Cresterea prepelitelor (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pavel_2502 spune:

Salutare Marius!
M-ar interesa si pe mine cava oua de incubat ...cca.100 buc.
Se poate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

Buna tuturor!

Eu zic ca 50g pe zi e cam mult. Cred ca media e pe undeva pe la 30g/prepelita/zi.
Poate mai dau pe jos / poate e frig si mananca mai mult (necesar de energie mai mare) / poate e mancarea de slaba calitate.
Cantarul e ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pavel_2502

Salutare Marius!
M-ar interesa si pe mine cava oua de incubat ...cca.100 buc.
Se poate?


Acum nu, dar in viitorul apropiat da. Asta insemnand nu mai repede de 3 saptamani.

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ABCDF spune:

furajul il cumpar gata preparat contine 18 la 100 proteina, iar temperatura nu o am constanta dar minima nu depaseste 15 grade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ABCDF spune:

eu sunt din neamt iar furajul pe care il eau de la farmacia veterinara e 3 lei kg, stiti cumva de unde as putea sa-mi procur furaj mai ieftin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraursu spune:

salut ,mancare mai ieftina se gaseste la bacau ,dar nu stiu ce sa zic mie imi pare cam slaba .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraursu spune:

cine poate sa imi arate niste poze in detaliu pt constuctia unei baterii pt prepelite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyana spune:

buna tuturos si merci de raspuns.i-mi puteti spune si mie voi unde vindeti ouale si cu cat?am vorbit la o firma care colecteaza,dar pretul mi se pare foarte mic 0,15 bani.
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ABCDF spune:

imagini gasesti pe net,eu mi le-am facut singur uitanduma la o imagine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui coraursu

cine poate sa imi arate niste poze in detaliu pt constuctia unei baterii pt prepelite?

www.google.ro/imgres?imgurl=http://images01.olx.ro/ui/4/10/15/1265888515_73220515_1-Custi-si-baterii-pentru-prepelite-Tigau.jpg&imgrefurl=http://bistrita.olx.ro/custi-si-baterii-pentru-prepelite-iid-73220515&h=450&w=338&sz=28&tbnid=H-KISlb_Tk2OGM:&tbnh=127&tbnw=95&prev=/images%3Fq%3Dcusti%2Bprepelite&zoom=1&q=custi prepelite&hl=ro&usg=3p1otj4LWy-MjOHSXp1CNiYTQuE=&sa=X&ei=wJBuTeiRGIqw8gPlqYSHDw&sqi=2&ved=0CDYQ9QEwBg" target="_blank"> Eu am din astea dar la mine sunt puse pe stative orizontale

www.romleas.ro/semnatura/rules.gif" border="0">
Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput