FIV in Ungaria 110

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

doamne ce mas bucura..sa fie adevarat la budapesta si sa ajute si cuplurilne noastre din romania care nusi pot sustine integral FIV..asa e costa enorm de mult ptr unii
de eexemplu noi mai mult de un FIV si aala chinuit financiar nu ne putem permite...

daca e asa sigur vom incerca si noi...sa cerem ajutorul acelei fundatii..

doamne ajuta tuturor care asteapta urm zilele rezulttaul cel mare


anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Suzana, nu dispera, ca nu e cazul! Multe persoane au avut firicele maronii, rozalii...si rezultatul a fost bun.
Eu sunt una dintre persoane. Tu stai linistia si nu te agita, ca nu faci bine!

12+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragoste777 spune:

cand mergeti la clinica sa va interesati de oportunitatea acesta de la medic sau caserita

Te rog sa folosesti mica publicitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asb77 spune:

simona
te rog sa-mi spui cum ai reusit programarea la Gyor la Korosi, ai scris mail sau ai sunat? Eu am sunat 2 luni saptamanal si mi s-a spus de fiecare data sa mai sun pt ca nu fac programari pe perioade lungi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzana26 spune:

Multumesc mult pentru raspuns, vad ca si azi am avut o pata maronie deschisa spre galben si pe hartie era azidimineata firicele maroni ca sangele inchegat, incep sa imi pierd speranta sunt foarte suparata azi sunt in ziua 9 de la ET, sanii nu mai dor deci nu cred ca trebuie sa ma astept la lucruri bune
Asta este mergem inainte speram ca vom reusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzana26 spune:

Tocmai am gasit postarea unei fete aici la voi care a intampinat problema mea si a spus ca e posibil sanii sa se plosteasca de la Bromocriptin, eu iau acest medicament pt ca mi-a crescut prolactina pe per tratamentului la valoarea de 30, Va pup si va doresc o Duminica frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Sanii nu au nicio legatura cu sarcina sau nesarcina in stadiul asta. Nu inseamna ca daca nu te mai dor nu esti gravida si nici daca te dor nu inseamna neaparat sarcina. Repet, si mie mi s=a intamplat acelasi lucru, si in ceea ce priveste sangerarile si in ce priveste sanii lasati.
Pana la urma, maine poti face linistita un beta, sa vezi cum stai. Daca ai facut transfer la 3 zile, inseamna ca ai fi in ziua 13 de la punctie, deci ar trebui sa fie ceva. Dezavantajul ar fi ca daca e o valoare micuta, ai putea sa te panichezi si mai tare, ceea ce nu e de dorit. Eu am avut o valoare micuta in ziua 9 de la ET si am repetat si in ziua 10, sa vad daca a crescut.


12+
incepand cu anul 2010 voi fi fericita de copilas sanatos!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Tamy ai un PM de la mine.

http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

sunt in z.13 de AC si cm-ul nu s-a oprit. maine este ultima zi. este normal, sau la mine ceva nu merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzana26 spune:

Multumesc din suflet Tamara, azi sunt in ziua 9 de la transfer, transfer cu blastocist facut in ziua 5 nu in ziua 3, mi s-a calculat de Zadori sa fac test in ziua 12 adica miercuri sa fac betahcg-ul, test de urina banuiesc ca il fac degeaba acum ca nu ar iesi
Te pup si mi de multumiri, acum mai am sperante, nu am mai avut azi nici o picatura maronie doar azidimi pe hartie ceva firisoare

Mergi la inceput