Bobocei de sept-oct 2008, la soare (295)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

doamne dar sotul tau nu i-a trantit usa in nas? Cum isi permite sa vina la ora aia - nu zic de scandal. Ti-am trimis si eu aceeasi info pe PM. . A, si tin sane cerem scuze in puiblic ca Anda si Ilinca au mancat oufuletii Bancai. Ftelor, Ilinca are unan si numai daidaidaidai (cu a, ca in da-i lui) zicea. Si am vazut-o si eu pe fi-mea o data lacoma...

Piolica imi pare rau ca te consumi asa de mult, iti doresc tot binle din lume. Nu stiu cum e ca n-am trecut prin ce treci tu, dar am incredere ca intr-un fel sau in altul lucrurile se vor aranja cum trebuie pentru voi 3. Sa dea DD sa va trimita un surior sau fratioara :)

babitza, zici ca faza de antisociali si trece? Eu ma gandeam ca asar amane, o domnisoara care cearta lumea din jur, se uita upa mami si... nu mananca desigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Pai chiar a luat-o taras pe scari si a dus-o pana acasa la ai lui, ca nu voia deloc sa iasa din casa... ce mai... a facut mare circ... si l-a mai vazut si un vecin pe sotul meu cum tragea de ea pe scari.... Mare ti-e gradina, Doamne!
Pai Ilinca le-a luat-o cu mult inainte fetelor, ele nu ziceau mai nimic, numai ea conversa, cred ca povestea ceva foarte interesant si fetele nu voiau s-o intrerupa ... era o scumpa... Iar cu pufuletii... asta este... o sa venim sa va cerem pufuleti ... glumesc, desigur... ma bucur ca a fost un pas bun pt. Anduta in cele ale mancarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Vreau sa cumpar unt de shea pur, stiti undeva mai ieftin decat aici?

http://www. greenbaby .ro/rohtml/ingrijirebebero_shea.html

Am citit si despre o versiune de la plafar, Karite (adicatelea alt nume al arborelui de shea) la 9-10 lei, da o fi bio? O avea mare importantza daca e BIO?

Anda inca are pielea aspra pe trunchi si nu vreau sa mai folosesc triderm sau ceva asemanator pentru moment (oricum am dat de doua ori fara cine stie ce rezultate mai demult) si inteleg ca asta si uleiul de cocos sunt bune in diverse chestii legate de piele. Crema reparatoare e si propodermul asa ca am zis ieri sa incerc.

Deja dimineata era mai bine, azi i-am mai dat odata si urmeaza s-o verific sa vedem ceva imbunatatiri. Propodermul nu ramane pe piele cum ramane crema de galbenele si calmeaza eventualele mancarimi. Cu sapunul e OK, dupa spalare se inmoaie pielea dar a doua zi tot e aspra, in unele zile mai mult, in altele ma putin. Cand erau caldurile alea anda facea si 3 dusuri zilnic si atunci s-a ameliorat serios dar acum o spal o singura data si vreau sa treaca odata.

Stiti un dermatolog care sa lucreze frumos cu copiii si sa nu imi recomande 100 de creme cu cortizon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Nu prea am cu ce sa te ajut, dar din cate am citit, e vorba de un arbore din Africa care creste natural, nu se cultiva, deci ar trebui sa fie cat de cat bio, cred ca problema ar fi la modul in care se obtine...
Si Bianca are cateodata pielea usor aspra pe picioare, dar ii dau cu Trixerra de la Avene cu apa termala, dar e tare scumpa... cred ca tot mai bine incerci cu unt de shea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!
?? ??? hai ca stiu sigur pe cineva care vrea !!

La multi ani, Lumi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

azi sunt Sanzienele sau Dragaica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

La multi ani Lumi.
Sa fii sanatoasa si mereu departe de probleme ca sa te poti bucura asa cum trebuie de familia ta!Si sper sa ai o zi frumoasa in ciuda vremii de afara.

p.s.am citit ca a picat actiunea de azi.Dar sunt sigura ca se vor bucura mult cand va fi


Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Claudia, a fost per total bine; m-a terorizat cu urcatul si coboratul pe scari, cu iesitul in curte de la 6 dimineata; a invatat sa spuna apa (de la Olt) si si-a batut varul de 4 ani; ne-am stresat sa nu ia ceva de la var, caruia ii curgeau mucii garla si tusea de iti era mila, dar na mama lui nu il tinea in casa, ca de noi nu aveam copilul cu noi. Si ce m-a bucurat a fost ca a stat cuminte la intoarcere in scaunul de masina 3 ore. Ce inseamna sa creasca si sa te intelegi cu copilul.
Babytza ai baiat mare! Deja umbla dupa fete.
Nocom ce face Daria?
Lumi voi cum sunteti?
Ange


Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

La multi ani Lumi!

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abe spune:

'neata!

claudinna ce frumos!!! abia astept sa ajungem si noi la faza asta!


pio
te incurajez si eu si sunt sigura ca atunci cand va vrea DD va veni si BB2!

nocom,pio da, blanca o sa o cheme, sper sa nu ne razgandim. asa o cheama pe bunica mea si asta-i motivul principal. ma bucur sa aud ca mai sunt totusi fetite cu numele asta ca la un moment dat chiar ne gandeam sa nu fie prea putin folosit pe la noi...
oricum, fata de kendra, care suna tare bine de altfel, pare a se fi nascut aici numele asta!
ah, si m-a mai intrebat cineva daca nu mi-e teama ca la un moment dat, prin adolescenta probabil, o sa se supere maria ca ea are un nume comun iar asta mica un nume mai deosebit...da' ma gandesc ca-i absurd...



mami de Maria si 20+

Mergi la inceput