Bravo Adriana!Delfinasi de iulie-august 2010 (151)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

tanti, multumim frumos de compliment...si Mateiut al tau e un dulce...f frumusel...vazut si pe Antonia, o scumpete de fetita...si pe Issa dulceata eleganta ca o domnisorica ce e...

ce copilasi frumosi avem...

*********************************************************
Andreea, printul Eric (9.12.2007) si printisorul Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


In fiecare zi va admir delfinasii.


Matusa, tu cum mai esti? Mai are delfinasul probleme de cerstere? Mai esti in spital?


Cris 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata si de la noi, tot 2 in 1! Cand va aud(citesc) pe unele ca dormiti atat de bine, of, ma apuca nebunia. In fiecare noapte ma trezesc de minim 4-5 ori, la susu... Horror... Si am un somn in mine, ca am impresia ca adorm pe WC... Ma ridic atat de greu din pat, ma sprijin cat pe coate, cat pe sot, cat de un dulap din apropiere, ma screm de 3 ori, si abia apoi reusesc sa ma ridic, ca se sperie sotul ca stau sa nasc. Foarte greu ma descurc cu burtoiu...

Adriana, asa is si eu cu picioarele umflate, nu se mai trag. Stau intinsa in pat, pun comprese reci, parca se mai trag, dar tot umflate is. Mai rau e ca ma dor cand umblu...

Mycya, am vazut patutul. E super! Imi place mult!

Eladea, cat e de scump Filip. Are o poza cu un zambet de strengar, care ma da pe spate. Si ma topesc dupa poza cu mutrita de "bad boy". E super dulce! Ai niste copii foarte frumosi, nu ma satur sa ii admir! Sa creasca mari si sanatosi, sa va aduca numai bucurii!

Racusor, esti o mamica tare ambitioasa. Tu faci cum stii tu ca e mai bine pentru copilul tau. Si eu vreau sa incerc sa alaptez macar 6 luni, dar stiu ca inceputul nu e deloc usor. Poate la al doilea copil voi fi mai experimentata, voi sti ce am procedat bine si ce nu... Dar la primul cred ca va fi greu, si e important sa ai sustinerea celor din jur. Asa ca, nu te descuraja! Noi te sustinem!

BTZ,

Rodi, ce ma mai distrez eu cu povestile tale. Adevarul e ca o mama e mult mai puternica decat orice barbat... Se pierd bietii in momentele alea...

Cristina 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Am zis sa modific listutele de la primul mesaj sa nu facem un carnat de nume...sa lasam tot timpul ultimele 10 mamici care au nascut, ca oricum datele lor si ale delfinasilor apar in listuta detaliata.Altfel se lungeste prea mult primul mesaj...de aia am pus si "asteptam vesti de la:" pentru fetele care nu au mai scris de la primele capitole si care au dat doar datele.Listutza se va umple cu datele delfinasilor.

Cred ca am fost coerenta in ceea ce am vrut sa spun....

***************************************************
Elena, 39+ cu Yanis Stefan
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: 6 zile

e foarte lung mesajul si greu de accesat.s-ar putea scoate felicitarile,care raman la titlu de cate ori nastem,si coloana cu ies delfinasii la soare ,si sa se pastreze doar o lista,cea cu datele de nastere .ca asa apr in trei liste si e greu si de citit.sa ramana lista cu datele complete.parerea mea
si ar mai trebui sterse din lista de gravidute,cele care au nascut deja,si usor usor lista aia se va micsora,pe masura ce va creste cea cu biberoane
sters si "asteptam sa ni se mai alature alte gravidute" ca deja gravidenia e pe duca
facut un pic curat,daca esti de acord,ca sa micsoram mesajul ca e prea lung ,sa se citeasca mai usor lista cu bebelasi.


33+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Fetele ma luminati si pe mine va rog?
Eu de sapt viitoare trebuie sa reduc doxa de medicamente...astea ce le iau de cand eram in spital,ptr contracii...asa,si conform dr va trebui sa fiu atenta la ce se va intampla....adica,contractii,ruperea membranelor,inceputul travaliului........bun pana aici

Dar eu nu stiu cum trebuie sa fie cele de nastere....la ce sa astept?...sper ca intelegeti ce vreau sa spun.......



Ramona 34+ ....cu o scumpica de - Sabina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

pt picioare eu puneam prosopele umede pe talpi...ma simteam mai bine,cand le aveam umflate.

33+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)



Multumesc...O sa incerc si eu caci am ajuns sa ma uit la picioare si sa ma intreb ale cui sunt....

Iuliana cu minune 35+ Tudor Constantin

AMR -4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mya85 spune:

Am vazut ca lista lui Victo s-a oprit undeva inaintea mea vreau si eu in listutza, nu mai vreau burtoi Eu azi am facut 38 de saptamani, adica am intrat in saptamana 39 dar semne prea multe de nastere nu am doar niste dureri din cand in cand ca de inceput de ciclu dar care trec imediat ce incep sa ma bucur ca a inceput travaliul si o culoare mai galbuie pe hartia igienica dupa lipsa mica, dar astea nu sunt semne f concludente... a si o durere intre picioare, ca o presiune, cred ca bebe e destul de jos, vedem azi la eco ce ne zice doctorul...


38+ cu

AMR 1+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Am zis sa modific listutele de la primul mesaj sa nu facem un carnat de nume...sa lasam tot timpul ultimele 10 mamici care au nascut, ca oricum datele lor si ale delfinasilor apar in listuta detaliata.Altfel se lungeste prea mult primul mesaj...de aia am pus si "asteptam vesti de la:" pentru fetele care nu au mai scris de la primele capitole si care au dat doar datele.Listutza se va umple cu datele delfinasilor.

Cred ca am fost coerenta in ceea ce am vrut sa spun....

***************************************************
Elena, 39+ cu Yanis Stefan
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: 6 zile



M-am lamurit...Eram nedumerita ca nu ieseau adunarile....

Iuliana cu minune 35+ Tudor Constantin

AMR -4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramo1901

Fetele ma luminati si pe mine va rog?
Eu de sapt viitoare trebuie sa reduc doxa de medicamente...astea ce le iau de cand eram in spital,ptr contracii...asa,si conform dr va trebui sa fiu atenta la ce se va intampla....adica,contractii,ruperea membranelor,inceputul travaliului........bun pana aici

Dar eu nu stiu cum trebuie sa fie cele de nastere....la ce sa astept?...sper ca intelegeti ce vreau sa spun.......



Ramona 34+ ....cu o scumpica de - Sabina Maria


Eu am avut o contractie f dureroasa care mi-a scurtat colul de la 4 la 3 si crede-ma ca nu ai cum sa nu iti dai seama de diferenta intre o contractie dureroasa si una nedureroasa...Eu nu am mai putut sta in picioare si m-am intins in pat si nici asa nu a disparut durerea imediat, dar s-a mai atenuat...Eu cred ca sigur ne vom da seama cand a venit momentul caci vor fi dureri si trairi pe care nu le experimentezi de obicei Asa ca eu nu cred ca e cazul sa te alarmezi ca nu iti vei da seama

Iuliana cu minune 35+ Tudor Constantin

AMR -4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

aelita, eu votez pentru, chiar ma uitam ca sunt 3 listute acolo la inceput.
mya, iti cedez locul din lista cu placere

Poate daca nu eram asa zapacita de mutarea asta, mi-as fi dorit sa nasc, durerile de oase au devenit urate de tot, intorsul in pat noaptea mi se pare cel mai greu lucru. Ieri am facut un drum mai lung in oras, a trebuit sa merg sa-mi iau concediul prenatal si am facut pe viteaza...seara ma tineam de pereti, ma dureau calcaiele si spatele, nu puteam merge. dar...mergem inainte, sa speram capana la termen.

arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 37+
AMR 16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Am zis sa modific listutele de la primul mesaj sa nu facem un carnat de nume...sa lasam tot timpul ultimele 10 mamici care au nascut, ca oricum datele lor si ale delfinasilor apar in listuta detaliata.Altfel se lungeste prea mult primul mesaj...de aia am pus si "asteptam vesti de la:" pentru fetele care nu au mai scris de la primele capitole si care au dat doar datele.Listutza se va umple cu datele delfinasilor.

Cred ca am fost coerenta in ceea ce am vrut sa spun....

***************************************************
Elena, 39+ cu Yanis Stefan
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: 6 zile

e foarte lung mesajul si greu de accesat.s-ar putea scoate felicitarile,care raman la titlu de cate ori nastem,si coloana cu ies delfinasii la soare ,si sa se pastreze doar o lista,cea cu datele de nastere .ca asa apr in trei liste si e greu si de citit.sa ramana lista cu datele complete.parerea mea
si ar mai trebui sterse din lista de gravidute,cele care au nascut deja,si usor usor lista aia se va micsora,pe masura ce va creste cea cu biberoane
sters si "asteptam sa ni se mai alature alte gravidute" ca deja gravidenia e pe duca
facut un pic curat,daca esti de acord,ca sa micsoram mesajul ca e prea lung ,sa se citeasca mai usor lista cu bebelasi.


33+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)



Felicitarile si cu "delfinasii la soare" am zis sa ramana pentru ca asa se pot vedea ultimii delfinasi sositi, dar o putem micsora la 5, de la 10...apoi sa scot cu corepondentul sarcinii si chestiile ce tin de sarcina.Plus link-urile utile ca oricum nu se mai uita nimeni la ele...

Mergi la inceput