Prietene la bine si la greu - 27

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

miany, stiu ca nu a fost alegerea cea mai buna nu aveau altceva la momentul respectiv. o sa merg in supermarket sa am de unde alege

si chiar asa, care peste e mai bun pt ei?

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra


pestele alb gen: pastrav, salau. Si eu stiu exact acelasi lucru despre pangasius, ca nu e tocmai curat.

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Something strange: aici http://www.erfi.ro/produse-bebelusi/recipient-ermetic-hrana-150-ml-bpa-free.html spune ca recipientele sunt BPA free, iar la Imaginarium, aceleasi recipiente sunt din policarbonat si pretul mai mare.
Asta pt ca ma uitam pe Imaginarium dupa vasul pt orez, dar nu-l vad, dar in general parca-s preturile mai mari.

pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

No..apar si io catinel..dupa o dimineata de bucatarit/smotru and alte alea... Io nu m-am machit aseara, asa ca is fresh!

Ma gandesc si eu la petrecerea de petrecere si mare botez a Chiarei! Asa m-as face o musculita sa pot sa o vad si io pe mica italianca. Abia astept sa o aud pe Andre cu povestiri si relatari de la locu faptei! dar mai ales pozicile cu rochitele italiencelor

Lavi, mai bine vii si te descarci aici la noi decat sa le strangi pe toate in tine, mai mult rau iti faci! Noi stim mereu sa ascultam..chiar daca nu putem sa iti fim fizic alaturi, stii mereu ca suntem aici cu urechile pregatite

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

pastrav si salau, got it
multumesc monis si ralu

la imaginarium eu n-am vazut vasul ala de orez

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

dimineata pe racoare

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

mmmm, la mine da semne de oboseala tasta a... as putea sa pun... q in loc de a?

qdicq qs puteq scrie cqm qsq?!?!

Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

"Neata" si de la noi,

Lumi: Annabelle se ineaca cu bucatele de biscuit?Am observat ca la un moment dupa ce-l molfaie,biscuitele se rupe si apar bucatele cu care se poate ineca.Stau cu ochii pe ea dar tot mi-e teama
Lylyana:si eu stiu ca pangasius nu e bun pt bebe.Noroc cu fetele ca am aflat de salau si pastrav.

Voi cand aveti de gand sa le dati peste?Asteptati 8-9 luni cum e recomandat?

Monis: vazut poze.e superb acolo chiar daca ploua.
Ramona:iti dau PM.



Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Monis:m-am uitat la pozele puse mai devreme de tine,de unde ai luat suportul pt cadita bebe care se ataseaza la cada mare din baie?

Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
qdicq qs puteq scrie cqm qsq?!?!


Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, fa-ti mila de ochii nostri.
Si apoi nu ai fi originala, ca deja ideea e patentata de RamoniXX

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Urmarile strohului, cu siguranta. Am dat dovada azi de o mare lipsa de eficienta, chef de nimic, multime de lucruri scapate din mana, of, of.

Dimineata am constatat cu calm cum ploua in continuare, s-a instalat intre timp si o ceata deasa pana la mijlocul padurii, asa, ca sa arate totul a toamna. E frumos, totusi. Si nu mi-e cald (iar cand am plecat din Bucuresti, asta mi-am dorit!). Iar cu statul in casa si plimbatul prin balti m-am acomodat de-acum. Pot afirma ca, in sfarsit, mi-e bine.

Mai, mai, lung a mai fost cheful de ieri seara, sunt in forma mamicile!

La multi ani, fulgusorilor de azi si pupici Chiarei!

Acu' sar cu o intrebare: vorbeati de laptele de capra. Pt voi sau pt copii, cand or fi mai marisori? Am citit pe site-ul cu ferma de la Giurgiu ca se recomanda aviz medical inainte de a-l da copiilor. Pe wikipedia, scrie ca:
"According to the United States Department of Agriculture (USDA), goat milk is not recommended for the consumption of human infants.[30] This is because the milk contains "inadequate quantities of iron, folate, vitamins C and D, thiamin, niacin, vitamin B6, and pantothenic acid to meet an infant’s nutritional needs" and may cause harm to an infant's kidneys and could cause metabolic damage".
Voi cum planuiti sa procedati cu el?

Mergi la inceput