Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(48)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Elyanne... imi pare rau pentru hernia ombilicala... Si eu cu fetele am avut aceeasi problema, dar am tratat-o in cele din urma singuri si s-a retras... Tu ai facut ceva in aceasta privinta sau ti s-a recomandat sa astepti sa treaca de la sine?! Poate te ajuta felul cum noi am procedat... in cazul in care nu e prea tarziu si vrei totusi sa mai incerci sa eviti operatia...
Din pacate nu mai merge tratata altfel... e vorba de henie inghinala... la unul dintre outze... o are de aprox. un an... era o glama micuta... dr. a zis atunci ca sunt sanse sa treaca de la sine... sa se retraga si sa se inghida canalul pe unde a iesit... dar s-a agravat dintr-o data... s-a mairt mult mai mult... l-a vazut pediatrul nu prea mai are cum sa se retraga... nu mai merg impinse la loc... Dr. nostru e genul care incearca sa trateze cat se poate acasa... nu prin spitale... dar din pacate acum nu se poate, fara operatie...



www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=I Love DC&page=2" target="_blank">I love DC (ely-1.jpg)

Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Jocurban multumesc pt incurajari.SI eu am de gand sa lupt sa stii. pAna la urma am nevoie de banii aia ca de aer; inca ma ia groaza cand ma gandesc cate is de luat-carut, mulgator,biberoane, sterilizator..in fine si multe altele.

Cu tensiunea=situatia e sub control;mi-a dat medicatie si acu am numa 12 ca aviatorii.

Avem 21s, burta creste pe zi ce trece si parca ma misc din ce in ce mai greu. Stau f mult jos, latita pe pat sau pe canapea la tv;Bine ca dr ma tine in medical ca nu stu ce faceam alfel-obosesc si 5min sa merg. Sapt trecuta la control a gasit colul mult mai bine (deh--am stat si f cuminte la pat);si ma tine in medical in continuare. O sa iau si saptamanile mele de concediu de odihna=3sapt, si dupa iara medical si dupa prenatal.

Voi cand ati luat prenatalul? Ca sa stiu sa incep si eu sa calculez. Dr zice ca dupa 28s..

Puficele se misca si e tare amuzant sa vad burta miscandu-se hehe!! Nu mai pot manca ..pt ca ma unflu instant, adica dupa o felie de pepene, sau un iaurt cu paine prajita nu mai pot respira, tre sa astept 2-3h sa se duca. Am luat 4 kile de la inceput pana acum , sunt deosebit de incantata!!! Toate calculatoarele de greutate spun ca sunt sub limita (bine am inceput si de la niste kile mai multe asa..)

Sa stiti ca va citesc periodic si invat multe multe chestii de la voi! Notez tot !

Kiss !

sugubina +21 cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Capitolul 39

Mergi la inceput