Floricele de Liliac mai-iunie 2010 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamanati

Citat:
citat din mesajul lui Crissy_C

Acum am revenit din parc, prima oara cand am iesit singurica cu pitica , ca tati s-a intors de azi la serviciu si deh, trebuia sa inaugurez noul carut Nati, tie ti-a sosit caruciorul comandat? Eu sunt taaare incantata de al meu, stiu ca tot Hauck ai luat si tu, nu?


Cristina, mamica fericita de Patricia Andreea 9 iunie 2010


Cris, nu, scumpa. Noi am ramas fara carutul de la hauck. Am fost ghinionista si cu comandatul carutului. Mi-au facut pb banca locala, si carutul respectiv nu mai era in stock, pana am rezolvat pb. Am facut o alta comanda, asta e:
http://www.babyartikel.de/produkt/reisesysteme/i_coo_vario_all_in_one_set_red_pink
A si ajuns deja. E bunicel. Eu totusi am ramas cu gandul la ala comanadat prima data. Dar asta e.

Voi de care aveti?!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mandra mamica de 2 comori Emilia-Beatrice si Camelia-Nicole





Nati, pacat ca s-a terminat stocul la ce iti doreai tu, dar vad ca ai prins o suuuuper oferta ca icoo asta, reducere de la peste 700 de euro, probabil e mult mai performant decat ce avem noi. Noi am luat un 2 in 1, ca scoica aveam deja, asta e: http://www.babyartikel.de/produkt/kombikinderwagen/
hauck_malibu_duo_set_mit_babywanne_und_wickeltasche_lolli_lime_kollektion_2010
Sa-l stapaneasca sanatoasa Beatrice!

Edit: i-am dat un enter ca largea pagina...

Cristina, mamica fericita de Patricia Andreea 9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

O intrebare la voi care va pricepeti, de la cate luni se poate folosi marsupiul la bebe?
Am vazut ca dr. Vasilescu recomanda ca bebele sa fiu pus in fundulet dupa ce implineste 2 luni. Oare nu e prea devreme pentru coloana lui bebe, ca eu chiar as incerca poate asa ne jucam mai usor ca daca o pun pe spate cand e ora de joaca numai maraie. Voi ii puneti de la doua luni in fundulet?

Mami de fetita frumusica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna fetele
raportam o noapte dormita de la ora 23.00 pana la 04.00(doamne ajuta sa ramana asa)
lena
, a mea cand avea crizele de colici sa stii ca nu era musai sa planga ore in sir, dak o lipeam de mine se calma, uneori mai scartaia un pic,dar lipita fiind ma plimbam cu ea in brate, doar piciorusele si le mai ridica nu plangea neaparat dak era in brate
iar colicii au aparut la ea la vreo 2 sapt
artu, anca va lultumesc pt rasp legat de eveniment, dar a gasit sotul pe cineva . azi ne intalnim cu el la restaurat.
am cumparat ieri rokita de mireasa(de printesa), si tot ce imi trebuie


fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lenabum

voi ma speriati pe mine,oaresa inceapa deacum colicii?
sau nu sunt colici si este alint?

fericita mamica cu mica, BIANCA MARIA
09.06.2010


Initial am zis ca o doare burtica, pentru ca in mare parte tipa cand trebuie sa faca kk. Astazi a facut azi dimineata iar urletele au existat in continuare si nu inceta nici in brate, se transformau doar intr-un marait combinat cu tipete.
Corina are dreptate, daca inceteaza cand o iei in brate atunci nu sunt colici. Mie imi da dureri de cap tipetele din brate care au acelasi orar ( 6 dimineata - 3 dupamasa ).

R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

rocsy , a mea knd avea colici se mai linistea in brate, si era clar k are colici k mai avea putin si isi rupea picioarele de kt le freca si le ridica
nu plangea ore in sir


fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

discordia of, dragii de ei. Nu, eu nu sunt cu Mirci dupa mine, nu am fi putut sa iesim afara, el nu merge pe langa carut. E la gradi dimineata, iar seara cand iesim, suntem si cu sotul.
RCata nici noi nu stam, decat daca mai suge Ilinca. In rest, ture ture. Saculet verde zici? Inseamna ca aveti carut d-ala Stokke cum imi place mie . Noi avem un carut portocaliu, eu in general o coada impletita, o fusta de blugi cu care ies mai des in parc. POate ne vedem. ps.

Imi pare rau de bebei maraiti. Asa a avut si Ilinca o perioada, nu o puteam pune jos deloc. acum e f cuminte. dar are deja 2 luni jumate. va incurajez eu ca e o faza care trece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

laura m ai lin dak ai zis k de la 2 luni se mai cumintesc


fericita de printesa Karinutza Scorpiutza (01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui veronicach
bine ai revenit Bubu...ai doi copilasi superbi(si un carucior enorm )

Merci
Da, cu carutul singura nu am avut curaj sa ies inca...

noi astazi am avut programare la dna dr Vasilescu care ne-a declarat clinic sanatosi(privind displazia de sold)
de asemenea ne-a spus sa il punem in fundulet dupa ce implineste 2 luni, sprijinit de perne ca sa nu cada in laterale


mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010


In ceea ce priveste statul in fund intre perne imi vine sa rad : cati doctori atatea pareri - adica eu am fost cu ei la dr. Gocan de la Spitalul Clinic de Copii pe Motilor si e chirurg ortoped, la el m-a trimis neonatologul care s-a ocupat de ei in Gine I.

El mi-a zis sa nu cumva sa fac prostia care o fac toti parintii si sa tin copiii in fund intre perne si sa transmit la toti parintii pe care ii cunosc.
Alte sfaturi de la el :
- sa nu folosim premergator
- de la 6 luni sa le cumpar tarc si sa ii tin acolo
- sa ii las sa se ridice singuri cand incearca si sa nu ii ajut tragandu-i de maini sau din zona toracelui
- sa le cumpar marsupii si sa ii tin cat de mult ca aceea e pozitia corecta care ii va ajuta si la mers

Daca mai imi aduc aminte mai scriu ca parca nu e asta tot.

Deci nu stiu pe cine sa mai cred mai ales ca si eu vroiam sa merg pana la Vasileasca sa il vada pe Alexandru ca nu isi deschide bine 2 degetele.
Ea e la Sp. de Recuperare, asa e ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Hello!

Nana, multumim pentru capitol nou!

Ha, credeti ca ne lasam mai prejos? Sabina a plans si a fost maraita ieri vreo ora. Insa mie imi suna tot a puseu de crestere ca de nu a mancat....
Insa dupa baie si mancat mult a dormit de la 22 la 4. Apoi masa si iar somn si iar masa la 6 si pe cand sa adorm a vrut Philip la toaleta asa ca-s fresh.

Sabina are prima ei prietena!. O tinem si la carucior dar o aducem si in casa; o, ce de povesti au sa isi zica! si cum zambeste toata Sabina cand o vede....Tipa la ea, rade, chiuie si gangureste.

A, i-am instalat la patut http://family.webshots.com/photo/2309616410106599133gSSAcZasa[url] jucarille de la covorasul de joaca. Asa s-a imprietenit cu Girafa

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Si mie imi pare devreme la 2 luni sa stea in fund, fie si sprijiniti intre perne; baietii la 4 luni au stat cu usor sprijin insa asa au vrut ei; Sabina deja se trage sa se ridice insa nu "ajut". O las in ritmul ei.
Insa tine mult si de cat sta bebe pe burta.

Eu cred cu tarie ca trebuie lasati in ritmul lor si asa cum nu influentam dintii sa le creasca mai repede asa sa ii si lasam sa stea in fund, sa mearga, cand sunt ei pregatiti.



Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput