Pestisori... pestisori... (62)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:


Buna dimineata!


Azi e mare sarbatoare : " SF .ILIE !" deci La multi ani celor ce poarta acest nume!


Dana , ma bucur ca te-ai distrat la tara si ca esti bronzata , m-a prins si pe mine un pic soarele dar doar la fata si pe decolteu asa ...am stat mai mult la umbra .

Va pupicesc si o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Charlie spune:


Cafea ?????? Anybody ?

Stiu... stiu am plecat neanuntata. Am avut parte de o calatorie mai lunga prin ro - mai pe nepusa masa... Dar am citit tot ce ati scris... tot tot tot.

Ely - felicitari pentru licenta. Imi pare rau de ala micu... Din fericire nu este o interventie foarte complicata. Va tin pumni.

Nicoll draga mea felicitationes si tie pentru examene. Ai fi vrut sa fi si tu integralista draga de tine...

So fetelor? V-ati intalnit ? Va intalniti ?

Carma draga, cum e in Romania ? Cum e maman ? Mamaie ... Auzi la ea. Io i-as fi dat vreo 35 de ani dupe zambet..

Fuse-i dusa fete hai hui prin Romania. Am vizitat Brasovul si imprejurimile. Ceva zile la Bran - foarte frumos, foarte frumos. Castelul, cazarea, tot. O excursie pe culoarul Rucar Bran taie respiratia. Un peisaj rupt din povestile cu zane si zmei.

Sinaia e si ea frumoasa. Pelesul foarte regal... M-a impresionat teribil, inca se simte prezenta primului rege. Din pacate insa modalitatea de prezentare a acestuia si modul in care se face la noi turism lasa mult de dorit. Scump si tare neprietenos.

Maramures. Timp oprit in loc. M-as muta maine intr-o casa taraneasca langa sighet. Si as mai lua doua sa fac o pensiune cu servicii complete si turism de vindecare. Nu stiu daca exista conceptul inca.. Un soi de spa rural. Adica respira si fericeste-te cu o noua zi. O vale la dreapta, un munte la stanga si un somn intr-o capite de fan oricum. Bisericute de lemn vechi de cateva secole cu cimitirul langa. Dupa o viata traita acolo parca nici de moarte nu iti mai pare rau. Mi-a venit sa plang. De ce ne-o fi trebuind noua betoane si termopane ? Paine alba si gaze de esapament ? Facturi pentru orice si birouri intunecate ? Sa uitam sa iubim ? Sa obosim dupa cinci trepte si sa trebuiasca sa ne facem timp si chef sa ne iubim ? O lume nebuna, nebuna si degeaba..



Va pup fetelor.
Ramona

------------------------
http://alegorie.wordpress.com/ - Blog Cu Drag despre Hrana Vie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ramona , sa iti fie de bien excursia! Intradevara avem o tara minunata cu nsite peisaje care iti taie respitratia dar pacat ca nu stim sa o punem in valoare ...ai spus asa de frumos cu turism de suflet ... ar fi o idee ... apuca_te ... te pup si te mai asteptam pe la balta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

E ziua mea... ziua mea... dau de baut ... sau o inghetata, o prajitura...

Noroc cu Dany ca a scris LMA de Sf. Ilie... ca io uit cand e... stiu ca de la el mi se trage numele... dar am aflat mult prea tarziu ca sa fac un obicei din a-mi serba ziua... Cand ma suna careva sa-mi zica LMA si inca nu stiu ca e sarbatoare ma gandesc ca sunt nebuna si nu mai stiu i nce luna suntem

Charlie ce frumos ca te-ai plimbat...N-am ajuns niciodata in Maramures... dar e in plan... sa mai creasca copiii, sa aiba rabdare sa umblam mai mult...

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=I Love DC&page=2" target="_blank">I love DC (ely-1.jpg)


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ely, dimineata m-am trezit cu gandul clar ca azi e ziua ta ... dar indragostita cum sunt am omsi sa specific asa ca am spus pentru toti .

La multi ani Ely ! Sanatate si iubire , mult noroc si fericire!

ma duca la fetele alea la scoala sa ma spal la cap, ca eu am op lene si cred ca le pun sa imi usece parul cu difuzorul ca de mult atre nu l-am mai avut cret .

diseara merg la concert "cranberries'...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neataaaaa

Unde umblati? Haideti la o cafea...

Sa aveti o zi frumoasa.



www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=I Love DC&page=2" target="_blank">I love DC (ely-1.jpg)


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Neatza , Ely!

Prezent .. am sosit la cafea , sunt usor zombi de aseara de la concert dar mi-a plakut f mult .

Spre rusinea mea marturisesc ca e prima data cand merg la un concert de asemenea anvergura , dar totul are un inceput!

o zi racoroada va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

o zi frumoasa pt sarbatorita noastra
si une grosse bisou pt RAMONAKI Cum merge invatarea limbii straine?
sunt in buc cu santier in casa si am in perspectiva alte 2 dar micute
mAMAN nu e bine miine ma duc iar la sp la euroclinic cu ea dar jur ca s cam multi snapani pe acolo...mai ales vorbesc despre un anumit doctor grec care pt o conversatie de 3 minute despre starea vremii mi a facturat 120 roni
magarie...balcanica

Va pup ca trebuie sa mut balconul..ii fac izolare
pupici frumoaselor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Carma , pupici si tie si spor la terminarea balconului !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

neata fetele

ely la multi ani cu intarziere .... dai o inghe ???? MULTU ... ce mai faci toata ziulica cu copilasii tai frumosi ????

daniela io n-am priceput la ce concert ai fost

cryna , nicoll nu ziceti nimic /?????

carmaw spor la reamenajari ... si mie-mi plac fazele astea /..... numai bani sa fie ca toata ziua as schimba

charlie si unde ai stat in maramures ??? preturile cum sunt la cazare ??? pe unde ati mers si ce ati vizitat ... si pe mine ma bate gandul , dar nici nu stiu de unde sa incep

io-s navetista in continuare ... stam mai mult la sat ... e mai racoare , curte, piscina , e altfel decat aici in caldurile astea la bloc

mi-au venit rusii azi noapte si-s ca o varza ,ma simt asa de nasol .... numai un pat mare vad .... dar degeaba ca tre sa stau la lucru nu ?

revin

andanii

Mergi la inceput