Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.100

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Am reusit sa fug pana in parc sa-l felicit pe cumnatul meu(azi se casatoreste) L-am lasat pe Andrei ,dormind afara cu matusa (sora tatalui meu)Am stat ca pe ace Inainte de a adormi se uita la mine cu niste ochisori disperati care spuneau :"nu pleca,mami"De fapt cred ca totul e in mintea mea Faza e ca s-a trezit cu 10 min inainte de a ma intoarce eu si asa cumintel a fost Si cand am venit nici nu m-a bagat in seama asa bine ii era Dar aseara am facut teste L-a luat matusa si l-a dus sa-i arate frunze,balarii...de alea si nu a stat decat un min si i-au dat lacrimile Apoi l-a luat verisoara mea ,acelasi lucru si a inceput sa planga saracutul Dupa amiaza poate merg un pic si la restaurant Sa vad ce noroc am

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

danyelanasa va fie de bine si la cat mai multi si mai buni si pe mai departe


Mihaela -fericita mamica cu doua printese Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Danyelana - LA MULTI ANI!!
Sper ca sarbatoriti frumos mai pe seara ...

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)



Merci mult

Si eu sper


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Am venit acasa si i-am facut un dus rapid ca era tot transpirat,i-am dat sa pape, a ragait,a regurgitatsi l-am lasat singurel cu jucariile sa fac si eu un dus Apoi l-am lasat iar singurel sa pap si eu ceva Se tot maraia"amamamamama" se tot alinta cu Octi(caracatita)si-o tot punea pe ochi,stiam ca ma asteapta sa il adorm Am terminat de mancat si cand ma duc in camera,pruncul meu dormea cu Octi pe un obraz

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Ce frumoase stelute am HIHI Dau de baut

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

cica e indispensabil scaunelul... eu la ela n-am avut ca n-am avut mai nimic (nici carut, nici patut, nici jucarii, nici scaunel, nici vesela speciala, nici bavetici, s.a.m.d. in schimb m-a avut pe mine)... chiar mi-am "jurat in barba" ca la viitorul copil voi avea de toate (mi-am amintit acum)... deci scaunel pentru bebe... vreau sa va intreb de o particularitate, scaunul pe care il aveti (si de care sunteti foarte multumite) permite bbebelusului sa participe de pe pozitii egale (pozitie scaun la nivelul mesei) la mesele din familie? atunci cand va asezati sa mancati la pranz sau cina ii rezerati loc si celui mai mic membru al familiei la masa si ii dati si lui, eventual, o lingurica in mana?

Ieri Caius si-a infipt mainile intr-un castronel cu coji de seminte (lasate de sora-sa langa calculator) si a inceput sa care cu amandoua mainile in gura , de aici am dedus ca i-ar place sa manance cu mainutele si asa am de gand sa fac cu supa-crema de astazi, sa-i pun intr-u castronel mai mic si sa-i dau voi sa-si bage mainile pana la cot in mancare si sa manance cu mainutzele...

AMR 8, aproape o dama bine!

_

Un vot pentru un maimutzel va rog



nici noi nu avem scaunel inca....deocamdata ne descurcam cu leaganul sau cum i-o zice, cu spatarul ridicat. si al meu da semne ca ar vrea sa foloseasca degetele. tot imi apuca vasul din care ii dau sa manance, isi baga degetele...dar nu-mi vine sa-l las sa se umple din cap pana-n picioare...mai vad
intrebare: mai exista vreun bebe de 6 luni care sa nu-si tina f f bine capul?....al meu inca mai are momente cand face ca o gaina ametita, nu beata de-a binelea. de exemplu cand il mai pun un fundulet, sta ce sta si vad cum capul ii aluneca in jos. pe burta insa cand sta, tine f tantzos capul, isi ridica trunchiul in maini........taica-su la 6 luni s-a ridicat singur in picioare!!!! fiecare cu ritmul sau pana la urma.....

mama unui pui...Stefan


da si la noi se mai intampla
da acu nu stiu daca Miruna e de luat drept termen de comparatie

Mihaela -fericita mamica cu doua printese Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

tanam ....
prima zi de diversificare .. suc de morcov la robot cateva lingurite zdravene...knd luam lingurita,manca bavetica i-a placut enorm,nu s-a strambat deloc..o sa pun si poze
si aseara a mancat 210 Lp cu cereale si s-a mai trezit la 7
ieri i-am pus putin pepene galben pe guritza
aa si i-am luat caise si piersici romanesti sa ii dau zilele astea si emre de la real (polonia) dar ca cele romanesti gaunoase ... etc ... sper sa ajung azi al tara sa iau bio

la multe lunite puilor de ieri si azi

danyelana la multi ani fericiti impreuna de akm inainte
miremia felicitari pt amr
cristies si eu tot de la milupa i-am luat cereale,dar momentan i-am dat doar in LP ... mie nestle nu-mi inspira incredere delc,deoarece produc mai multe chestii,nu doar de bebei
roxy si eu sunt de parere k i-ai introdus prea multe odata,sper sa nu te superi
lorex multam de cap 100 ,zici k tati e nerabdator sa pape fata
kachi
cris.d ... zici k a ajuns pe parchet... ...orikm buna ideea sa o lasi jos direct
cristies...nu va mai ajunge o aleza....pune pe tot patul ...
nu prea am mai retinut multe din cap trecut...alea cateva pag,pe care le-am avut de recuperat

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei




Merci

Ce frumos ca s-a diversificat Alexandra Si mai ales ca i-a si placut. Pofta buna in cotinuare


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Neata!!!!

La multi ani fericiti impreuna Danyelana (si merci de tratatie)

LML sarbatoritilor zilei!

Noi plecam din nou la DM. Va anunt ca piersica cu avocado si cu orez cu vanilie a fost buna. . Mi s-a parut ca ar mai fi vrut dar l-am lasat cu atat deocamdata.

Decenuela, spor la bagaje si drum bun!

Mamidepuiuti ce lupte seculare... dar cu spiritul romantic esti cea mai tare.

_
Povestea unei .
Cresc



Merci

Super ca i-a placut lui Garga masa Spor la cumparaturi


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Ce frumoase stelute am HIHI Dau de baut

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)

sa le stapanesti sanatoasa! felicitari pt ele!

casa de piatra cumnatului tau!
voua distractie placuta la nunta!

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Ana_g si Dulcineea, merci mult


Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput