Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Syl ma bucur mult pentru micuta ta. Trebuie sa fie o experienta teribila cea cu operatia pe inima la un copil mic. Din pacate ecografiile de sarcina nu depisteaza bine problemele de inima la copii. Ma sunt cateva povesti pe forum, unele cu happy end, ca a voastra, altele foarte triste si toate au in comun operatiile la Tg. Jiu. Asta este si motivul pentru care eu ma gandeam sa fac ecocardiografie fetala. Felicitari oricum pentru forta de a trece prin asemenea momente, ma bucur ca micuta e bine si poate pui si pozici

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam



Azi imi sta gandul numai si numai la fructe . Cand ma intorc spre casa fac un popas la piata poate mai gasesc cirese fara chiriasi.

Am gasit si metoda de detectare post cumparare. Desfac 10 bucati, daca nu au chiriasi nici celelelate nu au

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 20 +





Daca le iei din piatza, poate au ceva chiriasi, dar daca le ei din supermarketuri, clar nu au la cat sunt de tratate. Cu toate ca si taranii s-au invatat sa le stropeasca la greu. Stiu multe persoane care nu mananca cirese, tocmai de frica....chiriasilor!

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Beatrice eu zic ca 2 ore nu sunt multe, mai ales ca tu ai avut contractii si col scurtat din cauza contractiilor. Atata timp cat te simti bine si iei tratamentul nu cred ca este un pericol. Eu am voie 4-5 ore pe scaun dupa ce am avut colul deschis si cu contractii, deci ceva mai rau. Atata timp cat nu ai probleme de col incontinent (care se deschide nejustificat si nu se inchide dupa repaosul la pat) poti sa duci o viata cat de cat normala.

Ziceai de cerclaj, si eu mi-am dorit, ca sa fiu sigura ca nu scapa bebe , dar din ce povesteste Ratusca, nu cred ca e ceva de dorit si nici medicul nu l-ar face asa oricum.

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

..asa este miruna..mai bine fara cerclaj daca, colul vostru sta inchis....la mine dr a nu a avut ce face pt ca la mine in 4 zile colul ajunsese de la intredeschis la foarte deschis chiar daca eu statusem numai in pat...la mine a fost incompetenta cervicala....

eu trebuia sa cunun ;luna viitoare..dar a trebuit sa renuntam pt ca nu am cum din cauza cerclajului..noroc ca eram 2 perechi de nasi si au ramas ceilalti...si mirii au inteles situatia.....pt ca ne sunt prieteni f buni...la nunta am sa merg doar daca imi da dr voie si cred ca n am sa stau mai mult de o ora...apoi ramane sotul meu....

18+ si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Ratusca te admir pentru rezistenta. E foarte greu dar acum va fi bine. Intr-adevar un col incontinent nu se trateaza cu nimic si stai cu o mare frica.

Lasa ca recuperezi din noiembrie cand o sa ai plimbarici cu bebe, apoi fugit dupa el in 4 labe (ca de la elgal la egal). Chiar, tu nu stii ce ai???

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

putin stiu ca mai fugeam dupa copilasii prietenilor, cand mergeam pe la ei..

18+ si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

miruna cred ca am fetita, dar nu am pus caruciorul pt ca dr a zis ca se poate schimba...astept pana la morfologie si atunci vom sti sigur ce este...dr a zis 70% fetita..dar ....

18+ si ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Buna ziua, burtici!
Noi suntem bine, la serviciu. Nu ne place vremea ploioasa, suntem somnorosi...si eu si bebe (pe care il simt destul de rar in ultimele zile). Astazi dam de baut ce doriti voi, pt ca am trecut de jumatatea sarcinii, avem 20 sapt implinite. Eu imi permit astazi sa petrec cu un pahar de , pt ca mor de somn si am baut jumatate de cana de cafea dimineata. Aici nu mai era cafea facuta si am luat si eu un paharel de pepsi rece .
Astazi cred ca plec pe la 3 de la munca...trebuie sa ajung la Administratia Financiara sector 3 pt a inscrie acolo masina (pe care am scos-o de la sectorul 2) . Sper sa nu fie coada.
Va pup

Claudia 20+ si Nicholas (25.11.04)
http://community.webshots.com/user/misticgirl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Syl pot spune in fata ta: JOS PALARIA. Te admir enorm pentru puterea pe care ai avut-o sa treci peste toate probemele de sanatate ale micutei tale minuni. Va doresc multa multa sanatate si sa va bucurati de copilasii vostri

17+
S-a intamplat minunea mult asteptata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

slabuta activitatea in barlog, v-ati patucizat toate?
eu am mancat un snitel de la cantina (promit ca nu o sa mai mananc in viata mea de acolo) super uleios si acum mi-e greata de mor. bleah
am baut si un shake de kiwi + portocale in sperant ca imi va trece dar nu amreusit decat sa ma umflu in burta si acum mi-e greu sa si respir

18+

Mergi la inceput