In loving memory...

In loving memory... | Autor: happiness

Link direct la acest mesaj

A trecut un an de cand am ramas mai singuri si mai tristi,fara acest om special si unic,plin de talent,de geniu,de o sensibilitate iesita din comun.Lumea este mai saraca fara el,asta e sigur.Ne-am gandit la el zi de zi,i-am ascultat iar si iar cantecele celebre,i-am privit minunatele dansuri,i-am recitit cartile,dar ,desi este inca aproape,eset totusi atat de departe.Cred ca Michael nu si-ar dori neaparat ca maine sa ii ascultam cd-urile...Cred ca ar vrea mai degraba sa fim mai buni,mai toleranti,sa ajutam copiii saraci,sa stergem lacrimile de pe fata unui copil bolnav,sa protejam planeta sau sa ne iubim mai mult unii pe altii.Cred ca acesta este mesajul ...Aceasta e calea ...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

happiness

Toti cei care il iubim si apreciem ii simtim lipsa fizica, dar prin ceea ce a avut norocul sa creeze, el este cu noi intotdeauna.
Poate ca suna a cliseu, insa un asemenea om nu dispare de fapt, nici cand va disparea de pe fata pamintului. El va exista mereu. Si cred, asta e cea mai mare rasplata pentru tot ce a facut bine si frumos pentru noi toti, din suflet.

God bless you, Michael Jackson!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui happiness

Cred ca Michael nu si-ar dori neaparat ca maine sa ii ascultam cd-urile...Cred ca ar vrea mai degraba sa fim mai buni,mai toleranti,sa ajutam copiii saraci,sa stergem lacrimile de pe fata unui copil bolnav,sa protejam planeta sau sa ne iubim mai mult unii pe altii.Cred ca acesta este mesajul ...Aceasta e calea ...


Mai mult ca sigur Majoritatea lucrurilor bune pe care le fac, le fac datorita lui.

A trecut un an si nu e cu nimic mai usor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ai dreptate, e si mai greu, si mai dureros, si mai mare dorul...
Nu-mi vine sa cred ca a trecut un an.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Desi a trecut un an de cand m-am alaturat voua, macar sufleteste....sunt trista azi, dar muzica lui traieste prin voi si prin toti cei care o asculta si o vor asculta.


va mai urmaresc din umbra



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Va rog mult de tot, azi sa ne amintim cu bucurie de el...Incerc, sa opresc lacrimile, sa ma gandesc la cate momente frumoase am trait cu gandul la el, de cand aveam 10 ani si pana anul trecut pe 25 iunie...La cata bucurie mi-au adus cantecele, videoclipurile, concertele, interviurile cu el.
Nu trebuie sa plangem, nu cred ca i-ar fi placut. Trebuie sa il sarbatorim, sa celebram, sa ne bucuram de faptul ca Dumnezeu l-a lasat printre noi jumatate de secol si a privat Raiul de un inger!

iertati-ma ca nu sunt f activa, va privesc din umbra, sper sa trec usor peste ziua asta...sa nu stric buna dispozitiei a fetitelor. Cea mare, in seara asta cand era Michael la UTV, m-a intrebat candid (are 4 ani juma) "Mami, e Michael, nu plangi?" Si m-a facut sa rad, ca stiu ca de obicei curg lacrimile pe obraz cand il apuc la televizor, de data asta m-a amuzat. I-am zis ca nu, nu plang, hai sa ne bucuram impreuna ca uite ce frumos canta Michael. Si am dansat amandoua cu foc. Sunt sigura ca daca el ne-ar fi vazut i-ar fi placut mai mult decat lacrimile mele!

Va pup! Sa fiti tari azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

A fost odata ca niciodata un cantec, a fost un cuvant, o adevarata prietenie, a fost o mare albastra, un copac plin de viata. Odata a fost o lumina, a fost DRAGOSTE. Si pentru ca toate acestea trebuiau sa poarte un nume ...li s-a spus MICHAEL.
Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Medy6

A fost odata ca niciodata un cantec, a fost un cuvant, o adevarata prietenie, a fost o mare albastra, un copac plin de viata. Odata a fost o lumina, a fost DRAGOSTE. Si pentru ca toate acestea trebuiau sa poarte un nume ...li s-a spus MICHAEL.



Ce frumos...

Purple, cine canta in clipul tau? E facut de tine? F frumos.

Tare grea e ziua asta.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Chiar ca e greu...e apasator, e un gol, lipseste....

M-am enervat si aseara cu un documentar de pe pro7 despre el



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:



"There comes a time in someone's life when you find the things that matter"
Michael le-a gasit si nu pot decat sa ma bucur pt. el.


Da, motanik. Mersi. Melodia este a lui Richie Sambora, de la "BonJovi", de pe albumul personal din 1998

Mergi la inceput