Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.100

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Astazi a fost prima zi de diversificare la noi,micul dejun a avut onoarea,cereale cu laptic matern..........m-a luat cam pe nepregatite,ca i-am facut doar o portie cum scrie acolo si ea a mai vrut...........si pana am facut alta a durat ceva .......eu cam de o luna i-am dat lingurita sa se joace cu ea,ea o baga in gurita........apoi i-am dat cateva lingurite cu apa,ca sa stie despre ce e vb.............iar astazi s-a vazut.........a intins mana la lingurita si si-a insusit-o.........asa ca a bagat in gurita,dar s-a mai nimerit si pe langa...........azi a fost bine,dar nu stiu maine........sper din suflet sa fie tot asa....daca nu imi iau rabdacol
Acum pun ceva poze ca dovada

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!



Felicitari pt diversificare

am vazut pozele cu mica mancacioasa


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:


Meerg si eu la culcare ca imi dorm amandoi baietii.

Noapte buna


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Astazi a fost prima zi de diversificare la noi,micul dejun a avut onoarea,cereale cu laptic matern..........m-a luat cam pe nepregatite,ca i-am facut doar o portie cum scrie acolo si ea a mai vrut...........si pana am facut alta a durat ceva .......eu cam de o luna i-am dat lingurita sa se joace cu ea,ea o baga in gurita........apoi i-am dat cateva lingurite cu apa,ca sa stie despre ce e vb.............iar astazi s-a vazut.........a intins mana la lingurita si si-a insusit-o.........asa ca a bagat in gurita,dar s-a mai nimerit si pe langa...........azi a fost bine,dar nu stiu maine........sper din suflet sa fie tot asa....daca nu imi iau rabdacol
Acum pun ceva poze ca dovada

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!



Felicitari pt diversificare

am vazut pozele cu mica mancacioasa


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman




Multumim ...somn usor

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)
Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

lorex de capitol.
simplicity bafta multa cu diversificarea!

oani multu de site.f tare! si treaba cu bateriile vad ca e serioasa

bubu_bu casa de piatra ! sa fie intr-un ceas bun! asteptam poze!

haicut distractie placuta la nunta.o sa fie bine ! aveti nevoie intr-adevar de putin timp numai ptr voi!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:



alexutzzza, ale1212xa,blue(interesant ce zici tu acolo cu sucul gastric) deci...al meu nu e singurul molfaitor de degete de aici

blue ce copil activ ai!!!

BCG,se poate face dupa alt vaccin, dar dupa BCG trebuie sa treaca o luna pana la urmatorul.noi am facut hepatita ,dupa o sapt bcg si dupa o luna doza 2 de pentaxim.


azi si-a bagat (gustat,supt,lins repetat cateva secunde(30)) degetele de la picioare..... e normal?/????? la 5 luni????

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

"Neata! Azi dam de beut, implinim 5 lunite!!!!!! Uraaaaaa!!!! Suntem baieti mari si mumosi, isi lauda cioara baietul!

Despre noi: nu am inceput diversificarea, la 6 luni am de gand. Cu alaptatul stau la fel de prost, tocmai am terminat tratament cu violet de gentiana timp de 10 zile , cu nicio amelioare dar cu buza de jos a lui danut arsa si ma intreb de ce culcer nu a stiut ca e posibil sa se intample una ca asta. Mi s-a luat de doctori si de diagnostice date gresit. Dar m=am plans destul , voi ce mai faceti? Sper ca sunteti bine, sanatoase, copilasii asemenea, nu am apucat sa va citesc din urma, abia fac fata treburilor casnice, care se tot strang zi de zi.

Va pup, va doresc o zi minunata.

PS: CATALUTZA mea draga, mi-ai spus la un moment dat de un medicament (in caz ca e totusi candidoza, desi am inceput realmente sa ma indoiesc) care poate fi luat, o pastila si trece imediat...despre ce era vorba? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatzaaaaaaaaaaaaaa

va las o cafelutza fierbinteeeeeeeeeeee

la je e mama ( d-na apa plata cu lamaie)....

am aj cat de cat la zi cu cititul..vad a tot ...diversificarea....e subiectul in trend...

io ce sa zic cu jiji...papa ...tot ce-i dau inclusiv legumele afumate ( m-am gamndit io sa-l invat de mic cu mancarea de camin:)) )...azi ar mai trebui sa-i bag ceva in piureul ala..poate cartof? vad ca voi masurati cat papa...io ii dau cat vrea...nu-l fortez, nu-l chinui...nu tre sa manance tot ( desi o face)...nu i-am dat supa...poate o sa-i dau de gaina..cand o fi...

simplicity....am dat copy/paste la retete..

myki.....sunt total de acord...cu ce spui de danone...vax

cristies...io am fol de la hymalaia...ulei..sampon..sapun...mi-au placut..in rest nu stiu

cris.d ..mercic de impresiile din mult discutata carte..

va pup...e mama la mine si acum am 2 bucati ...de intretinut voioase..jiji & ea

sa aveti o zi superrrrrrr

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...stationare la mal sau....mall?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

a....nu i-am mai dat cereale...nu stiu de ce..nu ma intrebati..prg datorita prg haotic de somn...si la fructe nu renunt la cerelae...e f probabil sa aiba multa dreptate cris.d...referitor la ce insemna cereale cu adevarat....

nu stiu care sunt riscurile..dar io branza am s-o fac natural....adik voi lua lapte de la ( tonamate??? ) vooi lasa la prins si voi face branza

si iaurtul la fel...il voi face in casa...


maica-mea tocmai mi-a tinut prelegere despre cate cazuri de cancer la copii sunt datorate alimentatiei..bla bla

a....a fost patriotul la noi si a papat fructele...i-a mai rama putin si ma uitam pe c scrie pe borcan)( i-amn zis sa-l lase la je sa vad daca ii p[lace lui jiji)..pai dragele mele...cum poate sa fie ok..si f sanatos cand scrie valabil 2010...borcanele le vad o solutie ...la nevoie....

si despre iaurturi la fel...in mod normal..un iaurt se inacreste si tinut la frigi..in 2-3 zile..cum pot sa spuna ei ca are termen de val peste 30 de zile..ca e ok?????

gata

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...stationare la mal sau....mall?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata fetele...
multam de kfia decenuela

haircut sa aveti distractie placuta la nunta!

cristies pup mamica harnicutza!spor la treaba! [da,asa facea...... si cand a mai crescut,isi tinea si manutele strns la guritza sa nu-i pot baga mancarea......las' ca recupereaza acu']

simplicity felicitari pt diversificare! ce bine papa ariana ...alex isi baga linguritza cu totul si isi face greatza

jijelu' e fenomenal......legume afumate...si zi asa...il pregatesti pt camin...
succes cu "distratul" celor doi!

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:


Danyelena chiar nu ma supar....dar am auzit atatea sfaturi si din ce am inteles tre sa incep cu legumele.Azi pun doar morcov sa vedem..reactia...

eu raportez noaptea asta 5 ore dormite dupa cateva zile de dormit " a la jiji"..m-am si speriat ca nu eram obisnuita...am vrut sa vad daca respira(era intuneric ...)...am pus mana pe fata ei si era rece.. m-am speriat...si am pus mana pe mainile ei..erau calde...m-am linistit..uff




31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi

Mergi la inceput