Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

eliana, daca ti-e mai usor, pot face eu capitole noi. daca cumva nu sunt in Bucuresti cand ajungem la pag 20, iti dau un sms si vedem cum facem.
rog doar fetele care nu se regasesc in lista de pe prima pagina, sa vina cu datele, nu am retinut mare lucru din urma.... promit s ale notez de acum inainte, sa nu mai sarim pe nimeni.

sugubina, eliana cand are timp te va adauga in lista. ea a facut capitolul nou, prin urmare doar ea poate modifica postul respectiv, cu parola ei.

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G.Nico.S spune:

Multumesc fetelor Sa dea Dumnezeu sa fie la toate bine

G.Nico.S graviduta fericita de gemeni 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_bubulina spune:

Buna!!

Eu va urmaresc de ceva vreme din umbra, si mai fur cate un sfat de pe ici - colo.

Sunt o mamica de 2 gemenei (Radu si Tudor) de 5 luni jumate, galagiosi si tare energici. Ma primiti si pe mine in comunitatea vostra?

Larisel ma uit la pozelele vostre si pot spune ca imi plac la nebunie jucarelele voastre, de unde le luati fratilor? sunt superbe!! Prin Bucuresti sunt doar scumpatati proaste. Mi-a placut in mod deosebit acele colace puse pe gat, mare inventie!!

Va pup, fug ca tipa.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Lumy Clt, sunt superbe fetitele tale, sa fie sanatoase si sa va acomodati cat mai usor acasa!

g.nico si sugubina felicitari pentru culoarea carucioarelor!

Larisel nu ma satur sa ma uit la pupusile tale.


Noi azi implinim 8 luni, nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul.Fetele nu mai stau locului se catara de tot prin casa trebuie sa fiu tot dupa ele. Avem si dintisori. Alexandra are 6, iar Georgiana doar unul. Poze noi puteti vedea la semnatura.



Alexandra Carmen & Georgiana Maria 30.10.2009 si Sergiu 28.04.2002

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neeko spune:

Buna tuturor!
Mai intai.. LA MULTI ANI sarbatoritilor de ieri, in special ANITA si MIRIAM!!!, dar si celor care si-au sarbatorit ziua numelui! Sa va faceti mari si sanatosi si sa le umpleti inima de fericire parintilor!
Luminita, multumesc mult pentru urari!!!

Despre noi..am fost ieri la doctor si:
1. Am colestaza de sarcina, asta fiind cauza mancarimii mele cumplite (intre timp arat ca dupa o lupta cu tigrii..am picioarele pliiine de rani de la scarpinat, mai sunt si umflate..sunt o diva! Unde mai pun ca in unele zone e atat de lezata pielea incat am facut vantai..de la scarpinat). Am primit tratament, ursofolk - 4 cp/zi, acelasi de care povesteai si tu, ariadna33. Sper sa aiba rezultate semnificative, iar asta cat mai repede!.. In cazul tau, s-a ameliorat mancarimea? In cat timp si la ce doza/zi? O sa refac analizele si pentru ca dr meu e inca in Bucuresti sapt viitoare, o sa mai am o intalnire cu el sa vada evolutia.
2. Micuta mea care era asezata transversal de cand se stie..s-a sucit... Prin urmare sta frumusel cu capul in jos..foarte foarte aproape de col, care este inca inchis... Cea de-a doua este tot in pozitie longitudinala, insa cu capul in sus, deocamdata cel putin.. Sunt yin si yang, prin urmare..asa mi le-a descris dr. Bineinteles, el era foarte incantat pentru ca am sanse tot mai mari sa nasc natural, nasterea lui preferata.. Sunt un pic cam speriata cu bebelina care a coborat destul de mult..Din acest moment, cam in cat timp ma pot astepta la o eventuala nastere? Abia maine fac 31 de sapt. La 28 de sapt fetele aveau 1.150 kg, respectiv 1.300 kg. Ce credeti ca ar trebui sa fac, sa stau numai in pat (nu am contractii care sa ma deranjeze in mod special) sau mai pot iesi din cand in cand la o plimbarica?

Cam atat despre noi deocamdata, va tinem la curent cu evolutia..
Multi pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Neeko fetele tale stau foarte bine, ai mei la 28 saptamani aveau 1335kg si 1115kg, diferenta dintre ei era mai marisoara, la 31 SA aveau 1810kg si 1700kg, bebe2 a mai recuperat un picut.
Sebi e cu capu in jos inca de la 24 SA iar Felix la 31 SA era asezat transversal, doctorul mi-a zis ca atat timp cat primu e cu capu la iesire se opteaza pentru o nastere naturala.

Ma bucur ca ti-au descoperit la timp colestoza, cel mai bine e sa o tratezi la timp.

Eu nu stau numai in pat, fac mancare, am iesit la restaurant, merg la cumparaturi, nu stau numai la orizontala pe canapea, ma comport normal....cat de normal imi permite burta. Contractii am da nu le mai bag in seama, le am de la 19 saptamani

Sa ajungi la 32 de saptamani apoi respiri mai usurata si te rogi sa ajungi la 34 (ca mine), apoi zici hai inca un pic pana la 36

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 32+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 4 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Intru pe fuga sa ii raspund lui neeko.Eu am avut colestaza hepatica descoperita destul de tarziu adik pe la 31s au inceput mancarimile si pana aproape de nastere cand eram o mare buba toate lumea a crezut ca am alergie, prurit de sarcina si alte tampenii pana cand dr mea m-a trimis de urgenta la analize amanuntite si au descoperit ca imi ceda ficatul.eram in sapt 37 deja,dar nu mai rezistam si la 37 s si 4 zile am facut cezariana din cauza colestazei.Nu am calmat cu nik mancarimile adik nimic nu si-a facut efectul.aveam bube peste tot pe burta, picioare, brate, deloc pe fatza, gat, spate.Am trecut peste asta si sunt sigura ca si tu vei reusi, iar copii sunt in siguranta daca sunt monitorizati des.asa ca tine-te tare ca se poate si iti mai spun un lucru in momentul in care vei naste totul(bube, mancarimi) dispare ca prin farmec.Te pup si sanatate multa.

http://www.photoshop.com/user/gemenelemele/?wf=share&galleryid=3420fd094f3a4ca0b5a3916e85682548&trackingid=BTAGC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Larisel da... daca ajunsese pe pag 21 si nu am obs. sa fi zis careva ca deschide cap nou... nu puteam sa-l las asa Problema este ca nu prea am timp in perioada asta.

Luminita sigur... daca vad ca nu esti in zona si se apropie de final pag. 20 sau deja e pag 21... deschid eu... dar nu prea am timp sa verific ce e nou, ce trebuie actualizat etc.
Eventual, pana se incheie capitolul asta, imi dai pe PM lista modificata de tine si o inlocuiesc eu... Multumesc

Laura v-am vazut pozele... s-au facut mari... Era sa n-o recunosc pe Anna... noroc cu baietii...

Altfel, noi zugravim... e nebunie, praf peste tot... iar peste 2 sapt am licenta... copiii ii trimit dim. cu bunica a gradi... cateva ore... asa mai scap putin si mai facem una, alta...

gravidutele si mamicile


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

neeko, sanatate multa, sper sa se mai amelioreze in urma tratamentului! si sa duci sarcina cat mai aproape de termen!

eliana, s-a facut! bafta la licenta!

speranta, ti-am admirat si tie comorile, sunt delicioase!

andutza

alina_bubulina, bine ai venit! te primim cu drag!
ne dai datele despre voi, sa va trecem in listuta?

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

speranta.... frumusele foc....si stau in picioare... mucosii mei sunt mototoli rau ... stamin fundulet,Eva mai bine si mai mult,Dragos doar daca are chef si atunci aplecat in fata

dinti... nu inca, Dragos se pregateste,e un pic mai nervos, balos si rontaitor... si are si gingia rosie cu un puncticel alb de azi , dar la canin ... nu cred sa-i iasa totusi asta primul... asteptam


Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


botez si altele

Mergi la inceput