Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Crissy multa sanatate tie si micutei, sa iesiti cu bine din spital! Doamne ajuta!

La nunta a fost super-excelent! Am sa revin cu detalii.

Feli bine v-ati intors din concediu!
Abia astept sa vad pozele.

Noki draga, nunta a fost la Arad, abia ieri ne-am intors in Bucuresti. Duminica am fost zombie prin zona, nunta s-a terminat pe la 5-5.30 si in pat am ajuns pe la 6.30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

LA MULTI ANI DE SF. PETRU SI PAVEL

Lavi , te astept cu detalii de la nunta, cum au rezistat fetele? poze ne arati?

Alina , cum te simti? ce face burtica? la voi tot ploaie este?

pe mine ma ingrozesc inundatiile din tara bietii oameni, sa muncesti o viata si sa ramai fara nimic acum


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Catutza la nunta a fost excelent. N-am mai dansat atat de la nunta mea si tot de atunci n-am mai fost la o nunta asa animata. Cameramanul a zis ca a fost "nunta anului".
Ce-i drept mirii au fost aproape non-stop pe ringul de dans, in centrul atentiei, animand atmosfera, iar noi i-am ajutat cat am putut de mult. Cum se zice, le-am fost alaturi [hpt]
Scopul nostru principal la petrecere asta a fost, ne mai asezam la masa cat sa ne hidratam sau sa imbucam ceva si sa ne mai odihnim picioarele. Pe la 2 am simtit ca mi-am rupt picioarele asa ca mi-am schimbat sandalele pe altele cu un toc ceva mai gros (inspirata treaba!) si am continuat dansul pana la 5.
Curios e ca nu simteam durerea la picioare in timp ce dansam, doar ca nu ma mai puteam deplasa pana la masa. Si cand m-am pus in pat, la 6:30, nu puteam adormi de durere la picioare. Deci, am dansat cat am putut!

La un moment dat mirele a facut o crampa musculara, nasu' era plecat sa culce domnisoarele de onoare , asa ca io cu mireasa n-am avut incotro si a trebuit sa facem show.
Pe naiba, show am facut toata nunta, cat am putut si cand nu mai puteam faceam o mica pauza de apa minerala si reluam.

La cate nunti am fost eu n-am vazut nasii sa danseze atat, vorba bunicii miresei: "alti nasi stau numai pe scaun, zici ca-s paralizati".
In concluzie zic ca ne-am facut datoria din plin. A fost frumos si am nasit cu mult drag, suntem prieteni buni de 12 ani, nu mai zic in cate momente si frumoase si grele am fost impreuna.

Fetitele au fost foarte cuminti, au mai fost inca 2 de varsta Silviei, cele 3 au dus trena miresei, a mai fost inca un baietel de 4 ani partener cu Nati la aruncat orez si petale de trandafir si inca vreo 2 baieti care nu s-au prea implicat. A fost facuta o "masa a copiilor" perpendiculara pe masa mirilor, s-a servit sampanie fara alcool la sosire pt micuti, a fost super. Au mancat ce si cat au vrut, au dansat, s-au fugarit pe acolo, Nati s-a imprietenit cu o gramada de lume, cum e ea lipicioasa, apoi multi i-au intrebat pe miri cine a fost "bombonica roz". N-am prea stat dupa ele, dovada ca nici nu s-au prins invitatii ca sunt ale noastre. Nati a rezistat pana la 1.30 cand le-a dus Virgil si le-a culcat, Silvia ar mai fi stat ca celelalte fete mai stateau dar pana la urma a acceptat.

Faza faina, la primarie, cand le citea din codul familiei vine Nati la mine: "Fac pipi". Noroc cu sora-mea, a rezolvat problema, ca eu nu puteam pleca din spatele mirilor.

Poze n-am facut niciuna, am fost ocupati cu intretinut atmosfera, asteptam cu interes pozele fotografului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi , ce frumos povestesti ma bucur ca a fost atmosfera frumoasa si distractie maxima
si noi avem nunta duminica- a cumnatului meu iar apoi peste doua saptamani a unui prieten, asa ca numai in petreceri o tinem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Lavi, super! Sa va fie de bine, ce fain ca ati dansat si ca a iesit asa de frumos. De mult n-am mai auzit de o nunta asa reusita, imi pare tare bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Caututza distractie placuta la nunti!
Miha precum se vede, mi-am intrat in atmosfera!

Bunicul lui Virgil e cat de cat bine, unchiul meu s-a externat (la cerere!, dar e OK, continua tratamentul acasa), nici nu v-am mai spus ca am avut probleme de sanatate prin familion si eram stresata cu nunta, doar cu Miha am mai vorbit si m-a incurajat.

