Discutam despre: "Dieta RINA (12)"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

La mine e a treia zi...si nu am dat rau pe de laturi
Azi carbohidrati:

MD: suc de lamaie, cafea si o banana
Gustare: capsuni
P: spaghetti

Treceti-ma si pe mine cu 83kg si 1,70 m. Targetul meu e 70kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Andreea de la ce vine pucu-pucu? Hai ca nu ai asa multe kg de dat jos. spor la treaba
Miriluta hai ca se poate, lasa dulciurile cine vorbeste...eu care cica la zi de apa am halit deja o cioco mica de 30 gr. sa-mi fie de bine imi face apa o foame de nu stiu unde sa ma bag si de nu mananc ceva mi se face rau sotul meu zice ca e imposibil de tinut asa ceva.

dieta rina
I. 11.02.2010-76.7 kg 12.05.2010-65.7 kg
II. 25.05.2010-67.8 kg 07.06.2010-66 kg
Retete pentru bebelusi si copilasi la adresa de email mamicicluj@yahoo.com cu parola retete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Bey, luni cand am inceput dieta aveam 83kg si azi aveam 82,4kg, adica am slabit 600g. Ma buseste rasul dar tot e mai bine decat nimic si e mai bina ca am dat jos si nu am luat.

In seara asta ma duc cu o amica la Weight Watchers. Ma gandeam sa combin Rina cu Weight Watchers...o fi bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucu-pucu spune:

Alina, asa imi spune sotul..., imi spunea: Da-mi un pup. Azi pup, maine puc, si asa a iesit pucu, si de acolo Pucu-Pucu...
Am mancat pui fiert (horror!!) cu vinete si rosii la tigaie, cu putin ulei si apa, a iesit super bunnnn, la cina imi fac tot de astea, dar mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Salutare fetelor :)

Reintru si eu in club, dupa ce am renuntat la dieta dupa 3 sapt, azi m-am reapucat din nou de ea. Slabisem 4 kg iar apoi am stagnat aproape doua saptamini si m-am demoralizat.

Daca cineva se ocupa de lista, rog sa ma treaca si pe mine: acum am 58,5 kg, vreau sa ajung la 53 si am 1,57m.

Azi, ziua de proteine a fost cu una din mincarurile mele favorite:
- MD: 2 piersici
- P: brinza burduf cu rosii, ardei si o felie de paine
- C: brinza burduf cu rosii

------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Pufulet bine ai revenit, chiar ma intrebam ce e cu tine? Nu trbuie sa descurajezi si eu am slabit mult la inceput apoi doar 500- 600 de grame pe saptamana. Dar sunt multumita ca se duce in jos desi sigur ca mai am si abateri.

Bun venit si spor si fetelor noi.

Ieri am avut vitamine si am mancat smochine, un mar, 1 kil de cirese si printre seminte crude de dovleac.
Azi proteine:
MD: o banana
P: varza cu pui la cuptor , cam mult...
C: la fel dar, doar un castronel.

Am vazut ca cineva a actualizat tabelul, multumim frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucu-pucu spune:

Salut. Spuneti-mi si mie daca e normal...ieri dimineata aveam 71.6kg, si in dimi asta am 69.8 !! Adica...nu am mai vazut pe cantar greutate care sa inceapa cu 6 de mulllttt timp. E diferenta de 1.8kg...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Salut fetelor. M-am cantarit si eu azi dimineata si aveam 82, adica am slabit 1 kg in 4 zile.

Azi vitamine:
MD: un pepene galben
pe urma mai vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata la amiaz :)
Camelia, multumesc de sustinere
Ai dreptate, trebuie rabdare si sa slabesti 600 de gr pe saptamina pana la urma e foarte sanatos.
Te admir pentru perseverenta, din cate am vazut abaterile tale nu sunt semnificative...
Oricum cit am tinut-o m-am simtit bine din punct de vedere digestiv, nu balonari, constipatie etc...

Azi am amidonuri si am asa:
- MD - doua piersici
- G - 5 bucati migdale (imi era tare foame)
- P - mincare de fasole verde (cu bulion si usturoi) si o felie de paine (nu ma tenteaza sa combin cu cartofi sau orez)
- C - mincare de fasole

------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Aseara am dat cu batzu'n balta...asteptam musafiri, care au intarziat (of, ce nu imi place cand cineva intarzie) si le-am facut friptura cu cartofi...ai am mancat si eu.
Azi am luat inapoi 300g ...deci am 82,3kg...
Azi proteine:
MD: ananas
G: cred ca bag niste morcovi
P: vinete coapte cu somon la gratar

Mergi la inceput