Bravo Adriana!Delfinasi de iulie-august 2010 (151)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mya85 spune:

Arissa am vazut in lista ca tu ai avut UM cu 2 zile inaintea mea iar cu cateva mesaje inainte ziceai ca ai DPN in 18 iulie, adica 2 zile dupa mine? eu nu mai stiu in care data sa cred... si mie doctorul mi-a calculat 18 iulie, dar dupa eco a zis 20 iulie, dar exact 40 de sapt de sarcina se fac in 16 iulie... nu vreau sa astept pana in 20 dar nici nu mai stiu ce sa fac sa-l provoc sa iasa: am facut saptamana asta si de 2 ori pe zi (ieri mi-a zis sotul ca a simtit ceva mai tare oare o fi fost capul lui bebe? ), de umblat am tot umblat zilele astea ca am avut de rezolvat niste treburi, nu ma menajez dar nu da semne de iesire. Mi-a zis o prietena ca ultimele 2 saptamani sunt cele mai lungi si grele si am ajuns sa-i dau dreptate, uneori am impresia ca o sa raman toata viata cu burtoiu de gravida si bebe nu o sa mai iasa


38+ cu

AMR 1+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

mya, comform UM, data probabila e 14 iulie, insa conform ecografiilor si calculelor mele personale (stiu exact data conceptiei), bebe e mai mic si DPN ar fi 18 iulie.

Citat:
ieri mi-a zis sotul ca a simtit ceva mai tare oare o fi fost capul lui bebe? )

Super
E grea perioada asta de sfarsit, intr-adevar, senzatia de balenuta combinata cu asteptarea...dar o sa vin bebe si se sterge tot.


arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 37+
AMR 16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Am facut modificari la prima pagina...sper sa va placa asa...am lasat la felicitari si delfinasi ultimele 5 mamici si am sters ce nu mai trebuia.
Daca va trebuiesc ceva date le gasiti in capitolele mai vechi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:


Buna fetele,

Bun venit delfinasilor si multa sanatate, recuperare rapida si mult laptic!!

Azi sunt vrednica rau, am facut dulceata de trandafiri .

Sunt vreo 27 de grade, am scos piscina in gradina sa se incalzeasca apa pana vine mandra de la gradinita.

Am adunat capsuni si acum lenevesc. Am o lista enorma cu chestii de facut inainte de bebe si o groaza de rufe de spalat dar nu am chef. Saptamana viitoare

Am si eu o intrebare despre alaptare, de ce va recomanda sa dati ambii sani la o masa? Mie mi s-a explicat ca se da ambii sani cand e colostru pt a stimula aparitia laptelui dar ca dupa ce vine laptele se da cate un san la masa. Prima parte a laptelui e mai apoasa, astampara setea apoi vine laptele mai gras care ii ajuta pe strumfi sa ia in greutate. Asa are si sanul timp sa produca lapte pt ca la inceput bebe papa foarte des. Eu chiar sunt curioasa de ce recomanda sa se dea ambii sani la o masa.



Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si36+ AMR 4 sap. pana la marea intalnire
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Va pup fetelor,ma pregatesc sa ma duc la medicul de familie,la control ca de obicei:kg,tensiune,cm,of of.Si asa as mai fi dormit



38+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR CATEVA ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

aelita, termin, termin..bine, eu gasesc mereu cate ceva de facut. acum suntem frante amandoua, eu m-am ocupat mai mult de manacre, dar am si coborat de vreo 3-4 ori scarile (stau la et 3)ca sa ii zic cum sa le puna pe acolo, ce aruncam (aici o sa imi iau bombaneala de la sot, dar ma risc :). ma duc sa fac o baita, ca-s transpirata..si apoi la papa..sau invers? ca rezist cam greu la senzatia de foame, ma ia cu lesin, asa.

Paula cu Mihai 38+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 11 zile de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iul_aug2010

Am facut modificari la prima pagina...sper sa va placa asa...am lasat la felicitari si delfinasi ultimele 5 mamici si am sters ce nu mai trebuia.
Daca va trebuiesc ceva date le gasiti in capitolele mai vechi.


Arata bine. Mult mai aerisit. Ai uitatr-o pe Shery cu programarea.



Cris 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mya, listuta cuprinde fetele cu dpnul pana la jumatatea lunii iulie. dupa ce vin delfinasii nostri, puteti incepe si voi, jumatatea a doua a lunii iulie :)

Paula cu Mihai 38+ si Stefan (30 oct. 2007)

AU MAI RAMAS 11 zile de dans in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Ne ducem si noi sa papam si apoi un somnic asa de amiaz...cat se mai poate

Victo eu de obicei fac baie si apoi mananc, pentru ca statul in apa imi produce si mai multa foame


***************************************************
Elena, 39+ cu Yanis Stefan
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Eladea, cat e de scump Filip. Are o poza cu un zambet de strengar, care ma da pe spate. Si ma topesc dupa poza cu mutrita de "bad boy". E super dulce! Ai niste copii foarte frumosi, nu ma satur sa ii admir! Sa creasca mari si sanatosi, sa va aduca numai bucurii!


Cristina 37+ cu


...da, fara falsa modestie am nist ecopii minunati si scumpi...nu ma mai satur de ei...o s vedeti si voi cum e...dragostea creste proportional cu nr copiilor... si nimic si nimeni pe lumea asta nu va fi mai important decat fiinta asta mica...

sanatate la toti copilasii..asta e ceea ce conteaza...

*********************************************************
Andreea, printul Eric (9.12.2007) si printisorul Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput