MELANOM MALIGN - ATENTIE LA ALUNITE !

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Fetelor cu probleme de sanatate,va doresc numai bine,sa fiti sanatoase si sa va faceti bine cat mai repede pentru voi si pentru puiutii vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielka spune:

monica ma bucur sa aud ca te simti bine. Pana la urma conteaza cum te simti tu inainte de a spune altii cum ar trebui sa te simti.
Ai incredere ca va fi bine indiferent de ce iese acum la analize. Parerea mea este ca stiinta evolueaza si va fi bine pana la urma.
Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutauta spune:

Moni,esti bine?
Asteptam raspuns.
Dorina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Multumesc de urari si interes .
Sunt bine,ma mai doare doar bratul un pic,mai ales cand tin mana in unele pozitii.Astept sa imi scoata firele si tubul de dren,asta saptamana viitoare.Tot de saptamana viitoare incep sa sun la Cluj sa vad daca e gata rezultatul.
Apropo de ce zicea Anielka de progresul medicinii,a aparut recent si o stire in sensul asta:
http://www.mediafax.ro/stiinta-sanatate/o-noua-terapie-reduce-cancerul-de-piele-avansat-in-cazul-a-80-dintre-pacienti-7044324/


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielka spune:

monica ma bucur sa aud ca te simti bine. Multumesc pentru link.
Asteptam vesti despre noul rezultat.
Ai incredere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Scuze ca nu am mai scris.Am primit rezultatul: din 16 ganglioni scosi doar unul e atins,cica asta e rezultat "foarte bun".Ma rog,la cate vad ei acolo pentru ei o fi foarte bun.Azi am bagat dosarul pentru interferon si in cca doua saptamani pot incepe cu el.Cu mana sunt ok,mai am o mica umflatura langa operatie,dar mana si-a recapatat aproape integral mobilitatea,ma mai doare un pic la unele pozitii sau daca fac ceva efort (gen impins caruciorul doar cu mana respectiva ). Am intrebat-o si pe-asta de la Arad cand sa fac PET CT ala si ea zice sa nu fac decat peste 6 luni,ca e prea devreme dupa operatie ,ca se vad la el si toate micile inflamatii si ne deruteaza.Doctorul din Cluj a zis ca il pot face la o luna dupa operatie,sau mai precis "cand se vindeca".Am intrebat-o si de RMN si a zis sa nu fac nici din ala deocamdata.Asa ca habar nu am ce sa fac si pe cine sa mai intreb.Care va pricepeti,poate mai aveti sugestii.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Monica, pentru ce vrei sa faci TEP? Daca e pentru a vedea daca mai sunt ganglioni activi/tumorali in axila operata este prea devreme, vei avea rezultat fals pozitiv in zona operata, e mai bine sa il faci peste 6 luni.
Daca insa il vrei pentru a vedea daca sunt ganglioni sau alte leziuni la distanta de locul operat poti sa il faci; completeaza bilantul de extindere a bolii (cred ca tomograf cerebral, toracic si abdominal ai facut deja inaitea operatiei).

Iti doresc multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

TONNIA mersi de urari.Pai in zona operatiei nu mai am ganglioni,ca tocmai i-a scos.Am facut doar eco general si radiografie si au iesit ok,doar RMN nu am facut ,iar doctorita asta din Arad mi-a zis azi sa nu fac nici din ala inca.Nu mi-am facut RMN ca ma gandisem ca mai bine sa imi fac PET/CT ala.Probabil o sa merg sa mi-l fac peste vreo doua luni.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Despre ce fel de RMN vorbesti? Cerebral? Daca da, la TEP nu ai informatii despre creier. Sunt cateva boli si organe pentru care TEP-ul nu e concludent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Tonnia da cerebral voiam,deci totusi trebuie sa fac si RMN atunci.Parca asta e mai bun decat tomograful,nu? Trebuie sa mai butonez sa vad ce si cum.Chestia e ca mie nu mi-a recomandat doctorul de la Cluj sa fac nicio investigatie,doar cand l-am intrebat eu ce sa imi fac a zis doar atat: eco hepatic si radiografie pulmonara.Atat mi-a cerut si oncoloaga din Arad.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI



>>>Continuare

Mergi la inceput