Dovlecei frumosi sept-oct 2009*161*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daciana.ilie

selen - nu ma gandeam la facutul branzicii cand vorbeam despre sacrificii - apropo de asta, am incercat combinatii si mai mult de 2, 3 lingurite nu vroia, pe cand branzica de la danone mananca si 2 bucati, asa ca sunt multumita

daci



"În neîntelegerile cu cei dragi ia seama numai de situatia curenta. Nu invoca trecutul."



pai asa s-a inteles, sa stii...sau cel putin asa am inteles eu....ca despre asta era vorba, de iaurt, branzica, si dat copilului suc si bere....
branzica amestecata cu iaurt ai incercat? ca atunci nu mai e asa seaca (nici a mea n-a vrut asa simpla...si fructe cand ii pun, ii pun din cele mai zemoase..)...

oricum, tu nu ai venit sa te plangi, mai uite, mie nu-mi mananca aia si aia si sunt nevoita sa-i dau ce mananca (asa ar fi de inteles, ca asa povestea si Liliac, ca in disperare de cauza, ii dadea Andrei..), ai zis-o ca si cum ai fi mandra de ceea ce faci, ca si cum ne-ai arunca noua in fatza ca uite, se poate si altfel, nu numai cum faceti voi...ma rog, poate n-a fost asta intentia, dar asa a reiesit...

gata, nu mai zic nimic decat daca mi se cere parerea
multa sanatate si pofta buna lui Darius

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui daciana.ilie

selen - nu ma gandeam la facutul branzicii cand vorbeam despre sacrificii - apropo de asta, am incercat combinatii si mai mult de 2, 3 lingurite nu vroia, pe cand branzica de la danone mananca si 2 bucati, asa ca sunt multumitadaci



"În neîntelegerile cu cei dragi ia seama numai de situatia curenta. Nu invoca trecutul."



...stii, m-am tot gandit... asta e cel mai important.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


gata, s-au refacut conexiunile??

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Buna!
Mai fetelor, mie mi se pare mai mult decat evident ca Daciana vrea cu tot dinadinsul sa va enerveze. Chiar nu inteleg de ce va mai chinuiti sa scrieti mesaje lungi in care sa o convingeti ca greseste. Am senzatia ca se distreaza copios pe seama voastra. Parerea mea este ca i s-a pus pata pe una (sau mai multe) dintre voi/noi si acuma cauta o modalitate sa plateasca polite. Hai mai, nu mai intrati in jocul asta, da-o incolo de treaba. Acuma sincer, eu una nu ma oripilez deloc de ce zice ea, chiar nu mi se pare Danonele asta chiar asa un bau-bau (mai degraba as interzice pufuletii, sticsurile, bombonelele si alte asemenea) dar mi-a atras atentia modalitatea in care le zice, asa, parca cu zambetul pe buze, doar-doar o reusi sa mai iste ceva conflicte pe aici. (adevarul e ca era cam liniste in ultimul timp, asa s-a mai dezmortit atmosfera, uite, chiar si eu am intrat sa mai scriu cate ceva. )
Mie mi-a mai atras atentia si mesajul ala de acum cateva zile in care zicea ca femeile trebuie sa-si astepte barbatii aranjate, cu zambetul pe buze (sau cam asa ceva), chiar daca banuiesc ca sunt inselate, si vorba aia, sa zica mersi ca astia se mai intorc la ele.(asta ca incurajare la problemele lui Crisbebe). Mie de-atunci mi s-a parut ca vrea sa enerveze. Oare ea asa face cu sotul ei?
Hai va pup!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana



lol cristina, daca nu m-am amuzat pana acum, cred ca ar fi cazul sa incep sa o fac

daci



"În neîntelegerile cu cei dragi ia seama numai de situatia curenta. Nu invoca trecutul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daciana.ilie