Ehei, probleme multe in viata omului, asa ca sa ne bucuram de momentele frumoase!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Lavi, ce nasi de gasca sunteti voi! Faina nunta! Sanatate familionului!

Cata am trimis zilele astea niste poze in contul comun....acolo se vede ce ploi avem
Acuma sincer nici nu vreau sa zic dar avem o vreme calda si faina de numail la mare stam....
Imi pare rau sa aud ca tot mai sunt inundatii! Eu ii intreb mereu pe ai mei de la Alba daca sunt ok, si mereu imi zic ca ploua dar ca nu e asa grav.

De azi sunt acasa, ieri mi-am terminat contractul si nu am vrut sa mai incep altul....vreau sa profit de vacanta missei! Dar am atatea de facut deocamdata.
Refac baia si nu ma decid la ce culoare sa ii dau, vreau sa pun gresie neagra, arata bine prin reviste dar mi- e frica.... Ma tot gandesc.

Pup


Alina (DPN 6.11.2010) si Amalia 17.11.2005

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii Amaliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ola vesela!

Gata sesiunea, gata examenele! Mai am pana la concediu, dar macar m-am destresat cu examenele.

Crissy- ma gandesc la tine si la minunea ta mica si sunt sigura ca totul va fi bine si o sa iesi curand cu piticania din spital refacuta si puternica! fetele dragi si ne rugam pentru voi!

Lavi, ce ma bucur ca a isit fain! Nici nu ma asteptam la altceva! Ce bijuterii ti-ai pus pana la urma? Fetele sunt la Alba? Trebe sa ne vedem musai. Maine ce faci? Miss u!

Catutza- diseara ma apuc sa caut traseul de Bulgaria. Nu te-ma uitat, sa stii!

Bic- horror patanie.Da' bine ca a fost cu happy-end.

Consultatie publica: am o oferta de a lasa copila in tabara organizata de gradi la munte sau la mare. Nu prea stiu ce sa fac. Eu as inclina sa o las. Ea vrea, desi stie ca inseamna 4 nopti fara mami-tati-Aghi + problema-maxima: biberonul de lapte de dimneata si de seara. Dar ea zice ca o sa bea cu cana laptele si ca nu va plange dupa noi. Ce parere aveti?





Poze cu noi 1 si 2
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


There are no shortcuts to happiness!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

las-o

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Fetelor va multumesc din suflet pentru mesajele voastre , gata am implinit si 35 de ani si ma simt baba, zau ca sufar, nu am avut criza asta pana acum .
Noi am fost in vacanta la marea noastra, cazati intr-o pensiune situata pe malul marii ( yuhuu ce fain se vedea), si ne-am luat apartament( cea mai buna decizie ever )
Bineinteles ca nu se putea sa plecam sanatosi, matei a urmat alexiei cu enetero si am cam tras toata vacanta cu el,nu va spun ce a slabit ca si asa avea de unde.
am prins vreme tare amestecata, racoroasa cu ploi si cateva cu soare, am vizitat acvariul,delfinariu din constanta, am fost la aerodromul din tuzla unde a fost super tare.Matei nu este deloc fan mare, plaja, nu se dezbraca si nici nu se descalta..o sa vedeti poze cu el numai imbracat .

cristina negara sa dea Dumnezeu sa fie bine micuta ta, multa santate, putere si credinta.un gand bun pentru tine si micuta ta

meemsy , multumesc din suflet ca te-ai gandit la mine, nu am primit niciun mesaj pe mobil, o sa te sun eu de pe magic azi sau maine. fetele frumoase.vroiam sa iti spun ca mi-au palcut mult ultimele poze cu voi cele de la meci si din parc

alina , te imbratisez cu drag . Odihna placuta, bucura-te de soare .

lavinia , esti molipsitoare cu buna dispozitie pe care o ai. Sa va stapaniti sanatosi finutii sa va bucurati unii de altii mereu. Felicitari!

noki eu imi dau seama ca tu esti peste70% de acord sa o lasi in tabara, daca si ea vea si unde merge este super ok, de ce nu!
Si daca se duc la mare poate fugi si tu un weekend si veniti impreuna .Eu nu as lasa-o pe a mea insa cred ca sarah este mult mai independenta, a mea inca nu se imbraca singura, dupa ea ar iesi si la 10 grade numai in rochie,nu se spala singura pe corp si ar mai fi cateva aspecte.Felicitari pentru finalizarea examenelor


catadistractie placuta la evenimentele ce vor urma.

felicia am vazut pozele voastre..sunt super frumoase, sa va fie de bine!

cami si voi sunteti niste frumosi, v-am admirat curcubeul si copilasii veseli.Tu ai slabit sau mi se pare mie?

lavi mi-am adus aminte, ce ti-ai pus la gat/mana la nunta?



Mergi la inceput