Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

amelia_ilie felicitari pentru confirmarea baietelului, ti-am trecut caruciorul in listuta

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Fetelor, va rog, treceti-ma si pe mine pe prima pagina:

balanta_tm, DN 18.10.1975, UM 26.02.2010, ET 13.03.2010, DPN 03.12.2010 cu

Multumesc!


19+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Beatrice off, imi pare atat de rau ca trebuie sa treci prin asa ceva ...
macar astazi la morfo sa ai parte numai de vesti bune

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

BEATRICE multa sanatate!si totul o sa fie bine
SANSET nu are simtome,se descopera la analiza de secretie,nu te doare nimic si nu deranjeaza in nici un fel,la analiza apare ca este acolo

LARISAdeDIMITRA(2.02.2007)19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

balanta_tm felicitari!
Sarcina usoara, BB sanatos si la termen!
te-am trecut in listuta!

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymona spune:

neatza,

sunset, eu nu am avut niciun fel de simptome. dr meu ( si stiu ca in RO toti dr...asa e procedura) recomanda aceste analize in timpul sarcinii, daca sarcina a fost spontana (cazul meu de acum) sau inainte de conceptie in cazul sarcinilor programate (cum a fost cazul la Clara) si cu repetare in sarcina trim II....

cel mai mare pericol este ca, netratata, poate duce la infertilitate...in privinta riscurilor in sarcina (rupere prematura de membrane, infectii la copil etc), acestea cica nu au fost dovedite. in RO, dc e descoperita in timpul sarcinii, se recomanda trat cu antibiotic in trim II sau III chiar dc se stie ca e fff rezistenta. dc nu cedeaza, se trateaza cu ceva mai puternic dupa sarcina si alaptare

multa sanatate si cat mai putine mamici afectate de acest crocobaur

16+ + Clara Maria (01/02/2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

neata burtici!

In primul rand mult succes fetelor care merg la eco azi!!.Va asteptam cu vesti bune.

Eu doar ce m-am trezit.Nici la baie nu am fost.

miruna,beatrice,joann,symo,doura,ana si celelalte burtici multi. Matiz sper ca esti bine

19+ si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam


Lorin, si eu tot morfofetala fac. Cred ca este penultima eco, o mai fac pe cea de 32 de saptamani si apoi ne vedem face to face! Sa fie ca va dorti voi, oricum macar nu mai aveti surprize ca e bebe mare acum. Miruna isi doreste ceva anume sau bebe sa fie?



MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 21 +




Miruna vrea surioara !

A intrebat-o dr. la ultima eco ce va face daca va fi un baietel si i-a raspuns : "il bagam inapoi pana iese fetita!"

a fost foarte impresionata de ceea ce a vazut la eco si de atunci imi pupa burtica intr-una si vb cu "surioara ei"; i-a pus si nume : Ana-Maria... si papusa preferata a devenit Ana-Maria

eu la eco de maine nu fac morfo, ci e doar o eco obisnuita. Pentru morfo vin pe 26 la Bucuresti. Asa ca numai atunci o sa fim 100% siguri de culoarea caruciorului.

-----------------------------------------
LOREDANA, mamica de MIRUNA CAPSUNA
cu ajutorul lui Dumnezeu
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Felicitari fetelor care au aflat culoarea caruciorului!

danaint, imi pare rau ca experimentezi carceii, dar in timpul sarcinii sunt mult mai prezenti! Maseaza bine locul cu pricina si incearca sa misti piciorul., chiar daca te doare groaznic.

alexxia, bafta la morfofetala! Fetita ta sigur va fi bine, chiar daca nu va fi o barosana!

Eu uneori mai am niste contractii, ca mi se intarareste burta iar uneori sunt dintr-acelea ca o gheara care te tine apoi iti da drumul, scurt si des. Mi se pare ca mi-au aparut cam devreme pt ca la Remus contractiile BH au aparut mult mai tarziu.
Pe de alta parte, cand stau mult in picioare, sau merg mai mult timp pe jos, simt i greutate in zona pelvina, mai exact intre picioare. Iarasi zic ca mi se pare cam devreme pt. asta, pt. ca sarcina este mica. Cedeaza la repaus mai lung. Dar de unde sa iau eu repaus...ca asta micu nu ma lasa!

Poze

Mami de Remus , o minune!(10.10.2008) 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Am uitat sa modific semnatura! Peste doua zile intru in sapt a 16-a.

mirunam, si mie mi-a recomandat dr. sa fac testul de toleranta la glucoza (glicemie provocata) pt. ca bebele meu sarea de pe curbe, era mai mare. Daca statea in burtica pana la 40 de sapt, se facea de 4 kg, asa la 37 sapt. a avut 3,200 kg, si s-a nascut foarte usor si repede. La test rezultatul a fost ok, el fiind mai mare pt. ca si eu la randul meu am fost un bebeloi urias la nastere, desi ulterior am fost o matza, dar una foarte inalta!



Poze

Mami de Remus , o minune!(10.10.2008) 15+

Mergi la inceput