MELANOM MALIGN - ATENTIE LA ALUNITE !

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

iti multumesc mult Iarina , pentru sfat

m-am tot gandit la faza asta

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Diana in general la masaj nu cred ca le-ar putea "agresa", dar sa stai linistita ori pui plasture, ori ii zici sa nu se atinga de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Iarina , stii cum e , de 10 ori o menajeaza, si o clipa de neatentie si o distruge ... , inca nu m-am dus la masaj , vreau si trebuie sa ma duc , si acuma la birou , am o criza de spondiloza cervicala, si am nevoie de masaj de relaxare , masaj medical, orice ca m-am saturat de tensiunea asta din omoplati, ceafa lemnoasa si capul ..

sotul meu stie sa o fereasca

dar nu am incredere in rest

si trebuie sa ma programez o data
deci ce ai zis tu cu leucoplastul cred ca e nevoie , mi-e frica fara

mersi mult si te pup si iarta-ma ,
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Nici o problema...si eu o sa ma duc la masaj, la fel, spondiloza, mi-a intepenit gatul.

Monica, tratament cu miere si produse din miere faci? Si bitter suedez o lingurita pe zi, am auzit ca e foarte bun in cazul melanoamelor, insa informatia va trebui verificata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

indraznesc sa spun si eu de CARPICON e o minune in multe chestii de piele

de la o conserva m-am taiat rau la mana , am pus carpicon si am strans , s-a legat foarte repede si s-a vindecat

m-am oparit rau cu apa , am pus imediat carpicon, usturimea mi-a trecut in 5 minute si s-a vindecat , nu am facut basici

orice rana urata am avut pe piele am pus carpicon

e ffff buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IARINA si UNDUCTABLE multumesc de urari si sugestii.
Da am inceput sa consum miere ,mi-am luat un borcan ce contine miere + polen + propolis + apilarnil.Asta tocmai aveam de gand sa iau independent de faza cu melanomul,ca ultima sansa sa ma ingras Mi-am mai cumparat si ulei de peste omega3 si spirulina.O sa imi iau si carpicon crema,stiu ca e bun la rani,eu am folosit supozitoare cu succes de cateva ori.O sa ma dau cu el dupa ce imi scot firele de la operatii,desi la mine se inchid rapid fara prea ajutor, de "grasa" ce-s .

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

ma bucur ca stii de carpicon

eu tin f mult la alifia asta

e bun si pentru sanatatea aparatului genital, exista si supozitoare de carpicon, hemoroizi , dar si pentru toate ranile care apar pe piele

sa te ajute Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

intrebare : am o alunita medie , rotunda chiar pe marginea buricului

asa se vede frumos

dar cand voi fi gravida ce se va intampla ? :(
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Monica mierea este contraindicata in neoplasme de orice fel. Te rog sa nu mananci miere pana nu te documentezi.

Omega 3 e foarte bun, seleniu, vitC, reishi (ganoderma luciddum), stemulin, beta sterlins, evita laptele dulce si in general lactatele (din cauza cazeinei). Te poti ingrasa si de la fructe nu trebuie sa mananci miere.
Nu am timp ca as fi scris mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Kariris , produsele de la Calivita sunt bune ?

diana

Mergi la inceput