MONTIGNAC (143) .... stil de viata, nu dieta

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mey stiu ca is mai dulci (desi prunele uscate mi se par la fel de dulci)..
ideea e ca la toate frcutele ar trebui sa se pastreze raportu asta de +5 la IG pentru ca la toate ramane doar zaharul...adik la un strugure ramane acelasi zahar fie ca e stafida sau proaspat...deci in continuare for me stafidele is monti cu IG 50(nu ca as manca de obicei stafide...dar o regula de 3 simpla la mine in cap ashea imi da)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

'neata!
Am terminat si eu plimbarea cu copiii si intru la raport

brindushik, nu mi-au facut probleme merele pe stomacul gol, au fost ok. In afara de arsuri in timpul sarcinii, nu am avut niciodata probleme cu stomacul.

Fetelor, ce este P90X?

Ieri am fost iar la un gratar si nu am mancat/baut nimic aiurea! Sunt mandra de mine. Plus ca nu am mai baut cafea de cand am inceput regimul. Deocamdata e ok, dar au si dormit copiii bine. Cand i-o mai da vreun dinte celei mici si m-o tine noaptea treaza... cred ca o sa dau iama in cafea...

Meniul de azi:
MD - 1 ou fiert si 1 rosie
P - pulpa de pui la gratar cu salata de varza
C - supa de legume (trebuie sa gatesc azi)

Aaa, si mai vroiam sa va intreb ceva: fasolea uscata e ok? Eu am citit prima carte "Mananc, deci slabesc", unde nu era permisa in faza 1, dar am citit uneva pe net ca in urmatoarele carti ar fi spus ca e ok in faza 1. Cum e pana la urma? Ca mi-a adus tata ieri niste fasole "batuta" si numai la ea imi sta capul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

vali fasolea uscata e monti , o poti manca chiar si cu carne, sau ma rog sunca ceva ca se preteaza .... dar sunt multe fetele care stagneaza de la ea .... eu spun ca poti linistita sa-ti faci pofta la o masa si daca o sa mananci o cantitate rezonabila (adica nu trei farfurii) parerea mea este ca o sa fie ok
apropo ... sper ca nu are faina in ea nu ???? ca atunci nu e buna deloc

brandusikule ma innebunesti ... raportul ala nu se pastreaza pentru ca unele fructe au mai putin si altele mai mult zahar in ele si cand se duce apa din ele e normal ca unele sa aibe mai mult si altele mai putin zahar .... nicidecum proportia nu se pastreaza la toate la fel .... chestia cu +5 la toate nu e valabila in capul meu ..... dar daca tu asa percepi asa sa fie .... eu nu stiu cum sa explic altfel .... oricum sunt multe alte chestii care ingrasa decat 10-20 de stafide pe care le mananci la nu stiu cate zile distanta nu ?

cred ca ma urasti .... iti doresti mai bine sa nu scriu nu ?????

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

vali5 in cartea care am citit-o io..monti spune ca e permisa insa luata ca si glucida si de preferat de consumat dimineata...

andanii cum sa te urasc?? ...imi place ca oamenii, cand spun ceva sa vina cu argumente sa-si sustina afirmatiile,chiar daca nu sunt la fel cu logica mea(pe care o pastrez in cazul de fata) si da sunt de acord...20 de stafide intr-o placinta de brinza nu cred ca o facut obez pe nimeni

ps: deja in 2 zile am innebunit 2 oameni puisoru si andani cine mai vrea???

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:



hmmmmm ..... sa-ti mai spun ceva .... eu nu mananc stafide nici sa ma bati , nu imi plac deloc deloc , nici goale nici in praji , chiar le aleg cand dau de ele dupa mine pot sa nu existe



andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Merci, andanii si brindusik!
Nu e facuta cu faina. Tatal meu o face asa: fierbe fasolea cu legume (ceapa, ardei, usturoi), dupa de se racesc toate le baga la robot cu putin ulei, sare, piper si gata.
O sa pap maine dimineata putin. Abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Moama tizo,mi-ai facut pofta de fasole,cu niste castraveciori murati langa.Maine imi fac!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ia mai taceti cu fasolea aia! ca m-a apucat o pofta si eu ma ingras si ma balonez de la ea. Asa ca sh-sh-sh-sh.

cat despre fructele uscate, uite ce am patit daca tot vorbiti atata de ele, tocmai mi-am luat din kaufland si smochine si curmale.na! si o sa le si mananc! va spun dupa aia daca m-am ingrasat. e bine?

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

daaaa si mie mi-e pofta pe fasole ... da nu am chef sa fac

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

ce dezbateri fierbinti p-aici....doar sa nu va bateti ...dupa mine puteti arunca linistite cu stafide,curmale si ce mai aveti voi uscat si zbarcit ...nu mi-au placut niciodata..deci nu sunt in pericol ..

in schimb m-ar tenta fasolea dar facuta iahnie , n-am mai mancat de vreo doi ani,ca mofturosilor mei nu le place in forma asta..
MENIU
MD-bruscheti pomodori cu usturoi si rosie...tradus in romaneste suna cam asa...paine prajita frecata cu usturoi si cu rosie maruntita deasupra ,presarata cu busuioc
P-dovlecel umplut cu carne de pui
C- supica de pastai
G-2 la numar -odata 2 piersici si imediat un mar maree




NIMENI NU MOARE VIRGIN...VIATA I-O TRAGE FIECARUIA CEL PUTIN O DATA

Mergi la inceput