BV Giorgia,roxanici,Eladea ! mai-iun2010(99)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

artu esti pe aici?....cred ca celelalte fete sunt la somn deja......
doresc sa stiu daca pot amesteca laptele muls de dimineata cu cel de la pranz,cas in cantitati reduse........

MAMI de mulatra....SURYA RACHEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

bilica atat timp cat l-ai pastrat corespunzator nu vad de ce nu ai putea sa il amesteci
eventual il poti pune in biberon prima data pe cel de dimineata si apoi pe cel de la amiaza(ca sa nu le amesteci efectiv)

mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

raportez prima seara in care ma chinui s-o adorm pe emma de la 22...m-a terminat...indiferent cum o tin in brate sau in patutz plange...si nu de colici....nu stiu efectiv ce are...i-am cantat.am pus-o pe burta pe mine cum ii place,i-am dat suzeta si muuulte altele....pana la urma am facut ceea ce-am zis ca nu voi face niciodata...am pus-o pe o perna si am leganat-o pe picioare si a avut efect,a adormit...nu-mi vine sa cred...acum mi-e frica s-o pun in patutz ca incepe iar calvarul....nici de mancat nu mi-a mancat bine deloc offf

http://emma-antonia.weebly.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Bilica, am fost la party, acum o ora am venit acasa;
eu i-as da intai laptele ramas apoi alt bibe cu celalalt.
o poza cu mandra voastra cand ne arati?

Corina, super mandra voastra! Stii ca eu pana acum nu am pus-o asa in sling? picioarele ii stateau stranse sub ea. dar daca micuta ta sta, trag eu concluzia ca a crescut destul si Sabina cat sa i se potriveasca si ei

Tatyana, s-a linistit pana la urma? si Sabina a fost un pic agitata dupa vizita insa am pus-o in sling si s-a linistit pana am pregatit baietii de somn
Succes la dr!

Veronica, Sabina doarme doar pe burta; pe spate sta ziua cand e treaza si de-abia acum a inceput sa-si mai tina capul si drept;



Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

va salut mamicilor!

in primul rand va multumesc pt sustinere,pt felicitari,pt majorete,pt ca scrieti pe acest forum


vreau sa felicit si mamicile care au nascut in aceasta odisee sa le traiasca bebelusii sa fie sanatosisunt niste scumpi cu totii

nasterea a fost ok,prin cezariana ,am nascut repede,anestezie totala recuperarea usoara,a doua zi mergeam deja ,as mai naste asa de 100 de ori...la externare sotul mi-a facut o colica renala,a descoperit ca are cateva pietre la rinichi,a fost aiurea,eu ma externam iar el pe la urgente,a trecut acum suntem bine sa speram ca o sa scapam controlat de celelalte piettre la rinichi in nr de 3

pe fetita o cheama Antonia Maria,ne-am hotarat in ultimul moment,de fapt a fost ideea sotului sa o sarbatorim de sf .Maria si asa o chema si pe bunica care l-a crescut

fetita e bine a luat bine in greutate am iesit din spital cu 3200g,la o luna aveam 4000 g ,iar acum la 7 saptamani avem 5000g,oficial vom vedea la controlul de sapt viitoare cand va implini doua luni,alaptata la san si cu completare de un bibe dimi 60 ml si seara 100 ml,incerc din rasputeri sa renunt la bibe,dar nu se satura,ma molfaie se enerveaza trage de sfarc si da din picioare


revin promit


NIKOL cu ANTONIA MARIA (06 MAI 2010) si DAVID (15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

ma chema datoria

continuam...avem intoleranta la lactoza deci completarea cu bibe o primeste din lapte de soia...facea scaune diareece continua
si baiatul are intoleranta,la 8 luni s-a declansat,mai ales cand i-a antibiotice se instaleaza acum e ok ,o tinem sub control cu probiotice adica poate sa bea lapte de vaca,sa speram ca o sa isi revina si fetita
inchid,revin promit,incerc


NIKOL cu ANTONIA MARIA (06 MAI 2010) si DAVID (15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Neata si o la inceput de saptamana!

Artu - multumim pentru aprecieri!

Sorana - multam si tie, dar daca eu sunt o super mamica, atunci la fel esti si tu, si toate celelalte mamici de pe forum! Vorba lui Artu - fiecare in felul ei. Apropo de cosmeticele homemade, le-am descoperit pe cand cautam alternative eco/bio pentru Maya, mi-am comandat ingrediente si acum imi fac inclusiv pentru mine crema de fata, demachiant etc.

Roxanici - apropo de ingrediente, le gasesti pe elemental sau sideris, ambele cu punct ro.

Sabina - LA MULTI ANI, ALEXANDREI! Sa fie fericita si sa aiba o viata minunata!

Vero - eu am grija ca dupa fiecare alaptat sa o culc cu capul pe cealalta parte, fata de cum a dormit inainte. Oricum, am bagat de seama ca deja isi intoarce singura capul de pe o parte pe alta. Nu te ingrijora, cu un pic de atentie nu ramane cu capul tuguiat

Corina - ce dulceata! Cam semanam cu tati? Imi place poza cu slingul... Ma bate un gand

Ale - sanatate maxima printesei, sa se faca bine repede!

Va pup cu drag pe toate, sa aveti o saptamana minunata, mai ales ca in cateva zile incheiem oficial odiseea!



Anca, mamina fericita a lui Luca 04.03.2008 si a Mayei Sofia 10.06.10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

vero,artu ,merci mult

am pus poze cu mulatra mea....

Fetelor,la nastere eu am auzit cum mia pocnit un os,cred ca sa dezlocat de la locul lui...si sotul a auzit chiar;dupa nastere am constatat ca miau iesit hemoroizi....In tot acest timp eu sufar de niste dureri groaznice in coada fundului,abia ma misc,nu pot sta pe scaun,inebunesc nu alta.......Spunandui dr,ea mia zis ca e de la hemoroizi si mia dat un unguient doar...,dar eu simt uneori osul acela ca imi pocneste la unele miscari......Voi ati patit asa ceva?Sau ce tratamente urmati pt hemoroizi?

MAMI de mulatra....SURYA RACHEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bilica

vero,artu ,merci mult

am pus poze cu mulatra mea....

Fetelor,la nastere eu am auzit cum mia pocnit un os,cred ca sa dezlocat de la locul lui...si sotul a auzit chiar;dupa nastere am constatat ca miau iesit hemoroizi....In tot acest timp eu sufar de niste dureri groaznice in coada fundului,abia ma misc,nu pot sta pe scaun,inebunesc nu alta.......Spunandui dr,ea mia zis ca e de la hemoroizi si mia dat un unguient doar...,dar eu simt uneori osul acela ca imi pocneste la unele miscari......Voi ati patit asa ceva?Sau ce tratamente urmati pt hemoroizi?

MAMI de mulatra....SURYA RACHEL
Pentru hemoroizi prima oara mi-a dat supozitoare Capricon S,dar nu au facut fata si mi-a dat Detralex si Proctolog.Cel din urma e f bun.De os nu stiu ce sa zic

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !
Am citit povestea lui David de la mamici de sep-oct si m-am intristat , m-am bine nu citeam ca acum intr-una , desi nu o cunosc pe mama si nici pe ingerasul ei. Nu mai citesc de3 acum cand vad titluri dintr-astea ca ma deprima.

Bilica : nu stiu ce sa zic de pocniturile respective, poate nu ar strica un control mai amanuntit. Ma duc sa o vad pozele cu mulatra voastra , abia astept .

R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput