Dovlecei frumosi de sept-oct 2009 *164*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Nela te pup, mamica draga! nu stie fata remediu naturist..cum zice Lili, ceai de ceapa (din asta am baut si eu in sarcina..a functionat,dar stiu si eu daca va merge si la boierioaca?!). ce-o fi patit? de la AC, oare?

asaa!!! mai am vazut si pe Andrei cum mananca..ioi, dragul de el! cumzicea el "da, da"

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Uka eu i-am dat cateva boabe de porumb firt lui Alex....si vad ca nu a patit nimic...
Distractie placuta la intalnirea cu techilosii...
Hai ca stiu ca asta e....

fericita de ALEX 22.09.09


Povestea Licuriciului

Alexutz webshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Liliacule, te imbratisez draga mea!
care-i baiul? putem ajuta cu ceva?

ma,voi vreti sa plang? hai ca eu's sensibiloasa rau si nu-mi trebuie mult..



Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute



Ei, mi se mai intampla si mie...
Sunt si io om, pe cuvant
Radu e din ce in ce mai miorlait ca nu mai stim ce mama zmeului sa-i facem...si nu e de la dinti, Andra e plecata si eu ma topesc de dorul ei chiar daca vorbim cu orele zilnic la telefon...ploua ca la balamuc (acum a stat dar e o atmosfera umeda)...n-am chef sa fac nimic de mancare si am frigi gol, dar mi-e foame, indemnizatia trebuia sa vina si n-a venit...si altele de genul!



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri






Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Dana, te pup.
Da, cred ca de la AC este, fir-ar sa fie... De la AC din magazine, de la restaurant. Eu acasa o feresc cat pot de mult, nu las aerul in camera in care este ea, incerc sa las in camerele alaturate, insa de ala de la magazine nu o pot feri.
Este foarte cald si foarte umed la noi...

Ma bucur ca Ana Lugojana e bine, tocmai am citit despre voi update-urile. Si mi s-a facut o foame cu mancarurile lui Grig de mor...Banana doarme, cred ca sarim cina asta seara...

Liliana, te pup. Unde e Andra plecata?
Lasa ca se rezolva ele toate.


Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Mai, formula se poate fierbe?! ca zicea Irina in reteta aceea cu fulgii de ovaz..eu stiam ca nu..sau nu sunt informata?

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Mai, formula se poate fierbe?! ca zicea Irina in reteta aceea cu fulgii de ovaz..eu stiam ca nu..sau nu sunt informata?

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute



Si eu am incercat astazi sa fierb fulgi de ovaz. Eu i-am facut in lapte praf. Au iesit cam dulci, ce-i drept. Insa nu am incercat sa ii dau Anei pentru ca mi s-au parut zgrunturosi. Ori nu am fiert eu suficient (pe punga scria 3-5 min), ori nu stiu. Si i-am mai dat si prin blender si tot asa colturos mi s-a parut amestecul. Pai Ana si cerealele, daca le fac mai groase, nu le mananca!

La gust au fost bune, mie una mi-au placut.
Mai incerc si alta data, de data asta le fierb mai mult.


Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Uka, nu m-am documentat despre porumbul fiert, insa am vazut ca se fac borcanase sweetcorn&chicken, recomandate de la 6 luni, de la Heintz parca. Porumbul este dulce natural.


Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Catrinoasa face misto de noi, doarme de 3 ore ..noo ne e foame si facem 13-14 pe aici ...
lu mama, trezireaaaa, ma auzi?
Lili , aide ca-ti trimit niste soare si nisip, chem curieru ca doar sunt meseriasa cu trimiterile astea. Unde e plecata Andra? tabara ceva?
Criss, m-ai deconspirat. Merci de urari.
Mada,
Hepi, merci dear. Sunteti ok? esti suparata? te cam enerveaza aia, asa? stiu cum e cu santierul pe cap..
Nela, of, sa speram ca are o mica faza de fitze Ana, atat; o sa pape mai pe seara tot-tot !
Dana, pupi si tie. Are you homesick?

C a r i n a
Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Mai, ceva e putred in Danemarka... Ana doarme de pe la 6 si e aproape 8. Bine ca se odihneste, macar atat!

As vrea sa vad si eu finala campionatului mondial de fotbal, insa e pe la doua jumate la noapte. Nu cred ca ma tine. De regula ma trezeste Ana la cel mult doua ore, insa probabil ca o sa fiu destul de obosita sa imi mai arda sa ma duc sa vad si meciul.
Os vedea.

Va pup si duminica placuta in continuare.


Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Hai ca m-am mai linistit. Ana e cu Carinutz' te taramuri de vis!
Sigur vine Ana cu o figura noua de dans...


Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput