MELANOM MALIGN - ATENTIE LA ALUNITE !

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si eu ma bucur tare-tare mult pt tine

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Monica, ce veste bunaaaa!!

- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BULI,MARIA,DARIA mersi mult
Acum am citit mai cu atentie: LIDSTA daca te mananca deja fugi si scoate-o cat mai urgent! Poate o fi ok,dar sa stii ca si pe mine ma manca si la fel pe inca o tipa cu acelasi diagnostic cu al meu - cu ea m-am imprietenit la Cluj si din fericire si ei i-a iesit foarte bun rezultatul Deci mancarimea poate fi unul dintre semnele ca nu e ceva tocmai in regula.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

monica, ma bucur pt. rezultatul bun!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Monica,ma bucur si eu pt rezultatul bun.

Am vorbit de curind cu o cunostinta care a avut melanom malign(e doctorita si se controla anual si totusi intr-un an a sarit controlul si s-a trezit ca anul urmator a degenerat o alunita...)si zicea ca medicul i-a recomandat crema solara cu spf 100,cred ca cu ecran total ii zice in romaneste.I-a zis ca cu crema asta(se gaseste numai in farmacii)poate sta fara stress la plaja in orele diminetii sau seara.Eu voi merge lunea viitoare la dermatolog,voi intreba si eu si mai scriu.

Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MYCHYDUTA,ALINA multumesc
ALINA mersi mult si de info o sa caut si eu asa ceva,nici nu stiam ca exista si cu factor 100 pana nu am vazut de curand asa ceva la o prietena,o folosea pentru fatza.Nu de alta dar eu sunt mare amatoare de balacela si implicit ma vede soarele in timpul asta,chiar daca in rest stau la umbra.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Monica ma bucur pentru tine, sanatate multa iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasm71 spune:

Monica ma bucur de vestile bune!!!! Si iti multumesc pentru subiectul abordat caci asa vom constientiza si mai mult ca preventia este mult mai buna decat tratarea bolii...
Multa sanatate si putere in dezintoxicare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ieeeeee, bravo, Monica!!!!!!!!!!!!!!!!! +


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Multumesc de urari fetelor
Saptamana viitoare merg sa imi fac o radiografie pulmonara si un eco hepatic (eu fac eco abdominal si cred ca si mamar daca tot merg) ca astea mi le-a recomandat medicul deocamdata,pana la controlul "la trei luni" care o fi in octombrie. Si-acum tocmai m-am intors de la ginecologie unde mi-am facut PAP-ul acum la un an dupa nastere,ca tot nu l-am facut de ani de zile Am vrut sa fac si un eco cu sonda intravaginal,dar dupa ce m-a tot palpat pe-acolo, medicul a zis ca nu e cazul, ca-s super ok.La o adica se vad la eco ala abdominal si ovarele cred.
Na acum oi face la controale cat n-am facut in 40 de ani Asa se intampla daca te simti bine si nu ai probleme ... nu prea calci pe la medic.Dar cum zicea si Mariasm e bine sa previ,asa ca pe cum aveti timp nu uitati de si de controalele periodice: analize de sange,ecografii,PAP etc. macar odata la un an-doi.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

Mergi la inceput