sa ne numaram binecuvantarile (cap.6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Daria...pt raspuns...la un bichon maltez ma gandisem si eu...acum sa vedem...poate...am rabdare pana la ziua ei...desi mai e ...
A_Iulia...nu stiu exact ce e...dar nu as vrea ca femeia aceea sau copilul ei sa fie in preajma Biancai...oricum el o vede pe Bia doar in prezenta mea,ca asa i-am cerut eu...l-am sunat o data mai de mult ca intreba de el fata...si mi-a spus ca vine la fata candd vrea el nu cand vreau eu...pensie alimentara nu prea vedem...pe de o parte ar fi mai bine sa uite de Bia...sunt cam egoista nu?
Nu stiu exact ce ma deranjeaza,nu stiu nici ce vreau...
m-a dezamagit cand am fost impreuna ,o face si acum...si ma doare ca e implicata si Bia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Eu cred ca n-ar fi mai bine ca el sa uite de Bia. Adica ar fi mai bine pentru el, pentru tine, dar pentru Bia nu. Ca ati putea ajunge la asta nu e exclus, dar macar sa nu-ti poti reprosa vreodata ca din cauza ta fetita nu poate avea o relatie cu tatal sau...lasa-l sa se distanteze singur daca are de gand s-o faca, dar nu-l incuraja in directia asta.

Poate ca e prea devreme sa-ti pui problema ca Bia o s-o cunoasca pe cealalta femeie si pe copilul ei. Timpul le rezolva pe toate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Eu cred ca cel mai bine e ca mama sa faciliteze si sa incurajeze relatia copilului cu tatal(cu exceptia situatiei in care tatal a fost violent verbal sau fizic cu copilul). Si mie imi este greu cand Tudor merge la tatal sau care locuieste cu noua lui iubita, dar stiu ca asta e problema mea nu a lui Tudor. El este fericit ca este cu tatal sau si probabil ca daca il si vede pe acesta fericit e si mai bine. Pe mine ma doare ca nu mai sunt eu cea care sa-i faca pe amandoi fericiti, dar ma bucur ca macar Tudor e bine.
Vroiam sa va intreb voi ce program de vizita aveti? Cum e parenting plan acolo unde este custodie comuna (legal -unde se poate, stiu ca la noi nu exista notiunea dpdv legal, dar poate ca exista in practica)? La noi tatal sau il vede cate 2 ore jumatate pe zi , 3 zile pe saptamana si de vineri pana duminica , o data la doua saptamani. Tatal sau insista ca vrea sa petreaca mai mult timp cu Tudor. Adica daca e in zona si are timp sa vina si sa-l vada. Eu nu am fost de acord pentru ca, deocamdata, mi-e teama ca m-ar bulversa daca ar aparea asa pe nepusa masa.Dar pe de alta parte nush, pentru Tudor cred ca ar fi bine , nush cum sa procedez...De asemeni insista sa ma sune sa ma intrebe de Tudor de cate ori are chef, lucru cu care iarasi nu am fost de acord. Voi ce parere aveti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

eu una nu mai am forta sa incurajez nimic,mi-e copila foarte bolnavaa a faacut febra mare...si cand l-am sunat pe "tati" sa-i cer ajutorul a inceput sa abereza,sa ameninte si sa ma i-a la misto si nu e prima data cand nu il intereseaza sa fata e bolnava si nu ma ajuta cu nimic,ba chiar s-a intamplat si cand era casatoriti,si nu nu a fost violent in mot direct cu fata dar aproape toate certurile noastre s-au desfasurat in fata copilului,m-a lovit cand eram cu fata in brate de nenumarate ori,a aruncat cu obiecte care desi nu a avut intentia au ricosat in copil...si multe de genul...gata eu una nu mai incurajez nimic...am in cercat,dar nu mai pot in bataia asta de joc...sa ma judece cine o vrea nu-mi pasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Lala, linisteste-te pentru ca fetita ta are nevoie de tine calma si linistita acum. Parintii tai sint cu tine? Ei te pot ajuta? Sau poate o prietena care sta aproape...
Lasa, ca o sa fie bine.
Ai fost la doctor cu ea? Are inca febra mare? Scade daca ii dai ceva pentru febra? Ai grija sa ii dai lichide multe sa bea, daca este si cald afara, sa nu se deshidrateze.

Ai grija de tine si de voi, concentreaza-te pe voi deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

happy...multumim de intrebare...am fost la doctor,a primit tratamen...dar e greu cu temperatura scade greu si apoi revine...de la 18.00 ma chinui si abia acum am reusit sa o aduc la 37.6...oricum eu zic ca e bine:a dormir,a mancat...si la ora asta tarzie ne uitam la desene cu miky-preferatul ei si cantam...e vioaie printesa...
La el incerc sa nu ma mai gandesc...ca exact cum ai zis am nevoie sa-mi concentrez energia pentru am face bine puita...dar atat ca doare ca nu-i pasa de copilul lui...
Ea sa se faca bine...ca pana la urma asta conteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Lala, dupa ce doarme Bia, du-te si fa-ti o baie cu clabuci si un ceai de musetel ca sa te calmeze. Ai grija si de tine si odihneste-te. Ai nevoie de energie si de calm acum. Bia o sa se faca bine, o sa vezi. Stiu ca iti este greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Am ramas cu gandul la baia cu clabuci,sunt treaza si la ora asta...clabuci fac eu ca acum e afebrila sau cum s-o spune ca habar nu am...are temperatura 36...clabuci ma fac...Si exact ce mai lipsea cred ca am furat si eu virusul...acum sa ma tin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lala, multa sanatate la voi !
Tin minte si eu cum a fost prima boala a Giuliei cand eram singure in casa ... numaram orele pana dimineata sa mergem la pediatra.
Noi am bifat a doua noapte acasa, singure toate 3, atata liniste si pace
Giulik are si ea tusea ei spastica alergica, deh, vremea ploioasa nu o avantajeaza deloc. Insa stem ok

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I Love DC&page=3" target="_blank">Avem foto in concurs si acum ne laudam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Lala multa sanatate la Bia!
Daria ma bucur ca ai scapat de el, daca tot asta a fost dorinta ta


Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput