Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Mirunam dar cum vei face sa ai program de 4 ore? De 6 am auzit, dar de 4 nu.

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

La mine pe eco la lungimea bebeului scrie CRL.

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Va doresc noapte buna. Pupiciiiii.

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


Alexa, inca nu stiu la ce clinica lucreaza dr. care mi-a facut azi eco (Adela Serban) insa presupun ca este la Euromed, unde lucreaza si Dumitrascu din Municipal. Am citit pe net despre ea si intr-adevar este arhispecializata in plus este foarte comunicativa, mi-a povestit absolut tot ce cauta si de ce cauta. Oricum nu cred ca lucra Badea cu ea daca nu era buna.

Acum pun in balanta eco a lui Herghelegiu cu cea facuta de ea, care imi face si morfologie si ecocardiorgafie in acelasi timp. Oricum doua nu fac pentru ca azi am vazur supararea lui bebe si stresul de la eco, lovea saracutul cu o forta de parca vroia sa ii mute sonda. Avea dreptate Beatrice.

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 20 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALEXA1985

Sashenka daca ai asigurare la CMU de ce nu te duci acolo la Gherasie? POate ai consultatia gratis sau mai putin. Poate ai avantaj si la nastere.

19+



eu stiu ca doar opereaza la Regina Maria nu ca da si consultatii la CMU, dar o sa-l intreb cand ma duc la morfofetala..
tigrutz sanatos sa fie si sincer felicitari, eu o sa fac al 3-lea baiat si cu sotul 4, asa ca mai ai de muncit, eu te suntin moral
miruna ai avut dreptate si bine ca s-a intamplat asa ptr ca m-am linistit. adevarul este ca statul pe canapea imi este destul de strain, nu ca n-as vrea dar stau prost cu timpul....iar seara cand ma bag in pat in maxim 30 secunde sforai, sper la mare cand stau pe plaja (daca apuc) sa-l simt si eu...
unde a disparut ana??

Mami Andreea 18sapt cu+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Greu v-am recuperat, 3 zile mi-au trebuit. Va pup, cum "fac ochi", intru sa povestesc.
Pupici somnambuli si extenuati!

Ana
20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

'Neata burtici!
Ana_o gata cu mutatul?
Abea astept sa intri sa ne povestesti cum a fost!
Sper ca esti bine si in ciuda efortului cu mutatul esti mai linistita

tigrutz felicitari pentru baietel, sa-ti traiasca si sa fie sanatos!
S-a notat si in listuta

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

M-ar fi interesat si pe mine ecocardiorgafie. Dar morfologia o voi face la Filantropia. Oare se poate face doar ecocardiorgafie si cat ar costa? Cand ai programare?

Citat:
citat din mesajul lui mirunam


Alexa, inca nu stiu la ce clinica lucreaza dr. care mi-a facut azi eco (Adela Serban) insa presupun ca este la Euromed, unde lucreaza si Dumitrascu din Municipal. Am citit pe net despre ea si intr-adevar este arhispecializata in plus este foarte comunicativa, mi-a povestit absolut tot ce cauta si de ce cauta. Oricum nu cred ca lucra Badea cu ea daca nu era buna.

Acum pun in balanta eco a lui Herghelegiu cu cea facuta de ea, care imi face si morfologie si ecocardiorgafie in acelasi timp. Oricum doua nu fac pentru ca azi am vazur supararea lui bebe si stresul de la eco, lovea saracutul cu o forta de parca vroia sa ii mute sonda. Avea dreptate Beatrice.

MIRUNA cu Emanuel Alexandru si Iustin Adrian 20 +




19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEXA1985 spune:

Cred ca acum suntem vecine, daca ai ales apartamentul din zona Vacaresti. E blocul care are putin mai la strada o casa portocalie? Restaurantul Dumbrava?

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Greu v-am recuperat, 3 zile mi-au trebuit. Va pup, cum "fac ochi", intru sa povestesc.
Pupici somnambuli si extenuati!

Ana
20


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Buna dimineata!

Fetelor, lamuriti-ma si pe mine, ce inseamna ecocardiografie? dr meu can mi-a facut morfofetala s-a uitat si la inima cate camere are, mi-a mai zis ceva de niste vase de sange etc....la ecocardiografie ce se "masoara"?

Sashenka ma bucur ca esti bine. Ai grija cu plaja sa nu te incingi prea tare si apoi sa intri in apa brusc sa nu apara contractii, mie imi lua vreo 2-3 minute intratul in mare sau piscina.Dr mi-a recomandat pe durata concediului 3 no-spa pe zi.

Tigrutz, felicitari pentru baiat!

Mirunam, mama omida, bine ca s-a inchis colul, stai si tu mai cumintica acum.

mai aranjam o intalnire?

Andreea, mami de baiat si 20+ cu
asa creste bebelusa
www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care

Mergi la inceput