Ghiocei de mart.apr 09 -(222)Felicitari Alina!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ilinca, ce urasc eu zilele astea tampite, cand dai tot din una-ntr-alta! Rabdare si virtute!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Geanina, eu stiu ca primul semn de pericol este somnolenta, iar daca zici ca e vioaie acum, nu cred sa aiba nimic grav. Oricum, sa o urmaresti peste zi!Am trecut si eu prin asta, la mine a cazut cam de la 50 cm, dar mi s-a facut mie rau fizic de grija!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

gianina - oooofff
ai rabdare sa vorbesti cu pediatra(cam nesimtita...ca doar si la tine era urgent...parerea mea), desi sincer cred ca tu iti dai seama mai bine daca e ok fata si probabil ca e la cum ai povestit.
oricum, urata cazatura.


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Vacnta in Bulgaria

Locurile:

Despre Duni, ce sa va zic? In primul rand ca are o localizare spectaculoasa, in golful Burgas, care este minunat, asa ca sa nu va para rau ca veti traversa toata tara, ca merita din plin! Mie mi-a placut in mod deosebit culoarea apei, care, cand bate intr-un anume fel soarele, este turquoise si modul in care "convietuieste" muntele cu marea...pante line si impadurite parca se preling in apa aia albastra-albastra...

Resortul este ca un mare parc prin care sunt presarate hotelurile si spatiile de divertisment( piscine, terenuri de sport, vilele din Holiday Village, locurile de joaca), totul fiind inundat de vegetatie bine intretinuta! Noi am stat in Holiday Village pentru ca doream sa avem liniste pentru bebe: mi-a placut enorm! Am platit o camera dubla si am primit o vilisoara in padure, cu doua camere si o terasa de unde, deasupra copacilor, se vedea marea! Bebe avea asadar camera lui, asa ca noi am putut sa stam serile pe terasa la o poveste sau sa ne dragalim prin camera cealalta. Pentru gusturile noastre, a fost alegerea perfecta, nu aveai senzatia aia de hotel scortos, desi te bucurai de tot confortul! In plus, drumul pana la vila noastra era o preumblarede un pitoresc absolut prin padure. Chiar daca voi veti sta la Marina Royal, va sfatuiesc calduros sa dati o tura cu carucioarele prin Holiday Village, sunt convinsa ca va va placea!
Hotelurile sunt spectaculoase si sunt convinsa ca sunt conditii excelente si acolo, asa ca sa nu va faceti griji!Mie, ca arhitectura, mi-a placut cel mai mult Belleville, mi se pare ca se incadreaza cel mai bine in farmecul peisajului.
Plaja este, de asemenea, foarte frumoasa, cu nisip fin, inclusiv in apa, si cu sezlonguri berechet. Piscinele sunt faine si ele, pentru mers cu copilul mie mi-a placut cel mai mult cea de la Holiday Village, e mai mic, mai intim, mai umbros( erau cativa tei in floare, o nebunie!)plus ca sunt acolo si piscine cu adancime foarte mica( 0,42 m), numai bune pentru inotatorii vostri!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

In afara de Duni, noi am fost si la Sozopol( e la zece minute distanta) si Nessebar. Eu v-as recomanda sa nu ratati Sozopol, mai ales ca este foarte aproape (poate ca pana la Nessebar nu veti avea chef sa mergeti ca e mai departe, dar merita vazut, zic eu!)pe mine una Sozopolul m-a cucerit definitiv, mi-a placut la fel de mult acolo ca in Capri, si asta cred ca spune ceva! E un orasel superb si fiecare colt are un nu stiu ce al lui. Sigur ca nu lipseste putina mizerie balcanica, dar asta ii sporeste farmecul, nu i-l reduce. Nessebarul este impresionant, dar mie mi s-a parut prea comercial, Sozopolul are o doza mai mare de autenticitate ( e cel mai vechi oras din Bulgaria- Apollonia). In ambele este plin de tarabe si magazinase cu chestii traditionale ( Olga sunt cercei faini!) Ce mi-a placut mie mult a fost un magazin din Sozopol cu haine de in si materiale naturale: super! Denisa, Olga sunt sigura ca va va placea!( vorbesc cu ele, ca, din poze, am constatat ca ele sunt amatoare de flu-fluuri usor mai hippie, asa cum imi plac si mie)

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

gashca? voi pana la urma cand plecati in bulgaria?


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Achizitiile din vacanta ale lui fiu-meu:

Lui Andrei i-a placut foarte mult. N-a avut absolut nicio problema de sanatate ( si am carat straitoiul ala de medicamente dupa mine), a mancat ca un purcel si a dormit bustean! Cu mancarea sa nu va faceti probleme, este imposibil sa nu gasiti ceva pe gustul lor. Eu ii faceam niste maglavaisuri de statea mata-n coada! si manca, de avea burta ca un somalez satul! La magazinul din statiune sunt produse speciale pentru bebe( Hipp, Humana), dar n-am avut nevoie...am baiat mare de-acum!

A invatat sa urce/ coboare din pat, sa bea apa din pahar, sa manance din furculita. De asemenea, ca achizitie lingvistica, spune un "Nein" raspicat ( erau nemti prin preajma!)

Marea i-a placut la nebunie, era spectacol cand in bagam sau se baga in apa, radea in hohote, se scufunda etc...a primit si aplauze de la publicul de pe mal! De asemenea, era obsedat sa stea in cap pe malul marii, spre deliciul publicului spectator!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Pai ILINCA, in 2000, Robert a avut un accident de masina. Era intr-un Tico pe locul din dreapta si cel care conducea a adormit si a iesit in decor. Era pe drumul cevhi de duce spre mare de la BUcuresti.

A avut 2 fracturi la coloana, 3 la bazin si 16 la picioare. Ceio de la spitalul din Fetesti vazusera doar 5 fracturi la picioare si se hotarasera sa le taie ca cica erau prea multe. A venit la BUcuresti si l-au reparat. Acum are surubele si placute de piuie sistemele de securitate din aeroport dar important este ca ainvatat sa mearga din nou. Din cauza rupturilor multe si sidurilor oaselor a scazut in inaltime vreo 6 cm. Cam asta ar fi povestea pe scurt.


Pai macar sa nu mai aiba de-acu niciuna, niciodata!! Fracturi, adica....



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Revin cu linkul de la poze, nu stiu ce are netul , merge rau!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

pup fetele
am avut 2 zile horror, am facut un puisor zdravan de depresie... si sincer am fost gata sa ma las dusa asa de val... noroc ca mi-am dat seama ca trebuie sa ma mobilizez si mi-am mai revenit; si m-a ajutat mult faptul ca am plaaaaaans pana m-am saturat; am fost singura acasa si am profitat de timp ca sa-mi adun gandurile; ideea e ca trebuie sa fac ceva cu situatia de cuplu care se degradeaza incet incet (dar sigur) si trebuie neaparat sa salvam acum cat se mai poate; plus ca au napadit si ceva ganduri de "mama idioata": adica imi cam fac probleme ca m-am culcat pe o ureche cu "fiecare copil in ritmul lui" si am ramas ultimii care "n-au chef" sa mearga singuri; ca de mers poate, nu-i bai... doar ca nu vrea; si ma simt vinovata pentru ca poate am fost prea protectoare cu el si i-am insuflat vreo teama... deci azi va rog cedati-mi mie tronul de "mama idioata si iresponsabila"

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA
cum am venit pe lume

Mergi la inceput