Cresterea prepelitelor (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

La multi ani si din partea mea!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilmunteanu spune:

salutare si la multi ani !

Cine vrea 12 prepelite ouatoare? cum ziceam si in postul anterior...cine le vrea..150 lei inclusa cusca. 10-12 oua pe zi. daca le vrea cineva cu mare drag le dau daca nu...le mai tin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klausmay spune:

Salutare la toata lumea! Sint cel mai nou membru dintre voi, am citit totul din scoarta in scoarta,si va felicit pe toti pentru contributie. Trebuie sa recunosc ca ma bate si pe mine gindul sa incep ceva in acest domeniu. Chiar mi-ar placea. Asta peste 2-3 luni. Ma gindesc la o afacere de familie, nu la un imperiu...Imi poate cineva da vreun sfat? De la cit sa incep,etc? Eu as dori sa ajung undeva la 2000 de oua vindute zilnic. Va multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu zic sa o iei mai usor. Sa vinzi 2000 de oua/zi nu e tocmai usor.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna si LA MULTI ANI!!!!! si de la mine.

Draga Klausmay, noi am inceput cu 300 de pasari si a durat totusi ceva timp pana ne-am format clientela.
Zici 2000 oua/zi? Deja vorbesti de imperiu, cel putin in domeniul asta. Trebuie macar un an sa mergi pe productie mai micuta, sa iti formezi clienti si sa vezi cat dureaza perioada de stagnare a vanzarii de oua. In acest fel vezi daca merita si daca poti sa te dezvolti pana la 2000 oua/zi.

Daca ai intrebari la care nu ai gasit raspuns in cele 2 capitole, raspund la ele cu mare drag.

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klausmay spune:

Multumesc pentru raspunsuri. Bineinteles ca nu ma apuc acum sa iau foarte multe , acela era (si mai este inca ) telul meu de viitor. Un plafon maxim, ca sa zic asa...Nici macar nu am banii necesari. Cu siguranta incep usurel,din cauza asta o sa am nevoie de orice sfat util din partea voastra,cit de mic ar fi acela. Mersi inca o data si... astept sfaturi. Multa bafta va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klausmay spune:

Salutare! Nu mai scrie nimeni, nimic? Ce va mai fac prepelitele? Cum va merge afacerea? Sper ca sunteti cu totii ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Sunt bine... mananca, oua si mai fac cate ceva mai jos...

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Si ale mele fac bine. Tocmai am dat drumul la un incubator cu 600 de oua asa ca.....le inmultim. De o saptamana nu mai prididim cu clientii la oua.

Sa aveti o saptamana usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klausmay spune:

Din pacate, am ramas cam putini pe-aici. Ma bucur pentru tine, Liliana. Apropos, cate pasari ai acum si cam cate oua vinzi pe zi?

Mergi la inceput