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Buna!
Mai fetelor, mie mi se pare mai mult decat evident ca Daciana vrea cu tot dinadinsul sa va enerveze. Chiar nu inteleg de ce va mai chinuiti sa scrieti mesaje lungi in care sa o convingeti ca greseste. Am senzatia ca se distreaza copios pe seama voastra. Parerea mea este ca i s-a pus pata pe una (sau mai multe) dintre voi/noi si acuma cauta o modalitate sa plateasca polite. Hai mai, nu mai intrati in jocul asta, da-o incolo de treaba. Acuma sincer, eu una nu ma oripilez deloc de ce zice ea, chiar nu mi se pare Danonele asta chiar asa un bau-bau (mai degraba as interzice pufuletii, sticsurile, bombonelele si alte asemenea) dar mi-a atras atentia modalitatea in care le zice, asa, parca cu zambetul pe buze, doar-doar o reusi sa mai iste ceva conflicte pe aici. (adevarul e ca era cam liniste in ultimul timp, asa s-a mai dezmortit atmosfera, uite, chiar si eu am intrat sa mai scriu cate ceva. )
Mie mi-a mai atras atentia si mesajul ala de acum cateva zile in care zicea ca femeile trebuie sa-si astepte barbatii aranjate, cu zambetul pe buze (sau cam asa ceva), chiar daca banuiesc ca sunt inselate, si vorba aia, sa zica mersi ca astia se mai intorc la ele.(asta ca incurajare la problemele lui Crisbebe). Mie de-atunci mi s-a parut ca vrea sa enerveze. Oare ea asa face cu sotul ei?
Hai va pup!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana



lol cristina, daca nu m-am amuzat pana acum, cred ca ar fi cazul sa incep sa o fac

daci



"În neîntelegerile cu cei dragi ia seama numai de situatia curenta. Nu invoca trecutul."



SI NOI!!
Deci, sa curga tuica rauri, sa vina micii, sa cante lautarii...
Lipseste Monic cu muzica si cu improvizatia la tema...dar nu-i nimic, gasim noi alte modalitati. ii inchiriem pe Carina vocalista si pe David tambalagiu.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

mey, ouale si pestele nu sunt lactate.

lipsa lor se poate foarte usor compensa. parol! daca te documentezi, deschizi o carte, intrebi...

proteine si calciu se gasesc si in cereale (ohoooo!!!) si in unele fructe..., daca te intereseaza iti dau eu mai multe detalii. trebuie doar sa soliciti acest lucru...



evident hepi ca ma gandeam la un regim ovo-lacto-pesco ?! - vegetarian; "regim" pe care l-am tinut si eu mai bine de 10 ani dar asta nu inseamna ca eu cred ca mancam chiar sanatos pt ca si in perioada aceea aveam colesterolul marit;

scuza-ma daca insist, dar i-am cerut sfatul biei pentru ca ma interesa daca a experimentat deja cu un copil acest lucru si daca a avut de-a lungul timpului probleme si daca da, de ce natura.

daci



"În neîntelegerile cu cei dragi ia seama numai de situatia curenta. Nu invoca trecutul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mai Daciana, zau ca eu nu am nimic cu tine, dar serios, mi se pare ca vrei cu tot dinadinsul sa enervezi. Uite, si eu am momente cand vreau sa o enervez rau pe soacra mea si ii spun asa, cu zambetul pe buze tot felul de lucruri cu care stiu ca nu e de acord. (e singura persoana pe care imi doresc sa o enervez, de altfel, dar na, am eu motivele mele)

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

selen - iaurt cu branzica nu am incercat dar voi incerca cu iaurt din comert; am incercat in schimb sa-i fac iaurt de casa "ca la carte" si dupa ce am gustat eu,, am hotarat ca lui sa nu-i dau asa ceva;

nu stiu daca "fu" bine sau nu dar nu mi-a insirat incredere - facut de mine nu i-am dat decat lapte prins (dar cred ca am mai spus asta)

daci



"În neîntelegerile cu cei dragi ia seama numai de situatia curenta. Nu invoca trecutul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1
SI NOI!!
Deci, sa curga tuica rauri, sa vina micii, sa cante lautarii...
Lipseste Monic cu muzica si cu improvizatia la tema...dar nu-i nimic, gasim noi alte modalitati. ii inchiriem pe Carina vocalista si pe David tambalagiu.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri



Si-ai sa bem un paharel
Sa ne veselim nitel...
Dar mai bine zice Gica petrescu
Recunosc ca am ramas gura-casca..

LA Multi Ani tuturor sarbatoritilor zilei
Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Cuscra!!
pune si mie o tuiculitza! sau mai bine da-mi sticla ca ma servesc singura!

o lamaie nu-mi dai?!

bre! eu ma gandeam sa-i zic lui Grig sa nu mai mearga afara cand fumeaza! la naiba! sa stea aici, cu noi! sa se obisnuiasca si fata!




Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Sau mai bine d-astia tineri ca noi



LA Multi Ani tuturor sarbatoritilor zilei
Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput