Dovlecei frumosi sept-oct 2009*161*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

mamideandrei, ceva retete de papa pt bb mai dai si tu? sunt intr-o mare pana de idei. nu stiu ce sa mai inventez si cum sa le mai combin.
tu ce-ai mai gatit pentru andrei cel mofturos ? tare te mai chinui si tu cu el sa papa....

da' vreau d-astea de sezon, proaspete, nu congelaturi .



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


draguta ca intotdeauna!!! eu ieri si azi am avut ciorbita de pui, mai fac ardei umpluti cu piept de pui sau dovlecei umpluti cu piept de pui, pilaf de orez cu brocoli si morcov, cus-cus cu sos de rosii si pui, piure de cartofi cu brocoli, fasole verde si morcov la steamer, perisoare de pui (se fac perisoare din carne , orez si legume, merge bine morcovul si dovlecelul, se pun la fiert in apa clocotita, la final se poate adauga iaurt si marar), piure de dovlecei cu cartofi,spanac cu cartof si ou


POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA



am ales doo titluri :

dovlecei umpluti cu piept de pui
idem ardei



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Buna dimi!!

Pt prima data am scris un mesaj kilometric si l-am sters din greseala.

Vai eu nu ma enervam la din astea dar acu morrrrrrr!!!




iulika, stai calma. hai ca te sun eu si tu dictezi . nu te stresa...las' ca ne dam noi seama ce vroiai sa ne spui .
orice, dar nu te supara, enerva, stresa.

ce mai faci? esti ok?

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Beeei,ce-i aici? adica eu ma cert cu unele toante pe alte topicuri si voi umpleti paginile aici? Ntz.ntz,ntz... ca sa va iert ..Mamideandrei,sari cu reteta de perisoare minune care nu se desfac fra ou... Eu astept

LA Multi Ani tuturor sarbatoritilor zilei
Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

raspund imediat, dar momentan stau cu Andrei pe olita! revin !

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Incerc så reiau...

Hepi incepusem cu tine..Mi se ridica parul numai cand ma gandesc ce e acolo la tine..Brrr..MAi ales ca in curand intru si eu la categoria 'prafuite'.Vor schimba tevile de la baie si bucatarie.Vom avea o maaare gaura in caså.Nu vom avea acces la apå si toaleta pt mai bine de 5 såpt.Vor fi toalete si cabine de dus la demisol, si apå potabila pe fiecare palier(schimba int oata scara).MA bucur så puna si astia un butoi mai mare ca så am cu ce så ii fac baie lui Brucu sau poate fiind deja mare ma urmeaza la dus.

Pup pe Maia cea frumoaså.Aveti macar noroc ca puteti iesi afara si nu sunteti obligate så stati in praf.De abia astept poze noi cu Maia.

In legatura cu cresa nici eu nu am inteles de ce credeti ca ar fi ceva nu tocmai 'sånåtos'.Eu am fost tare fericita ca am primit loc asa repede si exact la cea care ne-am dorit.Nu va dau detalii acum..poate mai tarziu!

Si asta nu inseaman ca am fost fericita ca scap de el.Doamne fereste!Din contra..Copilul meu adora copiii.Cred ca va fi tare fericit så aibe copii in jurul lui cateva ore pe zi.MAi multe nu spun pt ca asta e decizia mea si nu tb så faceti ca mine.

Mada pupåm irinelu frumuselu'..M-am gandit la tine zilele astea cand am vazut ca s-au afisat rezultatele la Bac.LAsa mami co så il iei in toamnå.Te intrebai de ce sunt fericita..baga un ochi la semnatura si gasesti raspunsul.

Alex vazut poze de la munte(care le-am ratat) si cele noi si m-am relxat total..Zeinuca e din ce in ce mai frumoaså pe zi ce trece.SE pare ca v-a priit la toti plimbarea la munte ca te simt tare relaxata si Zeinuca vad ca are o energie..

mamideandrei tare mult mi-au placut pozele cu 'evolution'..sunt incredibili cum se schimba de la o luna la alta.andrei are acelasi zambet cuceritor ca la 2 luni


Noi facem aici masuratori , planuri , chestii så il mutam pe Bruce in camera lui care de altfel e tapetata albastru de pe vremea cand nu stiam daca bebe e fata sau baiat.

ne gandeam ca baiatil creste , se face acusi mare si inca doarme cu mama in camera lui.EU nu am probleme deloc, de aia nici nu l-am mutat dar ma gandesc ca daca vine bebe 2 e musai ca nu vreau så il chinui så se trezeasca sie l de nu stiu cate ori pe noapte.Si in plus , el in patut doarme cel mai bine in ultima perioada.

In ultima perioada el are o tezire pe la 4 dimi cand are portia de ras in hohote la pereti.Ei bine eu il iau langa mine, el ma pupå, ma strange de nas, imi verifica urechile daca sunt la locul lor si apoi cand termina de explorat i se face un somn de pica dar nu adorame decat daca il pun inapoi in patut unde schimba vreo 3 pozitii pana adoarme adanc.




Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 5+

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

mamideandrei tare mult mi-au placut pozele cu 'evolution'..sunt incredibili cum se schimba de la o luna la alta.andrei are acelasi zambet cuceritor ca la 2 luni



te pup. multam de aprecieri, si eu sunt de acord cu tine, bebe doarme cel mai bine in patutul lui, unde isi schimba pozitiile de cate ori vrea si cum vrea

si ii zic si cu retete, promit, dar acum a venit sotz la masa. revin

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

raspund imediat, dar momentan stau cu Andrei pe olita! revin !

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA


eu mi te si imaginez..stand tu pe olita, cu Andrei in brate

mai, tu ai baiat din ala de zicem noi ca nu egzista...doarme bine, papa bine, sta singurel si se uita la desene....sunt invidioasa

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Hepi, esti cremenala, bre!
si apropos de ce povestesti tu, sa-i raspund si Madalinei: nu, n-au venit cei de la gaze o sa turbez!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

la multe lunite sårbåtoritilor de azi!!


fetelor så va spun cum e cu asta cu parintii/persoanele care va spun så le dati copilului ca ii este poftå..Uite eu ieri am fost la cumnata-mea...ea e din aia cu ecologismul, mananca foarte sånåtos, gratare(norocul meu) si pe fii-sa care are 9 ani o invata så pape sånåtos , a facut asta de cand era micå..La un moment dat eram la desert...Inghetata cu capsune.Ei bine Brucu atarna pe acolo disperat så ajunga la inghetata, 'murea de poftå'.Ei bine, atunci a sårit cumnata ca så ii dau si lui un pic ca uite cum se catårå de pofta.Am ramas oripilata pt ca ea, tocmai ea, care vb aia incearca så duca un stil de viata cat mai sånåtos, a avut mare grija si cu cea mica, imi spune mie så ii dau putina inghetata??!!

In concluzie, atata vreme cat nu e copilul sau eu cred ca multe mame nici nu isi dau seama ce scot pe gura.Spun si ele asa de compatimire a såracului copil ca nu papa inghetata sau au uitat varsta la care se poate da putina inghetata la copii.

a ros in schimb tare satisfacut la o nectarina in schimbul unei lingurite de inghetatå..si tare mulumit a mai fost.


Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 5+

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

hepi sunt bine , multumesc de intrebare.Pana acum nu au aparut greturi si altele.Bine, in afara de pofta de somn care o am mai ales dimineata pe racoare, dar asta o am de cand ma stiu.

Incerc sa ma odihnesc si eu zilele astea cat pot pt ca de duminica incep munca.Cå nu imi iese asta e alta treaba, dar cine mai are nevoie de odihna cand are un copil ca Bruce acaså?!! Sau cred ca intrebarea era cine poate??!!!


Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 5+

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput