Mamici si Gravidute Italia -75-

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

ioana-v-au reparat masina?

abramburika-ce putin mai ai pana plecati...si eu vreau ...mi se pare ca nu mai trece vremea...

nafi-cum mai esti?
sper ca ai reusit s-o faci sa inteleaga pe mama ta ce te deranjeaza,si ca nu mai insista cu ale ei...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Mamici cu -i,daca va intereseaza,sunt pampersuri de la Huggies in oferta,la Esselunga...asa oferta fac o data pe an...eu mi-am facut plinul ,am luat aproape 400 pampersuri,asa stiu ca nu maiam grija lor o vreme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

ciao fetele,
azi sunt si eu un pic giu di morale,ca sa zic asa,sunt tare obosita si as vrea sa dorm asa....vreo 3 zile si sa nu ma trezesc.apoi ma uit in jurul meu si vad o gramada de jucarii de pus la loc,vase de spalat,lavatricea gira deja si cosul plin de haine de calcat--BAIETII MEI AU FOST SINGURI ASEARA.apoi se poate,in fiecare zi acelasi si acelasi lucru.ufaaaaaaaaa!!!!!!!!!
scuzati sfogo,dar azi sunt blue.il pun pe biagio a tutta pala si ma pun la treaba.va astept cu vesti va.
ioana,pe unde esti ca nu te vad de ieri.da semn pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ciao!
hai ma DAVIDUCA..doar nu te ineci la mal, sunt convinsa ca deja ai terminat mare parte din treaba si de nu, lasa ca se fac si mai tarziu, trage un pui de somn, revino-ti si ce poti face faci, ce nu, se poate face si mai tarziu

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

ANDREEA, multumim de informatie....eu nu am magazin de asta pe langa mine...cat a venit bucata...de curiozitate

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

helloooo girls!!!
no pai nici eu n-am nici un chef Daviduco
eu am aranjat treaba dar asa sint de turata mai ceva ca si cestino che gira la lavatrice
am trimis amaritul ala de pachet,de fapt nu e ca e mic ca e mare si am pus in el destule si uite ca stie naiba ca a nimerit pe niste prosti de numai minciuni si numai nu ajunge si disper
ca am dat o groaza de bani pt trimis si nu mai zic la ce e in el plus ca are si prietena mea pachet si uite asa stam cu buzele umflate si nervii la maxim
eu sint un pachet de nervi simt ca disper si nu vreau sa ma cert cu sotul ca maine e ziua lui si de ma iau de el mai rau fac.....si ajungem sa ne certam iar din prostii
da de ce tre sa fie ceva mereu sa te scoata din sarite?????
Andreea-masina am adus-o aseara
ne-a usurat de 320...am dus-o in alta parte ca aia cereau prea multi...peste 500
da ma crizez si mergem si luam masina noua ca nu ma apuc de bagat bani in masini care dupa ce incep cu una alta sa se strice apoi arunci cu banii asa mai bine una noua si sti ca nu ai ai treaba
Kemsy-voua cit va ia pt reparatie????si noua ni-i s-a stricat acelasi lucru
macar voi aveti 2 masini si de se strica una nu ramai a piedi
si nu fi suparata,gindeste-te ca mai ai un pic si mergi acasa
Alexandra-s-a mai linistit Aless?
Ginger-ce mari sint baietii
chiar ca nu seamana,parca unul pare mai mare decit celalat si unul seamana bine cu tine
scz ca nu le zic pe nume dar nu stiu care-i unul si care-i celalat dupa nume
ultima data cind i-am vazut erau mitieti de citeva lunite

duminica am sarbatorit-o pe Giulia
luni pauza
marti pe prietenul nostru,am chefuit seara
miercuri pauza
joi-(aseara sotul )ca au inchis atelierul sa vada toti meciul cu italia si au venit toti aici si s-a lasat cu gratar si toate cele si maine nu mai invita pe nimeni stam numai noi 3

Daviduca-stai linistita ca asa e si la mine
toata ziua buna ziua aceleasi treburi,aranjat,curat,mincare si spalat si calcat



Mami de Giulia -20 iunie '07-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

gata am terminat,acum am sotul la pranz dupa care chiar ca ma culc.mai ramane de calcat dar.le-oi gasi aici si maine da-le inkol.e cu orarul asta utat ce-l am eu la munka ce ma da pesta cap.ca daca nu fac azi eu maine si poimaine muncesc 12-18 si sunt si ei acasa si nu mai combin niik.si mai are si piscina davide maine apoi sa vezi borsone cu prosoape capoate e cosi via.
ioana-ce odisee mereu cu pachetele astea.eu nu prea trimit ca pana dai bani pe transport si pe ce pui in ele isi iau ei dublu de acolo.e drept ca bucuria e alta dar ce sa facem.si noi nu mergem sa ne rugam de aia care magari merg akas sa ne duca ceva dar nu stiu cum se face ca atunci cand mergem noi mereu apare cineva-stii e numai de 2kg.e v.... a tutti.
eu folosesc panolini de la schlecker de cand s-a nascut davide ca sunt tare buni la pret imi vine 0.16 buc si nu a vut niciodata eritema sau ceva.am vazut ca in ultimul timp si la asilo tot de aia folosesc.aparte faptu ca nu avem esselunga in zona.apropo de zona,gagici,de pe unde sunteti,din ro si pe aici???eu din medias,jud sibiu si aici stam la maniago,provincia di pordenone8intre udine si venezia).
hai,merg sa pun pasta ,va.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

gata am terminat,acum am sotul la pranz dupa care chiar ca ma culc.mai ramane de calcat dar.le-oi gasi aici si maine da-le inkol.e cu orarul asta utat ce-l am eu la munka ce ma da pesta cap.ca daca nu fac azi eu maine si poimaine muncesc 12-18 si sunt si ei acasa si nu mai combin niik.si mai are si piscina davide maine apoi sa vezi borsone cu prosoape capoate e cosi via.
ioana-ce odisee mereu cu pachetele astea.eu nu prea trimit ca pana dai bani pe transport si pe ce pui in ele isi iau ei dublu de acolo.e drept ca bucuria e alta dar ce sa facem.si noi nu mergem sa ne rugam de aia care magari merg akas sa ne duca ceva dar nu stiu cum se face ca atunci cand mergem noi mereu apare cineva-stii e numai de 2kg.e v.... a tutti.
eu folosesc panolini de la schlecker de cand s-a nascut davide ca sunt tare buni la pret imi vine 0.16 buc si nu a vut niciodata eritema sau ceva.am vazut ca in ultimul timp si la asilo tot de aia folosesc.aparte faptu ca nu avem esselunga in zona.apropo de zona,gagici,de pe unde sunteti,din ro si pe aici???eu din medias,jud sibiu si aici stam la maniago,provincia di pordenone8intre udine si venezia).
hai,merg sa pun pasta ,va.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

na,ca l-am pus de 2 ori.
che scemaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

na,ca l-am pus de 2 ori.
che scemaaaaa

Mergi la inceput