BIOGENESIS FERTILITY CENTER(18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Bravo, Coco, sa fie bine pana la capat! Asteptam urmatorul beta

20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Multumesc mult pt incurajari.
Doamne ajuta sa fie bine pana la capat.

http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna_83 spune:

felicitari! sa dea Dumnezeu sa fie bine 8 luni si putin de acum inainte pt toate! si la noi e bine, avem o vloare f buna..mai e un hop vineri si dupa ne linistim si noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Bravo inna, sa fie intr-un ceas bun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Felicitari Inna, sa fie bine pana la capat.
Sufletel?

http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Fetelor, multa-multa bafta si sanatate, de cate ori am ocazia sa mai vorbesc cu Cineva acolo sus ii amintesc ca suntem mai multe, sa nu cumva sa uite de vreuna dintre noi! Cap de lista Cocolyso, Inna si Sufletel luna asta!

Ca sa va descretesc fruntile trebuie sa va povestesc ca la mine disperarea e mare, astazi nu a avut cine sa-mi tina locul la birou - am un loc de munca destul de "tepos" si cum nu reuseam sa ies sa-mi fac injectia, sa ma fi vazut cum mi-am ridicat ca o doamna poalele de la rochita, si am prestat loco! Sincer, pentru un pui al meu, nimic nu e prea mult dar dincolo de ridicolul situatiei nu as fi sarit tratamentului nici daca apaream pe youtube!

Ceea ce m-a demolat insa este ca acum 3 luni la Medlife spermograma sotului a iesit perfecta, chiar il intrebau de donare, iar la Biogenesis a iesit cu doar 30% "indivizi" ok... de 2 ori, pentru ca am repetat-o dupa o saptamana. Urata surpriza. Imi vine sa mor cu Medlife-ul de gat! Aveti idee daca asta inseamna neaparat ICSI?

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Oria mi-a placut faza cu injectia si eu as fi facut exact la fel.
Cat despre spermograma ce pot sa zic, si noi am facut doua la Medlife si au fost lucrate bine in cazul nostru, diagnosticul a fost acelasi ca la clinica aici.
Daca va fi nevoie de ICSI sau nu, cred ca doar embriologul va decide cand va vedea proba in ziua respectiva, dar cel mai probabil dupa mine da, va fi nevoie. De ex la noi cu o spermograma perfecta , s-a mers pe ICSI pentru ca eu am avut putine ovocite si am vrut sa ne asiguram ca se fertilizeaza cit mai multe.
Fetelor aveti vreo veste despre Sufletel? Eu tot tin pumni si pt ea sa vina cu o veste buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletel_80 spune:

In primul rand vreau sa felicit si eu noile gravidute, Coco, Ina ... va doresc din tot sufletul beta grasunei, rezultate bune la eco, bebelusi sanatosi, sarcini usoare ... tot binele

In al doilea rand imi cer scuze pt ca nu am mai dat nici un semn de viata si va multumesc tuturor pentru gandurile bune. In cateva cuvinte, va spun ca acest FIV a inceput prost, astfel ca la transfer am avut 3 embrioni, unul B si 2 B- (cred ca mai degraba erau C, dar a fost dr embriolog dragut si i-a notat astfel). Si astfel a incept calvarul ... eu care nu reusisem cu blastocisti frumosi sau cu embrioni A8 .... ce sa mai sper cu embrioni foarte fragmentati si cu un endometru nu foarte stralucit? Mai ales ca ei au evoluat prost de la 48 de ore (cand aveam un A5 si 2 B4) la 72 ore. Din acest motiv am stat deoparte, m-am resemnat, dar in adancul sufletului o mica speranta a ramas.

Pana in prezent, nu am insa rezultatul la beta HCG, pt ca in orasul in care locuiesc, la cucu bau, nu vine mai devreme de 5 zile. Am facut astazi un HCG total (la care se da rezultatul in aceeasi zi), stiu ca nu este foarte relevant, dar era singura mea optiune.

maine merg la Bucuresti, nu mai rezist pana luni.

imi pare rau ca nu am vesti bune, sa fi incheiat lotul cu un procent de 100% (din fetele care scriu pe forum), stiu ca ma veti incuraja, ca nu e totul pierdut, am tot cautat povesti cu succes, si chiar am gasit cateva.

Voi reveni maine seara cu rezultatul ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Saru-mana, aveam o presimtire ca nu scap. Nu stiu de ce mi-o fi atat de teama de ICSI... Poate pentru ca am citit toate prostiile pamantului, ca e mai bine sa merg pe "invingatorii" naturali dar asta e...

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Coco, Inna, felicitari!
Cata, nu ma las, evident. ma cunosti suficient de bine acum ...

Sufletel, imi pare rau. dar pana nu stii sigur, hai sa speram!


Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
3 sarcini pierdute 5-8 sapt

Mergi la inceput