Discutam despre: "Dieta RINA (12)"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Ciao gagici
Eu sunt varza a facut fetita mea stomatita aftoasa. hai la medic, hai la urgente, hai la farmacie. dieta nu prea am tinut. dar nici nu am facut abuzuri, dimineata aveam 65.1. sper luni sa fie sub 65
Azi fac niste cartofi cu patrunjel. sotului ii bag in farfurie si o halca de carne. eu nu am nevoie. diseara imi fac cartofi cu usturoi mi-i tare pofta de niste ciuperci, cred ca maine bag o pizza cu ciuperci
spor la treaba fetelor

dieta rina
I. 11.02.2010-76.7 kg 12.05.2010-65.7 kg
II. 25.05.2010-67.8 kg 07.06.2010-66 kg
Retete pentru bebelusi si copilasi la adresa de email mamicicluj@yahoo.com cu parola retete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

'Neatza la o cefea rece
Eu am avut ieri proteine, si am fost la o petrecere la vecinii nostri care pleaca pt 2 ani in Franta: am mancat atata carne la gratar ca nu imi vine sa mai vad carne pt restul zilelor. Si a fost o calduraaaaaa...32 de grade cu 65% umiditate.

Azi amidoane:
MD: fructe (am ''scapat'' si o clatita )
G: castravete
P: orez cu praz si rosii si salata de varza cu marar
Mai tarziu merg la piscina cu copiii si apoi ne uitam la meci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

salutare, am revenit si eu!
ieri am fost viteaza rau si am tinut post negru pana la 4 apoi vreo 3 pahare de apa cu sirop (apa simpla nu intra), a, si apropo nici sotul meu n-ar rezista fara sa manance deloc, eu chiar n-am avut probleme...
astazi proteine
md: fresh
p: 1 ou ochi cu mozzarella, f. putina paine si o sana
c: salata cu ou si branza
si am lins putin din crema de tiramisu ca maine e ziua nepoatei si i-am facut o praji

pana ajung acasa nu stiu cat mai "atarn", cantarul la vapor nu-i decat orientativ dar vreau sa va spun, fetelor care au slabit mai putin, ca orice suta de grame lipsa e un castig! eu am mai mult de 4 luni de cand tin, cu abateri destul de putine, zic! si nu cred ca am dat jos mai mult de 7 kg, in ultima luna poate 1 kg! asta in conditiile in care in prima sapt slabisem vreo 3!
deci nu disperati!


poza cu noi
poze diverse
2009-2010
gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata :)

Azi la raport, e a 5-a zi de dieta si sunt iar la zi de proteine, am 57,7 kg, adica am slabit 700 de grame. Cred ca m-am mai temperat si ma bucur ca am slabit un pic. Am mincat cantitativ destul de mult zic eu, ca simteam foame, asa ca zic ca e ok.
Ieri a fost tare greu cu fructele, azi noapte pe la 1 bintuiam prin casa iar in final am mincat o piersica :)
Azi am zi de proteine:
MD: caise
P: mincare de fasole verde cu o felie de cas
C: la fel sau rosii cu branza daca nu mai ramane mincare de fasole verde :)

Alina, imi pare rau de fetita ta, sper sa se rezolve repede !

O zi frumoasa de tot sa aveti !

------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Salut si hai la cafea. Eu abia am reusit sa dorm aseara de la caldura...si am avut 6 copii in casa (2 ai mei si 4 prietene ale fie-mi). Sunt treaza de la 5 dimineata ca atunci au dat madamele scularea...si le-am facu clatite pt micul dejun. Am mancat si eu una (de fapt 2 dar nu mai suneti la nimeni ).

Am tot 82 kg deci nu am mai dat jos dar am si dat pe de-alatura. Dar revin in forta!

Alina sanatate fetitei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Simona, eu zic ca e admirabil ca tii in continuare dieta si uite ca da roade, chiar daca incet incet.
Eu tin minte ca tu mincai cantitativ destul de mult si mai aveai si abateri asa ca pentru mine e un semn ca functioneaza f bine, nu?Scriai la un moment dat ca ai mincat la prinz o felie de piine, eu parca asa stiam, ca la proteine si amidoane e voie, nu?
Tu lucrezi pe vapoare de croaziera sau asa ceva? Ca am tot vazut ca apar in mesajele tale ca esti pe vapor :)

Flory


------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna fetele!!! mult succes in continuare la slabit!

OFF TOPIC:
FLORY am venit sa te trag de urechi ca la odisee nu ai mai intrat deloc..... te asteptam!!


mamica fericita de 2+ si 6+

AMR 4 zile !!! pana la Antalya!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

flory sunt pe un vapor de marfa, daca eram pe pasagere oei eram scandura (banuiesc ca-i mult de treaba!) ori balena ca acolo se gateste nene!
ai dreptate cu painea insa eu nu mananc paine de multi ani de aia spuneam ca nu stiu ce m-a apucat.

astazi trebuia amidon insa am facut carbo, facusem tiramisu si doar nu era sa ratez! si la pranz, care a fost pe la 6! (am fost la mal si atunci am ajuns inapoi) pizza. am scos feliutele de carne dintr-o pizza normala si am pus deasupra ceapa, ardei, ciuperci, brocoli, rosii....si am copt la ea in 3 reprize, ca erau prea multe si pana la urma tot semicruda am mancat-o . si dimineata fresh si o nectarina
iar pe inserate, cand am oprit am coborat la mal si am facut o plimbare-alergare cu nepoata de vreo ora, pana ne-au tabarat tantarii
maine ma intorc la amidon


poza cu noi
poze diverse
2009-2010
gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Buna dimineata fetelor!

Io am facut 2 zile de proteine dar am avut si abateri - prajitura cu visine si inghetata . Faza e ca pana acum chiar daca aveam abateri niciodata nu am stricat micul dejun de fructe. OK, mancam ce nu trebuia la pranza sau cina, dar micul dejun era sfant. Sambata mi-a adus tata placinta cu branza si cu mere, facuta special pentru mine si am mancat na, ce sa fac . Si se vede, nene Nu ca nu am slabit, dar am pus vreo 600 de grame. Of. Revin de azi. 59,8 kg azi.
Azi tot proteine, o iau de la cap, diseara am si o aniversare, sper sa nu dau pe laturi. Sau macar nu foarte rau.

Alina, sanatate fetitei! Pufulet bravos! Miriluta tinem pumnii! Simona super, mai zi-ne cu vaporul, ca e interesant. Ce faci exact? Daca nu sunt indiscreta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Felicitari fetelor
Camelia tie na na na ei ei las ca trece. stiu ca e greu dar daca vrem sa slabim facem tot ce putem nu?
Eu am 65, bine si asa sper lunea viitoare sa fie sub 65, mai ales ca miercuri plecam la socri pentru cateva zile apoi vine ziua noastra (eu 30, sotul 30, casatoria 6 ) apoi plecam la mare. dumnezeu cu mila
pup, spor la treaba

dieta rina
I. 11.02.2010-76.7 kg 12.05.2010-65.7 kg
II. 25.05.2010-67.8 kg 05.07.2010-65 kg
Retete pentru bebelusi si copilasi la adresa de email mamicicluj@yahoo.com cu parola retete.

Mergi la inceput