Dovlecei in costum de baie *157*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suede spune:

La multe lunite dovleceilor de 25!!!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Delia, DAA, noi mai suntem asa, si cand o pun la somn plange..si plange plange pana inchide ochii pan la urma si adoarme....
si ea avea cam acelasi program...plus cam juma de ora pe la 7 seara...dar m-am gandit s-o obosesc mai mult, asa ca i-am scos una din portiile de somn...acum o culc pe la 11-11.30, si apoi pe la 4-5....daca mai maraie seara, mai baga si la 7-7.30 juma de ora, si atunci mai adoarme pe la 10...daca nu maraie si reusesc s-o pacalesc, adoarme direct la 9 seara..
ai inteles ceva?

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Delia si Selen cam asa se intampla si la noi de vreo cateva zile bune. Nu stiu ce sa ii mai fac, ea care adormea singurica in patutzul ei. Dimineata doarme pana pe la 9.30 (asta dupa ce ii o trezesc eu la 6.30 ca sa ii dau sa pape, dar adoarme la loc), apoi are o portie de somn la pranz, pe la 12.30 care poate dura 30min sau 1h30min, apoi pe la 16.30 incepe chinul, e moarta de somn dar adoarme cumplit de greu si doarme cam 30min, max 1h.....dupa care la 19 i se face iarasi somn, dar sunt obligata sa nu o mai las sa doarma ptr ca altfel imi adorme foarte greu seara si nu ma risc sa vomite dupa ce papa laptele, drept urmare, de la 19.30 si pana la 21 se dezlantuie furtuna in casa, nu ii mai convine nimic, tipa urla...e chinul de pe lume. Asa ca, nu sunteti singurele, sincer, eu tot dau vina pe dinti, ca se vad 2 sus si parca inca 2 tot acolo, dar tare greu mai e cu adormitul pe parcursul zilei.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Mai bag si eu putin capul....

Si la noi e tot asa cu somnul doar ca al meu nici noaptea nu doarme bine. De la 22 la 8 se trezeste de cel uitn 6-7 ori.

Monica, mami fericita de RARES ANDREI (16.10.2009) BEBE
povestea nasterii micutului Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Fetelor si noi dormim la fel...si nu-i de la dinti .
Adica dimineata se trezeste pe la 8-8,3o si adoarme cam peste 3 ore.Daca suntem afara,adoarme in carut fara probleme.Daca suntem in casa,mataiala,chitaiala,pana adoarme.
Apoi mai doarme pe la 5-6 seara si cam atat,pana seara la 10.Seara e mai usor,ca adoarme la san.
Asa ca vad ca au acelasi program

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

si Ebru doarme bine in carutz si seara (cand adoarme singura, eu doar stau langa patut si o mai pun la loc daca se ridica in picioare..)...ziua e crunt

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

ok, m-am mai linistit, ma consoleaza oarecum ca nu e soimita singura cu probleme la somn

Am o prietena ff buna, deci am incredere ca nu ma minte, care are un baietel de aceeasi varsta cu soimita. Si, acel baietel e cel mai de treaba bebeluls ever, adica doarme la ore fixe, adormind fericit singur in patutul lui. Mananca la ore fixe, niciodata probleme de genul asta. Sta unde-l pui cu orele (il vad pe webcam!), afara nu face nazuri niciodata, pe cuvant, n-am mai pomenit asa un copil de cuminte. A fot in Ro si l-a botezat (ea sta in Miami) si are poze cu copilul zambind in toate pozele cu toate neamurile posibile, l-au luat toti in brate si l-au pupat....si asta mic tot fericit. Pfai, pai a mea soimita trage niste urlete infioratoare numai daca incearca unii prieteni s-o ia in brate , si asta in mediul ei, acasa. Ma simt complexata, zau! Nu mai spun cat se mira ea de soimita mea, ca nu intelege de ce o iau in brate, cum adica plange cand ii e somn, cum adica nu mananca daca nu are chef????? Ca sa nu mai spun ca ea tot descopera ca ii mai iese cate un dinte cand rade copilul, ca alte simptome nu egzista Sa bem.







Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia79

ok, m-am mai linistit, ma consoleaza oarecum ca nu e soimita singura cu probleme la somn

Am o prietena ff buna, deci am incredere ca nu ma minte, care are un baietel de aceeasi varsta cu soimita. Si, acel baietel e cel mai de treaba bebeluls ever, adica doarme la ore fixe, adormind fericit singur in patutul lui. Mananca la ore fixe, niciodata probleme de genul asta. Sta unde-l pui cu orele (il vad pe webcam!), afara nu face nazuri niciodata, pe cuvant, n-am mai pomenit asa un copil de cuminte. A fot in Ro si l-a botezat (ea sta in Miami) si are poze cu copilul zambind in toate pozele cu toate neamurile posibile, l-au luat toti in brate si l-au pupat....si asta mic tot fericit. Pfai, pai a mea soimita trage niste urlete infioratoare numai daca incearca unii prieteni s-o ia in brate , si asta in mediul ei, acasa. Ma simt complexata, zau! Nu mai spun cat se mira ea de soimita mea, ca nu intelege de ce o iau in brate, cum adica plange cand ii e somn, cum adica nu mananca daca nu are chef????? Ca sa nu mai spun ca ea tot descopera ca ii mai iese cate un dinte cand rade copilul, ca alte simptome nu egzista Sa bem.







Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Eheeeiii, ce vremuri...zici ca povesteti de copilul meu pana acum vreo saptamana...deci nu e timpul pierdut nici pentru ea.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia79

ok, m-am mai linistit, ma consoleaza oarecum ca nu e soimita singura cu probleme la somn

Am o prietena ff buna, deci am incredere ca nu ma minte, care are un baietel de aceeasi varsta cu soimita. Si, acel baietel e cel mai de treaba bebeluls ever, adica doarme la ore fixe, adormind fericit singur in patutul lui. Mananca la ore fixe, niciodata probleme de genul asta. Sta unde-l pui cu orele (il vad pe webcam!), afara nu face nazuri niciodata, pe cuvant, n-am mai pomenit asa un copil de cuminte. A fot in Ro si l-a botezat (ea sta in Miami) si are poze cu copilul zambind in toate pozele cu toate neamurile posibile, l-au luat toti in brate si l-au pupat....si asta mic tot fericit. Pfai, pai a mea soimita trage niste urlete infioratoare numai daca incearca unii prieteni s-o ia in brate , si asta in mediul ei, acasa. Ma simt complexata, zau! Nu mai spun cat se mira ea de soimita mea, ca nu intelege de ce o iau in brate, cum adica plange cand ii e somn, cum adica nu mananca daca nu are chef????? Ca sa nu mai spun ca ea tot descopera ca ii mai iese cate un dinte cand rade copilul, ca alte simptome nu egzista Sa bem.







Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos


lasa mami, ca la noi o sa fie al doilea asa

gandeste-te ca poate fi si mai rau...si zi merci ca e doar atat, si ca e sanatoasa

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mai dragi fete, pe ploaia asta voi ce faceti, numarati bani???

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput