sa ne numaram binecuvantarile (cap.6)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

binecuvantarea mea: azi vine mama acasa dupa o saptamana de concediu

In rest cheltuieli, docori, si altele. Ieri am fost la dr de familie pt trimiteri si adeverinte pt copii, azi imi fac radiografie dentara plus mergem sa ne tundem, maine merg sa-mi scot maseaua de minte (adica radacina, ca atat a mai ramas) poimaine imi duc trupa la oftalmologie si pt weekend trebuie sa inventez ceva distractiv si totusi ieftin sa terminam si noi vacanta cu o mica excursie sau ceva program dragut.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Gaik, ati fost cu trenul in Felix ? E ieftin rrau. Mergeti, va plimbati, papati ceva si gata.

Noi vineri avem party-ul de 6 ani. Am reusit sa reducem numarul de invitati la 15 Nici nu vreau sa mi inchipui majoratul , hahaha
Asa ca sunt in mari pregatiri. Si azi e prima zi de concediu, sunt atat de fericita Si m-a lasat si alergia sa dorm pana la 6, nu s-a mai intamplat de 3 saptamani

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

mamagiuliei, asa ca-mi esti draga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Am scapat de masea, la dentist a fost ok, dar dupa... Am facut si febra, sufar mai rau ca un barbat

Deci binecuvantarea mea e ca am scapat! Acum nu mai am urgente majore la stomatolog!!!

In rest, idee buna cu trenuletul,sa vedem daca vremea tine cu noi...

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Binecuvantarea mea... Azi mi-am vazut copchila imbracata in scolarita, i-am probat "uniforma" (fustita neagra, camasuta alba). Luni intram in clasa I. Cred ca eu am mai multe emotii decat ea. Mi se pare ireal... cand au trecut toti acesti ani... I-am transformat putin camera, i-am pus un birou, rafturi, i-am aranjat cartile si ce rechizite i-am cumparat... Ei, da, intram in alta etapa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Catale felicitari domnisoarei!!! Ioiii cred ca aveti amandoua emotii...



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Gabi, si ce emotii am avut ! Greu de descris in cuvinte. Pentru mine, a fost ca o intoarcere in timp, un ochi a ras, celalalt a fost coplesit de nostalgie. Pentru Cata, a fost impresionant si epuizant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Noi azi am invelit caiete si carti, am injurat sistemul cu manualele si copertele care nu se potrivesc... noroc cu mama mea, care are rabdare sa inveleasca in hartie colorata cartile care nu au coperta potrivita

De doua zile nu mai am febra Dar tot am vanataie, chiar daca nu mai sunt asa umflata de la extractia aia Insa am reusit sa fac o gingivita pe partea cealalta, deci nu mai pot manca aproape deloc Insa am reusit sa casc, pana ieri nici asta nu mi-am permis. Moamaaa cat ma pot vaita

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Gabi, sunt urate rau treburile astea cu dintii... Sper sa te refaci cat mai rapid!

Noi am inceput clasa a doua lunea trecuta, iar de miercurea trecuta am inceput cu juniorul acomodarea la gradinita.

Ce copii mari am!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

scolarilor !
Si noi ne gradinarim, grupa pregatitoare. Si continuam cu acelasi zel inotul nu-mi vine sa cred cat de mult ii place antrenamentul
In rest, vreau sa treaca iarna fara sa-mi vand un rinichi pt plata facturilor

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput