Cresterea prepelitelor (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikeruursu spune:

Va rog sa imi trimiteti si mie pozele cu custile si prepelitele voastre .. vreau sa incep si eu. Bikeru_ursu@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikeruursu spune:

Toata lumea am vazut ca tine prepelitele intr-o camera undeva. Se pot tine cumva si afara in aceleasi custi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Le trebuie o temperatura intre 15-28 de grade. Afara...nici o sansa.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikeruursu spune:

Si cunm ii mai bine ... in casa nu am unde sa le pun .. pe hol ii tot timpu trecere si iarasi nu cred ca ii bine pentru ele. Sa le fac undeva afara ca un fel de baraca de lemn? Eu vreau doar pentru cnsum propriu vreo 20 de prepelite.
Va multumesc pentru rabdarea pe care o aveti cu cei incepatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Iarna si/sau vara ce faci cu temperatura?


Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiraroby spune:

liliana astept mesajul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikeruursu spune:

Pai pentru moment ma intereseaza de vara .. pana la iarna trebuie sa gasesc ceva solutii ... Trebuie sa improvizez ceva pana vine iarna. Eu vreau sa cumpar prepelitele in martie- aprilie. Deci nu cred ca ar mai fi o problema caldura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In iulie - august cand afara sunt 35-40 de grade - poate fi o problema, adica este o problema. Nu conteaza daca ai 1-5-500 de pasari, regulile sunt aceleasi si o spun in cunstinta de cauza. Iarna e mai usor decat vara.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiraroby spune:

[red]cum gasesc clienti ca pe net am vazut putine site-ri cu cumparatori si as dori sa mai cumpar inca 100 de buc si inca o intrebare in legatura cu mancarea eu le dau ceva unguresc si nu stiu daca e acelasi lucru cu cea de crevedia,pt ca sincer am si mature de 1an,am si din vara si din primavara dar de ouat oua doar 5,adica nu am adunat mai mult de 5 oua de la 60 de pasari,oare de la ce depinde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

5 din 60 ? Hmm cati cocosi sunt? In egala masura ce varsta au? Si tot in egala masura e psoibil sa fie si de la furajare. Dar si de la temperatura. Cate grade sunt acolo? Pe ambalaj scrie continutul furajului? Daca da, ce scrie?

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput