Pufuleti "gustosi" de Ianuarie-Februarie 2010 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

auzi tu le ei?pufuleti gustosi???????????
tare de tot...............................
cred ca a fost larisel...............:)))))

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:


Neata dragelor! Noi matinale de la 7 dar acum ea doarme again iar nu mai am somn. Sunt deja in febra concediului ca luni o luam si noi din loc. Bagaje o sa fac in we ca e si sotul acasa. Am vb la prestatii sociale si eu, decizia mea e gata in 15 iulie si apoi banii vin in august. Am intrebat de data, mi-a zis ca nu exista o data fixa, dar ca vin intre 8 si 27 ale lunii...adik toata luna . Pe tura asta de concediu plecam in tara..deci nu imi fac prea mari griji, daca uit ceva pot sa cumpar...in sept sa vedem daca reusim o grecie,ca mai nou ne-am depus dosarul de credit sa ne luam casa .

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

eu ma bag la o

va spuneam ca am tot ezitat sa va scriu stiind ca o sa va stric ziua cu problemele noastre ,dar ma bucur ca asa ati realizat ca de fapt avand bb sanatosi sunteti f fericite
ne enervam zilnic din cauza soacrei,sotului ,guvernului ,vecinei si uneori, cel putin eu faceam o tragedie din unele chestii minpre dar NU MERITA

multumesc din suflet pt sustinere si in special fetelor care s-au oferit sa ne ajute ,mai dam de veste atunci mai aproape

eu am programare la dr Craiu la CMU kids-am inteles ca e langa Opera Romana.Sper sa se merite efortul adica sa nu o prindem in cine stie ca faza proasta,altminteri am citit in general lucruri bune despre ea

Cataluza tie nu am apucat nici macar sa-ti multumesc pt trimiterea catre dr de la Budimex.Macar si cu ac intarziere iti trimit o multime de .S-a dovedit un adevarat domn

Ruxita ai dreptate cu semnatura.Si eu m-am gandit ca nu e drept fata de Miruna dar nu am gasit suficienta energie sa ma apuc sa o schimb.Dar o voi face cat de curand

Miruna a trecut cu bine si peste vaccinul de ieri
Si pt ca azi e ziua sotului va invit la un gratar.Eram asa pierduta incat nu ma puteam gandi deloc la a pregati ceva pt ziua lui.Noroc ca m-au scuturat un pic cumnatele asa ca azi facem eforturi si bagam un pic de relaxare in program

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria




Dastefa nu ai de ce sa imi multumesti mie, eu doar am fost mesager, Adina_Bulina a facut rost de nr de tel si nu reusea sa dea de Lorex si atunci m-a sunat pe mine. Asa ca toata stima si multumirile trebuie sa mearga la Adina, ca saraca s-a miscat exemplar, in 20 min aveam nr de tel... pt ADINA

Cat despre dr Craiu, nu ai de ce sa iti faci probleme daca e la CMU, pt ca e clinica privata si chiar daca sunt medici care se poarta ca ..."dosul" in spitalele de stat, la particular sunt lapte si miere, plus ca poti sa o freci la ridiche cat vrei tu!!! AM vb cu sotul, e de acord cu masina, doar sa o luam din service pana atunci. Oricum, a zis ca pe 12 cand o duce intreaba cat dureaza si iti dau un rasp atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

catalutza da unde mergeti??????????????

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982
[da tot mai simt...nus tiu ce naiba sa ma fac,AM Ajuns sa umblu in 4 labe in casa si sa miros tot, zici ca-s caine de vanatoare.......................




mi te imaginez...

vezi ca poate a murit vreun soarece pe sub podea daca ai podea d elemn sau parchet..eu stiu.. sau in pod...

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalutza81

...in sept sa vedem daca reusim o grecie,ca mai nou ne-am depus dosarul de credit sa ne luam casa .




Si noi tot prin septembrie vrem o mare pe undeva prin afara..

felicitari pt dosar, sa fie intr-un ceas bun!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Buna dimineata!
Nu stiu cu ce sa incep... am citit tot, nu mai tin minte mare lucru...

Dastefa, sper sa iti dea dr. vesti bune. Multe fetelor care s-au oferit sa te ajute cand vii. Daca iti pot fi si eu de folos, cu mare placere! Eu inca sper ca totul e ok si e doar o intarziere in dezvoltarea Mirunei.
Onitza, imi pare rau ca treci prin chinurile astea. Poate tratamentul de la dr. Culcer da rezultate. Doamne ajuta!
Larisel, si noi ne confruntam cu multe reprize de kk de cand cu fructele. Inainte era o data si bine. Acum de vreo 3-4 ori. Prin urmare cumparam mai des pampersi si sapun.
Catalutza, sa va ajute DD sa va luati casa! Pentru mine e doar o iluzie. Si nici nu joc la loto, deci n-am sanse. In situatia asta ma gandesc serios sa-mi schimb meseria. Degeaba imi place ceea ce fac daca portofelul ramane gol. Si cerintele cresc, copilul are nevoie de multe...

Noi trebuia sa facem vaccinul ieri. Ala de 4 luni. Nu l-am mai facut ca acum avem reactie la bcg, pe care l-am facut acum 6 saptamani, si sa nu avem complicatii. Il amanam. Bine ca l-am cumparat, l-am bagat la frigider.
Cristi are acum 6600g. Cica a luat cam mult in greutate (600g in 3 saptamani), ca bebelusii nou-nascuti; la ultima vizita luase prea putin. Poate e doar un puseu. Oricum, scadem portia de cereale (ii puneam 2 masuri dimineata si 2 seara, in lapte). Nu mi-a zis dr. sa fac asta, dar nu vreau sa picam in extrema cealalta.
Sa aveti o zi frumoasa cu copii cuminti! Scuzati cacofonia!

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982
[da tot mai simt...nus tiu ce naiba sa ma fac,AM Ajuns sa umblu in 4 labe in casa si sa miros tot, zici ca-s caine de vanatoare.......................




mi te imaginez...

vezi ca poate a murit vreun soarece pe sub podea daca ai podea d elemn sau parchet..eu stiu.. sau in pod...

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


nu cred....ca avem beton dedesubt, peste care avem parchet, si peste am pus melaminat....................nu cred.iar din pod nu se simte................
am luat tot de pe jos..am sters de doua ori cu pronto foarte concentrat
am deschis tot....sper sa nu mai simt............


l-am chemat pe tati.....zice ca el nu simte.............

cum doamne irta-ma nu simti.............

pai i-am zis ca s-a pisat pe covor....el zice ca nuuuu nu se pise ea pe covor, ca face pisu putin si ridica coada, si isi da drumu pe lateral asa..................holy heaven, eu asta nu stiam.............no apuca-te iara de mirost pe laterale.....doamneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ca le exterminez pe pisicile astea................

nu poti lasa o usa deschis ca ele deja hop in casa, hop in bucatarie pe masa, oricat le-ai da de mancare si le urasc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



oooooooooffffffffffffffffffff

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

mandruta da e mult 6600????????????????????????
eu nu cred ca e mult.......nu stiu
cica avem undeva un grafic, da eu nu stiu unde................

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982
[da tot mai simt...nus tiu ce naiba sa ma fac,AM Ajuns sa umblu in 4 labe in casa si sa miros tot, zici ca-s caine de vanatoare.......................




mi te imaginez...

vezi ca poate a murit vreun soarece pe sub podea daca ai podea d elemn sau parchet..eu stiu.. sau in pod...

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


nu cred....ca avem beton dedesubt, peste care avem parchet, si peste am pus melaminat....................nu cred.iar din pod nu se simte................
am luat tot de pe jos..am sters de doua ori cu pronto foarte concentrat
am deschis tot....sper sa nu mai simt............


l-am chemat pe tati.....zice ca el nu simte.............

cum doamne irta-ma nu simti.............

pai i-am zis ca s-a pisat pe covor....el zice ca nuuuu nu se pise ea pe covor, ca face pisu putin si ridica coada, si isi da drumu pe lateral asa..................holy heaven, eu asta nu stiam.............no apuca-te iara de mirost pe laterale.....doamneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ca le exterminez pe pisicile astea................

nu poti lasa o usa deschis ca ele deja hop in casa, hop in bucatarie pe masa, oricat le-ai da de mancare si le urasc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



oooooooooffffffffffffffffffff

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze







Nu e mult 6600g, dar a luat prea mult deodata. Nu mi-a zis sa o pun la dieta , ma gandeam eu asa... cred ca sunt , las copilul sa manance, ca doar n-o indop.

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Buna dimineata!
Nu stiu cu ce sa incep... am citit tot, nu mai tin minte mare lucru...

Dastefa, sper sa iti dea dr. vesti bune. Multe fetelor care s-au oferit sa te ajute cand vii. Daca iti pot fi si eu de folos, cu mare placere! Eu inca sper ca totul e ok si e doar o intarziere in dezvoltarea Mirunei.
Onitza, imi pare rau ca treci prin chinurile astea. Poate tratamentul de la dr. Culcer da rezultate. Doamne ajuta!
Larisel, si noi ne confruntam cu multe reprize de kk de cand cu fructele. Inainte era o data si bine. Acum de vreo 3-4 ori. Prin urmare cumparam mai des pampersi si sapun.
Catalutza, sa va ajute DD sa va luati casa! Pentru mine e doar o iluzie. Si nici nu joc la loto, deci n-am sanse. In situatia asta ma gandesc serios sa-mi schimb meseria. Degeaba imi place ceea ce fac daca portofelul ramane gol. Si cerintele cresc, copilul are nevoie de multe...

Noi trebuia sa facem vaccinul ieri. Ala de 4 luni. Nu l-am mai facut ca acum avem reactie la bcg, pe care l-am facut acum 6 saptamani, si sa nu avem complicatii. Il amanam. Bine ca l-am cumparat, l-am bagat la frigider.
Cristi are acum 6600g. Cica a luat cam mult in greutate (600g in 3 saptamani), ca bebelusii nou-nascuti; la ultima vizita luase prea putin. Poate e doar un puseu. Oricum, scadem portia de cereale (ii puneam 2 masuri dimineata si 2 seara, in lapte). Nu mi-a zis dr. sa fac asta, dar nu vreau sa picam in extrema cealalta.
Sa aveti o zi frumoasa cu copii cuminti! Scuzati cacofonia!

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mandruta daca a stagnat o perioada e normal sa recupereze. Asa face si Sebica. Eu zic ca 6600g e f. bine. El a luat luna asta 750g dupa ce luna trecuta a luat vreo 200-250g.

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 5.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......

Mergi la inceput