Dovlecei frumosi de sept-oct 2009 *162*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Lucia sa fie totul bine la cresa Davidelului. Sunt sigura ca sunt conditii bune fata de cresele din romanica iar copilul va putea socializa cu alti bibelusi. Va doresc acomodare usoara cu noul colectiv si program.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna ziua!

Mamideandrei ce sperietura ati tras!!OFF Doamne!!Så nu mai treceti nicidata prin asa ceva si nici o alta mamicå.Cred ca e sfasietor.Slava Domnului ca nu a fost nimic mai grav!

Anamaria cred ca in afara de poznele care le faceai erai in rest tare cuminte nu??Am ras cu lacrimi.Bine ca cea mai tare faza am auzit-o de la cumnata cum ca fata ei era cat pe ce så se spele pe dinti cu peria de la WC..CA deh fata la un an avea o gramada de dinti, si au invatat-o de mica cum e cu igiena oralå




Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 5+

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

UVE, CAMY, UKA, IOANA, ANAMARIA, IULIKAva multumesc pentru gandurile bune, andrei e bine azi, e vesel, a dormit de la 11 la 2 , apoi a papat fara probleme, si da, are un ingeras acolo sus care il iubeste, ca toti copilasii de altfel... va pup

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Fetele am mai pus niste pozute noi cu noi.

Noi am plecat intr-o vizita scurta.Ne auzim mai pe searå.


Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 5+

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

www.youtube.com/watch?v=4375l82Hvb4" target="_blank"> andrei mananca


POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

mie mi-e somn de-mi pica ochii in gura si Andrei abia s-a trezit la 2 deci nici o sansa sa adoarma prea repede

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna tuturor,

La multi ani tuturor sarbatoritilor pe care i-am ratat si celor de azi.

Noi ne-am intors de la mare saptamana trecuta foarte raciti. A fost o sapt groaznica in care nu stiu daca am legat 2 ore de somn pe noapte. O sa va supar dar va zic ca am incercat inclusiv romergan intr-o seara ca sa il fac sa se odihneasca si sa nu mai urle atat de mult. Nu a mers nici macar asa. De doua zile reusim sa mancam cate ceva pt ca pana acum am trait mai mult cu apa si ceai dat cu seringa. A avut rosu in gat initial, apoi de la nu stiu ce a facut si stomatita ulcerata. Oribil. Nu va mai povestesc ca va ingrozesc. Bine ca am scapat si speram sa nu mai patim asa ceva.

Am citit si eu ultimele pagini asa ca mare lucru nu va pot spune. Vreau totusi sa o felicit pe Iulik pt bobocica din burtica ei.

Pentru cine doreste am trimis link pe mail la pozele de la mare.

Despre mica vacanta ce sa va spun.... S-a speriat de vuietul marii si de nisipul fin insa e topit dupa apa din piscina. Bine, pana la urma s-a imprietenit si cu marea dar mi s-a parut cam rece ca sa il bag in ea. A fost frumos dar obositor. A fost greu cu somnul ca de obicei si cu mancarea. Eu luasem blenderul la mine dar nu a vrut decat borcanele. Bine ca le cumparasem si pe alea. A gustat si biscuiti cu gluten si vad ca nu are nimic. In rest...a ras cu toata lumea, ar fi stat numai in apa, eventual la taicasu in brate in apa si pe uscat la mine in brate. Cam atat.

Va pup si ma duc sa-mi recuperez copilul din bratele bunicii pt ca de cand a fost bolnavior tare a ramas cu statul in brate. Cum il pui jos cum urla pana isi pierde rasuflarea.

O zi excelenta si un weekend minunat.

Uve, Anamaria in mod special si multe pt restul fetelor in mod egal.

Irina ma bucur ca totul a fost ok pana la urma.



Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Ce bebe pozitiv este Andrei ! Raspunsul este mereu "da" ..si ce curatel papa el, baiat mare, ce sa mai ! Carina vroia sa pupe ecranul cand il auzea cum zicea "da", a si scos cateva taste in avantul ei
Felicitari mami pentru un asa bebe!

C a r i n a
Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

www.youtube.com/watch?v=4375l82Hvb4" target="_blank"> andrei mananca


POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA


Am ramas cu gura cascata. Asa da bebe. Il pup cu mare drag.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Salutare

Elle ,ma primesti in butoi langa tine ?

Aseara a facut mama o criza de stomac,au internat-o si azi ne-au zis ca e suspecta de pancreatitanu stiu cu ce se mananca treaba asta exact,dar mi-e si groaza sa ma uit pe google sa aflu...tot ce stiu e ca medicii zic ca nu e de bine...

O veste foarte buna e ca am gasit in Cj un dr extrem de bun pt coloana si am fost de dimineata cu Calin la el.
Maaare om e doctoru' asta...in situatii din astea iti dai seama cat de bun e un medic...noi stiam (dupa muuulte analize si controale) ca are spondiloza cervicala iar coloana ,in partea de sus,in loc sa fie curbata e dreapta.
Eee,medicul asta l-a "pipait" vreo 5 minute,ne-a zis ca inelele 4 si 5 de sus nu sunt ok si in 2 minute le-a pus la loc...am ramas tablou,si eu si Calin.Efectiv,i-a trecut durerea(din cauza ca nu era bine pozitioanata,coloana ii apasa pe un nerv si asta ii dadea mari dureri de cap)
Apoi ne-a mai zis ca are si in partea de jos,la baza coloanei niste inele miscate dar nu s-a ocupat de ele acum pt ca ar trebui sa stea 12-15 zile in pat ...am stabilit sa-si rezolve intai de concediu de la lucru si apoi sa mergem.
Suntem tare,tare bucurosi ca in sfarsit am gasit un medic bun care sa se ocupe de el....pana acum mersesem in 'enspe mii de parti si nimeni nu ne-a spus ca ar fi vreo rezolvare.

Luci,te tare si ma bucur enorm ca ati gasit un asa loc frumos pt Davidelu

Elle,te ,multa putere sa treci peste perioada asta urata

Ma pun sa dorm o juma' de ora macar,sunt varza...copiii i-am lasat de aseara la soacra.Mi-e un dor de ei de mor...sa-i strang acum in brate,sa stau in pat cu amandoi langa mine,ar fi cel mai bun lucru...as uita de toate grijile...

Va pup!


Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput