Sezatoarea canadiana (185)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamaana
[
aseara am facut prajitura cu visine proaspete. un deliciu m-au ajutat amandoua fetele la facut si mancat





De unde visine proaspete vreau si eu

Simonna La multi ani! sa fii sanatoasa si sa ramai neschimbata ca tare-mi esti draga asa

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 32+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 4 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Simonna, La multi ani si iti dau si eu un mojito. (ca tocmai l-am descoperit in Mexic)

Nelia, sa-ti traiasca fata si vacanta placuta in Ro.

Nu am apucat sa pun pozele inca...apropo Donia tu nu ne-ai promis ceva poze de la Disney

Dar aseara am vizionat poze de anka, Marc de Mikkion (ce mare a crescut-il tineam in minte tot mic), botez de bb Magdone si poze de Stephanie-Pucku.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Ptr Montreal activitati gratuite miine de ziua Canadei, info aici
http://celafete.montreal.tv/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Eu am vazut azi o multime de afise la intrarea in magazine, care anuntau ca lucreaza maine In opozitie, acum o saptamana, pe usile acelorasi magazine erau afise care anuntau ca au inchis

Noi o sa petrecem sigur maine Piticoata noastra face 2 ani, iar eu am avut toata noaptea cosmaruri, visam ca dau bacu' si ca nu stiu nimic... Asta din cauza ca nu m-am decis ce tort sa ii fac - nici acum nu stiu clar, desi m-am apucat de el de-o ora....
Deci visul asta cu bacul la care nu stiu nimic, la mine e cosmarul clasic, zau!
Acum 15 minute blatul nu se copsese inca, se batzaia in mijloc (fac un tort mare dreptunghiular), si m-au trecut toate transpiratiile, dar vad ca s-a copt bine pana la urma si a crescut frumos, l-am scos acum 2 minute din cuptor.
Ma duc acuma sa pun al doilea blat.
Tineti pumnii sa nu pic la bac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Anka, bafta la bac!

La multi ani fetitei tale! Numai de bucurii sa aiba parte!

Khristin, doua luni de vacanta, tulai Doamne! Pai se poate asa ceva? Odihneste-te, profita ca stiu cit tragi in timpul anului scolar!

Ma duc si eu sa vad poze!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

La multi ani Erika Sa cresti mare si sanatoasa!

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si -DPN 15.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Anka, la multi ani printesei tale!
Happy Canada Day canadienilor de pretutindeni:)!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

La Multi Ani sarbatoritilor de Sf. Petru si Pavel, si celorlalti care mai sunt!
Azi am fost si eu la cules de visine la prietenii nostri.Pai ce, numai voi sa culegeti visine!. Asa ca maine ma pun pe facut prajitura cu visine si dulceata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:


In primul rand vreau sa va multumesc pt raspunsuri, saritoare ca-ntotdeauna !
In al doilea rand, La multi ani tuturor sarbatoritilor, sunteti asa de multi, ca sper sa nu uit pe cineva, daca se-ntampla, scuze va rog : Agata, Simonna, mama lui Simi, fetita AnkaiLaura si cei ce poarta nume related to Petru si Pavel !
Dana Podeanu, multumesc de raspunsuri si mail, am vazut toate fotografiile voastre, frumoasa familie mai sunteti ! Nu stiam la ce sa ma uit, la peisaje sau la familia voastra ...
Mikiion, multumesc ca ai reparat discutiile salvate, le-am analizat si aproape ca mi-am facut o parere . Ce mai face Marc, voi pe unde locuiti, ca am pierdut sirul?
Mqqm, David e plecat din 10 martie in Ro cu mama, Ioana a plecat singurica pe 17 iunie...lista lor de vacanta e lunga, dar cu inun datiile astea catastrofale din Ro, nu stiu ce vor face. Pe 14 iulie pleaca la mare cu socrii mei, apoi mam ar vrea sa mearga cu Ioana in Grecia, nasul nostru ii asteapta la Clung Moldovenesc, sora soacrei mele la Predeal...au ff multe de facut in vara asta.
Sa va zic cat de dor imi este de ei, e inutil, mai ales dor de David...vorbim zilnic la telefon, dar dorul ma arde rau de tot. Din fericire pt noi, suntem in renovari din 1 iunie, mai are Iulian de pus parchet intr-o singura camera, in 2 si hol deja a terminat, de azi ne-am apucat de varuit.
Tragem tare, poate pana in sf lui iulie terminam, sa avem si noi parte de timp pt noi doi, ca porumbeii. Asa ca din punctul asta de vedere e bine ca nu sunt copiii acasa, ca toate lucrurile sunt claie peste gramada, ca la nebuni.
Well, urez la toata lumea Happy Canada Day si incerc de-acum sa intru mai des, intr-o pauza de varuit-frecat-lustruit :) !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

M-am umflat si eu de prajitura de visine, in premiera. Eu ca eu, da al meu a infulecat ca zmeul si cu gura plina ma intreba ca asa-i ca mai facem? Ca anul trecut salivam pe monitor, dar visinul meu vad ca nu face decat la 2 ani productie. Ei, anul asta am milioane, de o saptamana culeg in fiecare zi. Si mai am, as mai face-o visinata. Erau si la highland farms in seara asta visine. Si apropos... mi-o trimis "cuscra" cirese din curtea ei, acu treb sa-i trimit si io visine? maru, ce te dadeai tu de baba, haha?

Dulceata de visine cred ca se alege de ele.

pai mikiion, exact ce-a zis si Ana. Cand zici caraibe ce imagine vezi? Apa turcoaz, nisip alb fin, colonii de pestisori intre degetele de la picioare, scoici albe si roz. Noh, aia nu e la PP. Dar sunt palmieri, trebuie sa recunosc.

La multi ani, fetita mica de ankalaura!

Dragaica, iti pun la posta sau vii sa-ti iei?

Dana, bat darabana si astept pozele... Pana la urma cu site-ul ala ti-ai luat biletele, asa-i?

Laura, hugs! E greu tare, bine macar ca sunteti supra ocupati, nici nu simti cum trece timpul.

Happy Canada Day, everyone!!!


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput