Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Danyelana,multumesc pt reteta tortului de crema de zahar ars.........

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)

Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Buna ziua

Mai fetelor tot dau refresh si degeaba ... pe unde umlati?

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

miruna zambeste,miruna zambeste
nu-mi vine sa cred cat de frumos poate sa fie

ce ciudat..ca si cu intorsul capului dupa zgomote s-a produc parca un declic,nu a fost o trecere treptata
abia acum cand la fiecare zambet ma mai relaxez un pic imi dau seama cat de incordata eram

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

miruna zambeste,miruna zambeste
nu-mi vine sa cred cat de frumos poate sa fie

ce ciudat..ca si cu intorsul capului dupa zgomote s-a produc parca un declic,nu a fost o trecere treptata
abia acum cand la fiecare zambet ma mai relaxez un pic imi dau seama cat de incordata eram

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria






...nu stiu daca ma crezi...mi-au dat lacrimile de bucurie!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

miruna zambeste,miruna zambeste
nu-mi vine sa cred cat de frumos poate sa fie

ce ciudat..ca si cu intorsul capului dupa zgomote s-a produc parca un declic,nu a fost o trecere treptata
abia acum cand la fiecare zambet ma mai relaxez un pic imi dau seama cat de incordata eram

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria





Doamne ce ma bucur pt voi!!!!
FELICITARI si la mai multe zambete pt ca meriti mamico

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

dastefa....pai tre sa scoatem majoretele, nu-i asa...? doamne ce ma bucur...sa-i dea d-zeu sanatate...sa zambeasca si sa te faca si pe tine fericita

mai fetelor..care momentan umblati la targul bio ( io nu ma duc..pt ca e plin de carnuri..carnatz..cozonac...si alte...ABERATII... Ultima data am comis-o rau...mai ales jiji mare asa ca de data asta...pas) cum adormiti voi copiii? jiji era mort..se freca la ochi...a mancat tt juma de ora..timp in care a si motzait si acu e fresh...iar io pic langa el...tasu e ..ranit demult...

nu ziceti in brate.ca in bratze nu...decat in leagan..k e altfel centrul de greutate...

acu l-am pus pe burta pt ca nu-i place..sa se chinuie...da vad ca in loc sa se intoarca da in mansalier...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...stationare la mal sau....mall?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

inca ceva...dintre mamicile mai cu experientza...

aveti aparat de facut iaurt in casa? este eficient? io cand voi incepe sa-i dau papa...adik si lactate...branza/iaurt...as vrea sa-mi iau aparat din ala..sa-i dau proaspat si fara conservant....iar branza o s-o fac din lapte de vaca..cum stiu eu de la tara..adik lapte lasat sa se prinda..pus un pic pe foc...si iese branza dulce..

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...stationare la mal sau....mall?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

miruna zambeste,miruna zambeste
nu-mi vine sa cred cat de frumos poate sa fie

ce ciudat..ca si cu intorsul capului dupa zgomote s-a produc parca un declic,nu a fost o trecere treptata
abia acum cand la fiecare zambet ma mai relaxez un pic imi dau seama cat de incordata eram

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria


NE BUCURAM MULT PENTRU VOI............FELICITARI.............

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)

Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

miruna zambeste,miruna zambeste
nu-mi vine sa cred cat de frumos poate sa fie

ce ciudat..ca si cu intorsul capului dupa zgomote s-a produc parca un declic,nu a fost o trecere treptata
abia acum cand la fiecare zambet ma mai relaxez un pic imi dau seama cat de incordata eram

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria




Ah, cat am asteptat mesajul asta.....sa dea Domnul sa va fie viata numai un zambet!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

dastefa....pai tre sa scoatem majoretele, nu-i asa...? doamne ce ma bucur...sa-i dea d-zeu sanatate...sa zambeasca si sa te faca si pe tine fericita

mai fetelor..care momentan umblati la targul bio ( io nu ma duc..pt ca e plin de carnuri..carnatz..cozonac...si alte...ABERATII... Ultima data am comis-o rau...mai ales jiji mare asa ca de data asta...pas) cum adormiti voi copiii? jiji era mort..se freca la ochi...a mancat tt juma de ora..timp in care a si motzait si acu e fresh...iar io pic langa el...tasu e ..ranit demult...

nu ziceti in brate.ca in bratze nu...decat in leagan..k e altfel centrul de greutate...

acu l-am pus pe burta pt ca nu-i place..sa se chinuie...da vad ca in loc sa se intoarca da in mansalier...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...stationare la mal sau....mall?...

Decenuela,a mea fetita adoarme la san deobicei,cand e obosita o plimb prin casa sau in carucior afara,in brate,noi nu avem leagan....dar de cele mai multe ori ritualul e plimbat si apoi san(asa adoarme),am avut si surprize de genul adormit singura(dar le pot numara pe degete)...........eu nu am solutie pt tine pt ca sunt in aceeasi situatie,am scris ca sa stii ca nu esti singura,mie cel mai greu imi e dimineata,in sensul ca as mai dormi.......iti trimitem o iar de la Ariana trimitem un pupic pt jiji moldoveanul

Simona,mamicuta de 2 iminimioare(sotior si printesica Ariana Sabrina)

Vesnic indragostita de voi doi!

Mergi la inceput