sa mearga de la 10 luni,a mers inainte de 1 an cu doua zile.Cu Lisa am rabdare si ma gandesc ca dupa ce o sa faca anul.
Hai ca mi-am laudat puiul si l-as lauda pe 10 pagini.
Acum cat inca am oki,ma duc sa citesc din urma.
Sa nu uit,La multi ani Andra!Multa fericire si noroc.





"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Nela e mortala Banana cum rade si cum se joaca.Si s-a rounjit foarte frumos.Spor cu diversificarea,multa rabdare si perseverenta.

Kiki ai gemeni minunati.Ce frumos rad ei!

Ca citesc despre decalotare,eu zic sa aveti rabdare,nu se intampla nimic daca se decaloteaza mai tarziu.Uite un exemplu:baiat la 5 ani,deabia de cateva luni s-a reusit decalotarea totala,manual.N-a avut complicatii,n-a avut alte probleme de sanatate.

elena ai deja experienta de la Eva.N-am avut probleme si nu stiu cum este sa nu-ti manance puiul,insa ma gandesc sa o lasi o perioada fara legume.Merge si cu fructe sau cereale,sau ce mananca ea.Ai incercat sa o lasi in ritmul ei?
Si la noi,mai rfuza Lisa sa manance...a avut cateva zile cand scotea totul afara,ba cu limba,ba isi baga degetele in gura si scotea afara.Am lasat-o si vad ca acum a inceut sa manance.


S-a trezit Erika,revin daca mai pot!






"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Sabyna si pe tine si pe mogalnete.
Mai ce liniste e ep aici! Se cunoaste ca e we si toata lumea petrece in familie!

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

Citat:
citat din mesajul lui carinablanca

Ioanna, tin minte inceputul odiseii. Desi nu scriam am mai intrat si citeam simptome la alte fete. Imi era atat de frica sa scriu ca nu cumva sa se intample ceva rau apoi.

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com


si eu la fel ! de fapt am anuntat familia ca sunt insarcinata cand samburelul avea 5 luni. bine, m-a ajutat si faptul ca pana la 6 luni jumate nu s-a vazut ca sunt gravi!



Ioana mama lui Carol Ioan , fotografii Trazbātii







eu familia am anuntat-o la 9 saptamani dar a fost greu sa ma intalnesc zilnic cu ei si sa pastrez secretul
si oricum s-au suparat ca nu le-am zis mai repede

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Sabina, ma bucur sa aud despre voi. Astep poze.r53r5y3

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

http://capy72.mondozoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Iulika am dat de-un mesaj de-al tau.Sa fie intr-un ceas bun.Sarcina usoara,un bb sanatos si asa frmos ca tine.E o veste minunata.




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna dupa amiaza

Sabina, foarte frumos ai scris despre frumoasele tale, te pup si te admir mult

Noi am fost in Thasos in Grecia. Insula in sine nu e mare lucru, exceptand peisajele absolut minunate de munte (insula in sine este muntoasa toata) si golfuri la fiecare curba aproape cu apa albastra ca in Grecia, stiti voi, are marea asta ceva aparte..si nu e nici Neagra, nu ca nu ne-ar placea la marea neagra, mie-mi place tara noastra dar nu se pot compara culorile, intensitatile si claritatea. Ah, si curatenia

Cum spuneam, insula e ok, statiunile sunt ca peste tot in Grecia, nimic iesit din comun, taverne la mare, mancare buna, fete de masa in patratele la pescarii , suveniruri etc.
Peisajele insa iti taie rasuflarea, foarte frumos, imi era tare dor de marea din golfuri si dintre stanci.

PLaja despre care spuneam se numeste Paradise beach si este cea mai frumoasa plaja la care am mers vreodata. Am povestit anterior, apa este o minunatie, o curatenie si un nisip cum nu am mai intalnit si care de altfel nu este specific pentru Grecia, desi la ce litoral imens si insular au, intalnesti atat plaje cu nisip ff fin cat si plaje cu pietricele sau stancoase. Dar aici a fost superba plaja, apa calda si nisipul ff fin si curat.

Pentru familii cu copii, adica asa cum suntem noi este ideal. Viata de noapte nu cred ca este prea diversa, adica sunt baruri, cluburi etc dar nu-i Ibiza din punctul acesta de vedere.

Hotelul la care am stat se numeste Alexandra beach si este cotat de nemti la 4 stele si isi merita stelele cu varf si indesat, a fost superb, curat, piscinele super, camerele imense, la restaurant de ex, inafara ca este imens, ai o parte care se numeste patiserie, o alta brutarie, o alta cofetarie si va dati seama ce e pe acolo...in fiecare seara mi-am pus cate un platouas de prajituri, tarte, torturi si dulciuri , motiv pentru care acum tocmai am terminat 30 min cu Shaun T, un baiat care scoate untul din tine pe DVD. Sunt lac.

Copiii mi i-am culcat de pranz, am bagat si eu jumatate de ora cu ele, asteptam pe tati sa iesim sa cumparam una alta ,sa vedem cu ce ca un card il am blocat pentru vreo 13 lei :-) si bugetul e cam subtirel :-), Isuca parca tuseste un pic, nu stiu ce sa ma mai fac cu ea, e on and off cu tusea asta, dar haraiala nu i-atrecut de tot mai niciodata...sper sa fie bine, maine il serbam pe tati si marti pe Alessia asa ca avem treaba

Va lasam si va pupam acum, ma duc sa mai sortez niste poze, iar m-am intins ca placinta, scriu eu rar dar ma uita Dumnezeu la tastatura cand o fac. Pup

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput